Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо запровадження санкцій проти 120 фізичних та 287 юридичних осіб  серед яких опинилися і дуже відомі в українському кіберспорті організації. Всі компанії потрапили під дію санкцій строком на 50 років.

До списку потрапили букмекерські компанії, організатори лотерей, інвестиційні та розважальні компанії тощо. Справжнім шоком стало те, що під санкції потрапили такі відомі в українському кіберспорті бренди, як студія трансляцій WePlay, букмекерська компанія «Паріматч», «Фінансова Компанія Лео» і кіпрська компанія, якій належить кіберспортивний клуб HellRaisers. Також у списку фігурує компанія з доменом, що є співзвучним з доменом головного спонсору клубу NAVI. 

Накладено санкції строком 50 років на компанію WePlay Media Holding Limited зареєстровану на Кіпрі. Weplay є однією з найбільших кіберспортивних студій в світі і є міжнародною компанією з аренами в Києві та Лос-Анджелесі. До війни компанія проводила Мейджор з Dota 2, а також є організатором регулярної ліги академій серед топових команд з CS:GO.

Відносно Паріматч — в списку значаться одразу декілька компаній з різною юрисдикцією, пов’язані з офіційно ліцензованим в Україні букмекером. Нижче скрін відносно санкцій щодо головного українського домену БК. Паріматч є компанією, яка була одним з основних спонсорів кіберспорту в Україні в останні роки. На компаніє накладено санкції на 50 років.

Компанія Лео, наскільки нам відомо, володіє українською командою з CS:GO. На неї накладено санкції строком на п’ять років.

Санкції строком на 50 років отримала і кіпрська компанія Hellraisers Pro Ltd зараз перейменована в Hirise Agency Limited. Судячи з назви компанія пов’язана з легендарним українським кіберспортивним тегом Hellraisers, під яким зараз на міжнародній сцені грають росіяни. Компанія також отримала санкції строком на 50 років.

Санкції отримала і російська компанія Бет.ру, яка є власником домену ggbet.ru, що співзвучний з назвою головного партнера NAVI компанією GGbet. Цілком ймовірно, що це лише співпадіння назв, бо серед компаній, на які накладено санкції, є фактично всі букмекери, що працюють в Росії, проте немає компанії з доменом GG.bet

Покищо не до кінця зрозуміло, який вплив матимуть санкції на перераховані вище компанії, проте очевидно, що вони наврядчи зможуть продовжувати роботу в Україні. Судячи з умов санкцій, активи компаній, які мали величезний вплив на розвиток кіберспорту в Україні буде повністю заблоковано, а майно заарештовано. Продовжуємо слідкувати за розвитком подій. 

Материалы по теме

Weplay оголосила про призупинення проекту Weplay Academy League до кінця війни

0

Weplay оголосили про призупинення їх унікального проекту Weplay Academy League принаймні до закінчення війни. Чутки про проблеми ліги з’явилися майже одразу після закінчення шостого сезону на початку 2023 року, тоді декілька іноземних команд оголосили про звільнення своїх академій, що давало сигнал про проблеми в головній лізі, де ці команди змагалися.

CEO NAVI порівняв Virtus.pro з білоруськими креветками та відмітив, що ця історія пахне гірше білоруського сиру

0

CEO Natus Vincere Євген Золотарьов у своєму твіттері прокоментував ситуацію зі зняттям санкцій з російського клубу Virtus.pro. Золотарьов порівняв клуб Алішера Усманова з білоруськими креветками і висловив думку, що ця історія пахне гірше білоруського смердючого сиру.

Кіберспорт — що пішло не так? Переклад статті колишнього працівника ESL

Публікуємо переклад цікавої статті з поглядом з «середини» кіберспорту. Автор статі 15 років пропрацював в індустрії, дев’ять з яких провів в лавах найбільшого турнірного оператора ESL. Ми неодноразово поверталися до головних проблем кіберспорту, проте думка Олівера Максфілда цікава насамперед своєю експертністю.

З російського клубу Virtus.pro зняли всі санкції

Російський клуб Virtus.pro зміг вийти з під міжнародних санкцій, які було на нього накладено через війну в Україні. В останні місяці клуб активно працював над тим, щоб знову грати під своєю історичною назвою, яку був вимушений змінити на Outsiders. Наразі фактично всі великі турнірні оператори зняли санкції з ведмедів і дозволили Virtus.pro виступати під своєю