Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Valve зробила свій вибір, так можна характеризувати список талантів російськомовної студії на цьогорічному The International. Якщо в минулі роки між росіянами та українцями був паритет, більш того українці домінували на ключових позиціях, цього року Valve зробила вибір у бік росіян, майже викресливши українців, які фактично роками будували ком’юніті доти у всій Східній Європі.

Вперше в історії Dota 2 українці не матимуть ключового впливу на російськомовну трансляцію гри. Жодного українця немає і серед ведучих шоу. Частково це пов’язано з тим, що ряд відомих діячів, як то V1lat та Olsior принципово відмовилися брати участь у російськомовній трансляції.

З іншого боку, зі слів Casper стає зрозумілим, що частину людей не взяли не через їх відмову, а через те, що вони почали задавати Valve незручні питання. 

Наразі в українському ком’юніті вирує шторм. Трансляцію інта без легендарних українців називають посміховиськом і знущанням, а мережею ширяться скріншоти пропутінських висловлювань цьогорічних працівників каста TI 11 та обговорення абсолютно зрадницької позиції Valve. 

Так російський коментатор Маелшторм відкрито пише про те, що Valve співпрацюють з підсанкційним ESForce, а студія RuHUB, яка входить до ESForce домовляється з іншою студією UCC (що маскується під казахстанську студію FISSURE).

Інший офіційний коментатор студії TI 11 Нонграта на трансляції малює Z-свастику, відкрито демонструючи свої вподобання. Пост про це з’явився навіть на Reddit. 

Ще один поціновувач Путіна росіянин Дмитро Плюснін також у своїх соціальних мережах регулярно виправдовує російську владу і називає українців фашистами. 

Більшість інших російських талантів не висловлювалися відкрито на підтримку Путіна, але і не засуджували війну в Україні. Більш того багато з них працювали і працюють на структури, пов’язані з підсанкційним олігархом і власником ESForce Алішером Усмановим. 

Загалом під час війни позиція Valve виглядає як суцільне знущання з українців, страждаючих від терору РФ, що кожного дня забирає життя невинних людей. Окрім пропутінського підбору талантів трансляцій американська компанія віддала права на трансляцію російській компанії UCC, яка отримала права через прокладку в Казахстані, про яку всі знають, але Valve уперто не помічає. 

Також Valve заплющила очі на вочевидь фіктивний продаж підсанкційної Virtus.pro якомусь вірменину, якого називають другом керівників ESForce.

Після багатьох років, які кіберспортивні компанії та діячі поклали на розвиток Dota 2 у величезному регіоні, де розуміють російську мову, ми отримали відверте нехтування цих заслуг з боку Valve, яка заробила мільярди в тому числі й завдяки українцям. 

Так виглядала група талантів The International 10 у 2021 році

13 українців, 13 росіян, 1 білорус

На The International 11 у 2022 році Valve зробила свій вибір в бік прибічників війни

6 українців, 35 росіян, 3 білоруси, 1 казах

Останні роки Dota 2 постійно втрачала популярність, але російськомовний регіон, в тому числі завдяки українським талантам та ресурсам, як то Maincast та WePlay, стабільно залишався головним оплотом колись популярної MOBA. 

Такі люди, як V1lat і Casper разом зі старими легендами NAVI, як Dendi та XBOCT зробили кіберспорт Dota 2 найпотужнішим в регіоні. Сьогодні видатні українські студії та легендарні діячі Dota 2 залишаються за бортом через їх позицію, обумовлену любов’ю до власної держави. 

Valve робить ганебний вибір в гонитві за грошима і це ставить під сумнів саме подальше майбутнє Dota 2 не тільки в Україні, а і взагалі.

У ситуації ганебної несправедливості українцям залишається тільки вірити, що на заході репутація ще чогось варта і англомовні ЗМІ зможуть підняти розголос ситуації на той рівень, коли компаній Valve понесе репутаційні втрати, які будуть їй коштувати набагато більше, ніж вона собі може уявити.  

Материалы по теме

Токсична поведінка s1mple викликала обурення на Reddit. Добірка найбільш популярних коментарів

На Reddit завірусився пост, автор якого звинувачує s1mple та NAVI у невиправданій токсичності стосовно sdy. Дописувача підтримали у чисельних коментарях. Люди вважають, що жоден гравець не зміг би витримати того тиску з боку зірки команди та самого клубу, що коїться у бік Віктора Оруджева.

NAVI вилетіли з BLAST — огляд поточних результатів турніру в Копенгагені

Український кіберспортивний клуб Natus Vincere вилетів з BLAST Premier: Fall Finals 2022, спромігшись виграти тільки один матч з трьох зіграних.

Nvidia офіційно пішла з ринку Російської Федерації, що підтвердив фінансовий звіт компанії

Найбільший виробник відеокарт у світі компанія Nvidia остаточно пішла з Росії, це стало відомо з фінансового звіту компанії за третій квартал 2022 року. Nvidia працювала у РФ з 2003 року, а після початку російської агресії 24 лютого оголосила про наміри піти з ринку країни.

NAVI підтвердили, що гравець NAVI Junior буде грати за команду на BLAST Premier World Final 2022

В NAVI офіційно підтвердили, що будуть використовувати шостого гравця на BLAST Premier World Final 2022, якій відбудеться в грудні в Абу-Дабі.