Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Російськомовна студія Paragon несподівано і без попередження звільнила українського перебіжчика Олександра DkPhobos Кучерю. Колишній професійний гравець, що грав за NAVI, а в останні роки працював аналітиком Dota 2, у своєму телеграм заявив, що “адекватних та конкретних” причин його звільнення немає.

Кучеря пропрацював в Paragon з лютого 2023 року. Після початку повномасштабного вторгнення він тривалий час продовжував працювати в українській студії Maincast, а потім несподівано з’явився в ефірі студії Paragon в Казахстані.

Звільнення українця відбулося на тлі скандалу навколо легального російського букмекера Winline, проти якого в соціальних мережах висуваються звинувачення у спонсоруванні збройних сил України. Таке безглузде звинувачення базується на тому, що до проектів, які спонсоруються Winline, дотичні відомі персони, які відкрито висловлювалися проти війни в Україні і навіть донатили на ЗСУ. 

Дьомкін виправдовується, що не донатив на ЗСУ і випадково записав відео з засудженням війни в Україні.

Першим під роздачу потрапив 29 річний Іван Faker Дьомкін, росіянин, який свого часу переїхав до Києва і багато років був головним протеже Віталія v1lat Волочая, працюючи основним ведучим в студії Maincast і регулярно відвідуючи The International. 13 березня Дьомкін разом з багатьма відомими діячами кіберспортивного ком’юніті записав звернення, в якому закликав зупинити війну в Україні. 

Російські z-патріоти не забули вчинок ведучого і нагадали його Winline, звинувативши Дьомкіна у фінансуванні ЗСУ, а російську БК в тому, що вона також спонсорує ЗСУ, співпрацюючи з Faker. 

Згодом Дьомкіну довелося виправдовуватися на стрімі, розказуючи, що він ніколи не донатив на ЗСУ, а в тому зверненні щодо війни його ввели в оману і він думав, що воно стосується лише гуманітарної допомоги і не закликає допомагати українській армії. 

Ймовірно критика російської БК, яка стоїть за Paragon від моменту заснування студії, змусила Winlіne “підчищати хвости”. Пишуть, що багато з російських коментаторів, які висловлювалися про війну негативно, почистили свої мережі, а український перебіжчик DkPhobos став показовою жертвою цього процесу, проте спочатку аналітик сам не зрозумів, чому його звільнили. 

Несподіваний пост для тих, кому цікаве моє життя та плани. Не дуже люблю таким ділитися, але якщо я веду цей канал, то відчуваю частку відповідальності перед читачами. Сьогоднішній день був моїм останнім у студії, це сталося різко, як воно зазвичай і буває. Шкода, адже саме зараз пішли активні турніри, багато планів і чогось стабільного після сірого міжсезоння. Це нагадувало будівництво корабля і коли вже все готове до відправлення в плавання – тебе залишають.

Чи хочеться сказати щось хороше у такій ситуації? Якщо чесно – не особливо, я здивований… Скажу тільки, що адекватних і конкретних причин немає – все вилами по воді і не прозоро.

Щось поганого? Та теж у принципі немає, я схильний вірити, що чий корабель – того й правила. А чи вчинив він по совісті до конкретних людей чи ні – це вже життя розставить на місця. Останні кілька років моє життя перетворилося на симулятор агресивного висмикування мене із зони комфорту, а потім із нової зони, а потім ще й таке інше… Якщо чесно, я дуже втомився від цього…

З іншого боку я сам робив ставку на цей домен, він був мені дуже близький за духом і вайбом, проте він все ще дуже не прозорий, молодий і складно прогнозований, тому треба дуже добре подумати, що робити далі. Сподіваюся, мої знання і личко мені колись знадобляться на стику інших доменів, як свого часу я працював у Віплеї на позиції продакту з кіберспортивних проектів.

Загалом, мені треба подумати і продовжувати те, що вже розпочато, мабуть, замислитися про щось ще, сумувати в такі моменти – це розкіш. Якщо це хтось читатиме з моїх колег (бо мене кикнули з чатика і навіть не дали попрощатися, лол):
Всього вам гарного та удачі! ) А для читачів і тим, кому я не байдужий:
Постараюся вас інформувати про плани та свої прогреси, правда постів буде напевно менше, мені потрібен час, але ви пишіть, якщо що)

У коментарях до його посту чимало зловтішань як з боку українців, так і з боку росіян. Дехто відверто вказує на справжні причини звільнення і каже, що “не можна всидіти на двох стільцях одночасно”.

