Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Кілька днів тому в українському кіберспорті спалахнув черговий скандал. На чемпіонаті з Dota 2, присвяченому Дню Незалежності України, який проводила Федерація Кіберспорту України, одна з команд-фіналісток звинуватила іншу команду у підміні гравця заявленого складу на іншого гравця з громадянством Росії, що було заборонено правилами турніру.

Після скарги та надання доказів стороною обвинувачення, федерація UESF розглянула ситуацію, але не дискваліфікувала команду, яку звинувачували через те, що доказова база не містила прямих доказів заміни гравця. Більше того звинувачувана команда висунула суперникам зустрічне звинувачення у використанні скриптів та надала свої докази у федерацію. 

Ситуація стає ще більш гострою з огляду на те, що обидві команди належать до одного клубу. Одна з команд називається LEO Gaming, а інша має назву LEO Gaming Academy. 

Після відмови UESF дискваліфікувати команду LEO Gaming за, начебто, використання російського гравця, команда LEO Gaming Academy відмовилася грати фінал. Пізніше один з гравців команди Микола Imba_stinger Картуненко підготував детальний документ з доказами заміни гравця в команді LEO Gaming на росіянина. Цей документ він надіслав федерації UESF, в нашу редакцію та іншим ЗМІ, а також виклав у вільний доступ в інтернет. 

Ми відразу подали запит до Федерації Кіберспорту України й сьогодні отримали офіційного листа з поясненням позиції федерації по всім питанням. 

Наводимо текст листа нижче, а також надаємо посилання на оригінал листа з мокрою печаткою.


Головному редактору та власнику кіберспрортивного порталу gameinside.ua Геннадію Веселкову 

«Щодо ситуації, яка виникла між командами LEO Academy та LEO Gaming під час проведення змагання «Кубку Незалежності» з Dota 2 Федерації кіберспорту України» 

Станом на сьогодні, на різних інформаційних ресурсах починає поширюватись новина, яка у негативному світі представляє Федерацію кіберспорту України, та містить звинувачення щодо некомпетентності судейського корпусу Федерації під час проведення турнірів, зокрема під час проведення змагання «Кубку Незалежності» з Dota 2  (наприклад дана стаття — https://1more.gg/rosiyanyn-zigrav-na-kubku-nezalezhnosti-po-dota-2-vid-uesf/).

Як національна федерація із розвитку кіберспорту на території України, яка доклала чимало зусиль для того, аби підняти вітчизняний кіберспорт на офіційний державний рівень та забезпечувати розвиток даного виду спорту з огляду на найкращі світові тенденції, ми не хочемо стояти осторонь від даної ситуації та висловити свою позицію відносно неї, оскільки, як організатори даного турніру — ми в повній мірі несемо відповідальність за прозорість його проведення, а з урахуванням нашої впевненості відносно професійності та неупередженості наших спеціалістів — ми не можемо не зазначити нашу позицію.

Звернувшись до головного судді даного турніру — Дмитра OliverKenobi Четверга, з метою отримання детальної інформації щодо зазначеної ситуації та уважно проаналізувавши її, визначимо основні факти, які мали місце під час проведення гранд — фіналу, і на підставі яких було прийнято відповідні рішення, які, як можна встановити із поширення негативних новин із звинуваченнями — не сподобались одній із команд.

Команда LEO Academy звернулась до Дмитра OliverKenobi Четверга, як до головного судді змагання «Кубок Незалежності» зі скаргою на підміну гравця Дмитрук «Dizz» Віталія (Україна) на Лев «Damaroo» Кичигина (Росія).

Докази, які було надано LEO Academy:

1.1. Гравець Дмитрук «Dizz» Віталій грає на ролі офлейн, а Лев «Damaroo» Кичигин кері. Протягом всього турніру, було видно, що гравець під ніком Dizz грав на кері.

1.2. У гравця Дмитрук «Dizz» Віталія були ідентичні придбання предметів та їх розташування для використання гарячих клавіш, як і у Лев «Damaroo» Кичигина.

1.3. Пінг у попередньому матчі LEO Gaming — LEO Academy (Фінал верхньої сітки), саме у гравця Dizz коливався між 50-55, а в Гранд-Фіналі, коли ці команди знову зустрілись пінг став 30-35.

Після розгляду доказів, які було надано LEO Academy, головний суддя зв’язався з гравцем «Dizz».

2.1. За словами Дмитрук «Dizz» Віталія, він в команді аналітик та запасний гравець, має універсальні ролі, це підтвердив їх тренер, під час спілкування.

2.2.  В реальному часі головним суддею було переглянуто історію входів гравця «Dizz» в акаунт STEAM — тобто геолокація. Геолокація вказувала на Київ (і не змінювалась протягом змагання), після чого, зв’язавшись з Damaroo, також підвердилось, що цей гравець  перебуває в москві.

