Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Аналітичний портал Esports Charts зробив рейтинг найпопулярніших кіберспортивних дисциплін у 2022 році, взявши за основу кількість годин переглядів трансляцій гри на Твічі та інших платформах. Відносно репрезентативності цього рейтингу можна сперечатися, але слід визнати, що, як і показник онлайну гравців на серверах, він є досить репрезентативним.

№5 VALORANT

На п’яту сходинку піднявся VALORANT, слід відзначити, що дистанція між ним і CS:GO поступово скорочується, проте вона все ще відчутна. 

У 2022 році гра зібрала 283,5 мільйона годин переглядів, що на 32,9% більше, ніж було у 2021 році. Головним турніром року в грі став Чемпіонат Світу в Стамбулі, який зібрав на піку 1,5 мільйона глядачів, у півтора рази більше, ніж роком раніше. 

2023 рік має стати для VALORANT ще більш потужним. Із запуском франшизних ліг у всіх регіонах світу тактичний шутер Riot намагатиметься нарешті наздогнати і випередити свого головного суперника CS:GO. 

№ 4 DOTA 2

MOBA від Valve зібрала 313,6 млн годин переглядів, що майже на 10% менше, ніж роком раніше. 

Взагалі 2022 рік був дуже депресивним для гри. Всі жалілися на проблеми патчів, баги, погану систему DPC, слабкі мейджори і проблеми з організацією турнірів. На додаток вперше в історії The International не зміг зібрати рекордний призовий фонд і змусив фанатів знову обговорювати тему про передчасну загибель гри. 

Падіння інтересу до доти вилилося у падіння інтересу на трансляціях. TI11 на піку дивилося лише 1,7 мільйона глядачів, у той час, як роком раніше за фіналом TI10 спостерігало 2,7 мільйона глядачів.

№ 3 Mobile Legends: Bang Bang

Мобільні Легенди вкотре стали найпопулярнішою мобільною грою року, зібравши трохи більше переглядів ніж Dota 2. 

Загалом гра зібрала 331,5 мільйона годин переглядів, але є пара важливих моментів. По-перше, головний турнір року в грі ще не відбувся, його основна частина проходить прямо зараз, бо була перенесена на січень 2023 року.

По-друге, протягом року в грі було кілька турнірів, які показували феноменальні цифри піка глядачів, так на MPL Indonesia Season 9 був зафіксований пік у 2,8 мільйона глядачів, а на ще трьох турнірах цей пік коливався від 2,2 до 2,8 мільйона, що значно випереджає показники всіх ігор, окрім лідера цього рейтингу. 

№ 2 Counter-Strike: Global Offensive

Головний тактичний шутер сучасності у 2022 році продовжував зростати. В грі пройшло найбільше турнірів, також було створено найбільше годин трансляцій — 14,5 тисяч годин. Все це вилилося у 448,4 мільйонів годин переглядів, а найбільший пік глядачів було досягнуто на Мейджорі в Антверпені, тоді за грою фіналу NAVI проти FaZe спостерігало 2,1 мільйона глядачів

Слід відзначити, що у 2022 році велику аудиторію збирали не тільки мейджори, а і такі легендарні турніри, як IEM Katowice та IEM Cologne. 

№ 1 League of Legends

League of Leagends прогнозовано посіла перше місце у черговий раз підтвердивши лідерство в глобальному кіберспорті. У 2022 році гра продовжувала розвиватися попри те, що їй вже пішов другий десяток. 

MOBA від Riot значно випередила найближчих суперників і зібрала 617,8 мільйона годин переглядів, перегнавши CS:GO майже у півтора рази. Проте не можна не відмітити, що загальна кількість переглядів впала на 7% у порівнянні з 2021 роком.

Найпопулярнішим турніром у грі став WORLDS 2022 — Чемпіонат Світу, у фінальному матчі якого грали команди DRX та T1. Саме в цьому протистоянні було встановлено рекорд — за вирішальною грою матчу одночасно спостерігало 5,1 мільйона глядачів

Також свій рекорд встановив другий за значенням турнір в екосистемі LoL. Mid-Season Invitational на піку зібрав 2,1 мільйона глядачів. 

Цікаво, що за розміром призового фонду у 2022 році найпопулярніша гра року стала лише дев’ятою. Загальний призовий фонд турнірів з LoL склав лише $7 763 943 у той час, як у Dota 2 було розіграно $32 492 537. 

Читайте також: s1mple та B1ad3 виграли премії Esports Awards 2022. Список переможців у всіх номінаціях