Треба віддати належне Олександру Кучері, на відміну від Івана Дьомкіна він залишається відносно послідовним і не намагається перевзутися і приховати своє негативне відношення до війни в Україні, проте у своєму пості він не називає війну війною, а каже про якусь “абстрактну трагедію та безумство”. 

Залишається лише дивуватися, як в одній людині уживається засудження війни в Україні і нормальне відношення до роботи на росіян. 

Зрештою аналітик визнає, що його звільнення ймовірно пов’язане з впливом Winline на Paragon. Проте він так і не здатен збагнути, що живе на межі зіткнення світоглядів і тим, хто проти війни, не місце в системі російського кіберспорту. Фобос дивується, що його звільненню насамперед зловтішаються саме українські дописувачі. 

Загалом я почитав коментарі і напевно відповім просто одним постом:
1. Так, цілком імовірно, що причина у зближенні Вінлайна та Парагон. Але це не точно, просто припущення.
Якщо це так – то варто мені просто так і сказати.
2. Ксенофобію я ніколи не підтримував і вважаю за інструмент, який морально розкладає суспільство. Так що від слів «нацик» «русофоб» і тд – мені ні холодно, ні спекотно, це просто не правда.
Не всі люди погані та не завжди адекватні мають змогу на щось вплинути. Впевнений, що є багато людей, які проти цього божевілля.
3. Ті, хто намагається втекти від реальності, озлоблені і напхані пропагандою є скрізь. Тут я б не хотів їх бачити і пости видалятиму.
Сумно, що у відсотковому співвідношенні, зловтішаються найбільше мої співвітчизники. Напевно, це ті ж люди, які радіють тому, коли людей б’ють на вулицях і тягнуть у буси. Мені цього не збагнути.
4. Немає нічого зашкварного в тому, щоб допомагати своїм друзям, рідним та просто людям. Закликати до емпатії не буду, просто потрібно опинитися в цій ситуації.

Після двох років війни ком’юніті Dota 2 продовжує дивувати своєю відірваністю від реально світу, який знаходиться на відстані витягнутої руки – достатньо лише відійти від комп’ютера. 

Олександр Кучеря, який багато років пропрацював та грав за NAVI, багато років працював в українській студії Maincast і загалом Україна – це його батьківщина, може донатити на ЗСУ, але не знаходить нічого поганого в тому, щоб працювати на російську студію, яка працює на російську аудиторію і фактично створена і функціонує коштом великої легальної російської букмекерської контори з купою відділень в Росії і нещодавно навіть працювала в окупованому Криму.

Ця студія офіційно платить податки в російський бюджет і офіційно сприяє знищенню співвітчизників Кучері, але він не вбачає в цьому жодної проблеми.

Історія показує, що зрадники стають вигнанцями, як серед своїх, так і серед чужих. Своїм ти не потрібен, бо обрав бік ворога, а ворогу ти не потрібен, бо якщо зрадив своїх, то зрадиш і його і загалом ти гідний лише призирства. 

Дивно, що аналізуючи матчі однієї з найскладніших комп’ютерних ігор в історії, Олександр Кучеря не зрозумів такої простої істини. 

Материалы по теме

Starladder допомагатиме проводити Yalla Compass 2024, спонсором якого є російська БК. Пояснюємо, чому це не “зрада”

Навколо найстарішого великого українського турнірного оператора Starladder розвернулися дебати. В чисельних телеграм-пабліках розійшлася новина, що ТО організує турнір, серед спонсорів якого є російська БК BetBoom.

Faker отримає персональний скин, присвячений його входженню до залу слави. Гроші від продажів підуть йому і його команді

0

Riot анонсували спеціальний скин на Арі під назвою Immortalized Legend, присвячений легендарному Faker, точніше його входженню в зал слави Hall of Legends.

Faker став першим членом Зала слави LoL. Трейлер документального фільму про найлегендарнішого кіберспортсмена світу

0

Найвідоміший і найтитулованіший кіберспортсмен світу Faker став першим членом Hall of Legends – залу слави League of Legends, куди прийматимуть лише найсильніших легенд.

На кібершколу Сімпла лише за кілька днів підписалося 80 000 гравців

Брат Сімпла Олексій Костилєв похизувався результатами запуску навчальної платформи, яку він запустив разом з триразовим найкращим гравцем світу в CS. Названі цифри дійсно вражають і натякають на те, що молодшому Костилєву просто не має сенсу повертатися у великий КС.