2.3. Під час проведення гранд-фіналу, з боку головного судді гравців LEO Gaming було зобов’язано грати в голосовому чаті під його наглядом.

Проаналізувавши всі докази, з боку головного судді було прийнято рішення не робити дискваліфікацію команді LEO Gaming, так як сукупність наявних доказів та аргументів не давали змоги зробити однозначний висновок щодо підміни гравця Дмитрук «Dizz» Віталія на гравця із росії.

Також, слід окремо наголосити і зазначити про той факт, який також мав місце під час проведення Гранд — фіналу, про який зазначала і сама команда LEO Academy — наявність скарги від LEO Gaming щодо використання LEO Academy скриптів (чітів). Команда LEO Gaming продемонструвала 3-4 ігрових моменти в матчі Фіналу верхньої сітки та Гранд-Фіналу, переглянувши повторно, в цих ігрових моментах з боку головного судді дійсно була підозра на використання скріптів (це стосується виявлення вардів опонентів).

Таким чином, резюмуючи усі вищенаведені факти, Головним суддівським комітетом (Антон, Маркелов, Дмитро Четверг, Максим Терещенко) відповідно до положень Регламенту, які дозволяють приймати остаточні рішення у спірних ситуаціях, було прийнято рішення не робити дискваліфікацію жодній команді, по — перше, через відсутність беззаперечної впевненості щодо наявності порушень з боку обох команд, по — друге, приналежність команд до однієї організації, та по — третє, через те, що це був фінал проведення турніру.

Федерація у своїй діяльності завжди керується принципами чесного спорту, взаємоповаги гравців один до одного та об’єктивності. Із самого початку повномасштабного вторгнення росії на територію нашої Держави, Федерацією у взаємодії із Мінцифри було направлено десятки звернень до міжнародних компаній — розробників ПО та комп’ютерної техніки із закликом зупинити їх діяльність на території держави — окупанта, було підготовлено та направлено звернення до найбільших кіберспортивних організації та федерації із закликом недопущення проведення кіберспортивних заходів на території росії та вимогою про її виключення із усіх кіберспортивних організації.

Ми впровадили, і будемо підтримувати заборону на участь громадян держави-окупанта у наших заходах, однак, ми не будемо і не хочемо відступати від наших цінностей щодо об’єктивності у проведенні наших заходів, їх судействі та розгляді кожної скарги, а також принципу взаємоповаги усіх учасників кіберспільноти України, і нам дуже прикро бачити, коли одна команда, вважаючи свою думку безапеляційною та єдиною вірною, звинувачує як інших гравців так і Федерацію у порушенні правил та Регламентів, при цьому сама, порушуючи їх, передає листування із посадовими особами Федерації третім особам з метою обгрунтування своєї позиції.

З повагою, Виконавчий директор ГО “ФЕДЕРАЦІЯ КІБЕРСПОРТУ УКРАЇНИ”  МАРКЕЛОВ А.

Материалы по теме

У 2023 році кіберспорт League of Legends матиме найбільший бюджет за час існування гри

Riot Games збільшили бюджет League of Legends напередодні наступного року. В інтерв’ю Konbini 27 листопада генеральний директор Riot Ніколо Лоран повідомив, що виділені кошти на кіберспорт League of Legends у 2023 році зростуть.

Розчарування та захоплення. Результати Blast Premier Fall Final

Андрій Присяжний в авторській колонці ділиться враженнями від турніру Blast Premier Fall Final 2022.  Авторська колонка Андрія Присяжного, автора тг-каналу 16 раунд.  Instagram: @OfficialMr_Jury twitter: @OfficialMr_Jury Якщо ви також хочете розвивати українську спільноту та ділитися думками з широкою аудиторією, пишіть у телеграм @incybersport   За що мені подобаються турніри від данського турнірного оператора — це максимум

Інтерв’ю з cadiaN після перемоги Heroic на BLAST Premier Fall Final 2022

cadiaN провів багато років своєї кар’єри, як один з недооцінених гравців на професійній сцені. Йому часто дорікали за ексцентричну поведінку і в нього не вірили.  Гравцю довелося боротися за місце у вищому дивізіоні Counter-Strike, але після приєднання до Heroic він поступово заслужив повагу багатьох.

Heroic стали чемпіонами BLAST Premier Fall Final 2022. Результати та підсумки турніру в Копенгагені

Перемогою Heroic завершився BLAST Premier Fall Final 2022 у Копенгагені. На переповненому стадіоні Royal Arena Heroic та FaZe влаштували битву, гідну фіналу Мейджора, а фанати створили атмосферу не гірше ніж у Ріо.