Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Стали відомі всі учасниці п’ятого сезону ESL Impact League – найбільшої жіночої ліги з Counter-Strike на планеті. В турнірі зіграє вісім команд, які поборються за 123 тисячі доларів. Серед учасників присутні і NAVI Javelins.

Цікаво, що аж 25% учасниць складають не дівчата, а трансгендери. Так в команді Shimmer з Північної Америки таких гравчинь чотири з п’яти в складі. 

Таке використання колишніх чоловіків стало можливим завдяки правилам ESL, згідно з якими для ідентифікації себе як гравця жіночої статі достатньо запису в паспорті і немає жодної необхідності реально змінювати стать, чи проходити гормональну терапію.

Абсолютно схожа ситуація спостерігається і в VALORANAT, де в жіночій лізі також грає чимало трансгендерів. 

В традиційному спорті участь трансгендерів також викликає постійні дебати і є чимало прибічників ідеї їх заборони в жіночому спорті.

«Біологічні відмінності і, зокрема, статеві відмінності, які виробляються в результаті гормонального та генетичного впливу, виразно позначаються на спортивних показниках, – каже Пол Руз, дитячий ендокринолог із Християнської медичної асоціації США. – Саме тому спорт і розділений за статевою ознакою. У багатьох видах спорту чоловіки мають дуже велику перевагу змагання перед жінками. Наприклад, у легкій атлетиці та плаванні – воно не таке велике, а от у важкій атлетиці або у бейсболі різниця може досягати 50% Незалежно від тестостерону, є такі речі, як довжина кісток, розмір м’язової маси, склад волокон, розмір легень – це все залишиться навіть після зниження рівня тестостерону».

З іншого боку в кіберспорті фізичні відмінності між статями не мають такого впливу, як в спорті, проте також відомо, що в жодному з видів кіберспорту жіночі команди поки не змогли скласти гідної конкуренції чоловічим командам принаймні на найвищому рівні.

З огляду на цю закономірність цілком можна припустити, що колишні чоловіки, які змінили стать в паспорті заради перемог в турнірах, цілком можуть стати тією самою зброєю перемоги. 

Материалы по теме

Astralis підписали жіночий склад з CS:GO. Данський клуб бачить великі перспективи у ESL Impact League та жіночому кіберспорті

0

На наступний день після NiP команда Astralis презентувала свій жіночий склад з CS:GO. Команду зібрали до ESL Impact League, яка стає домінуючим, формуючим сцену турніром у жіночому CS:GO.