Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

На цих вихідних завершився IEM Rio Major — головний турнір другої половини 2022 року з CS:GO і саме час підбити підсумки. По ігровій частині це добре зробив Андрій Присяжний у своїй колонці, тому в цьому матеріалі ми більше поговоримо про загальні враження від турніру, цифри та тенденції.

Хоча для українців цей Мейджор завершився моральною поразкою через перемогу російської команди Outsiders і залишив неприємний присмак, неможливо приховати факт, що цей турнір нам точно запам’ятається надовго. 

Переможці турніру команда Outsiders.

Плюси турніру

Перше і головне, чим Мейджор у Ріо відрізнявся від 17 попередників — атмосфера. Буквально всі сходяться на думці, що ще ніколи в кіберспорті не було настільки потужної спортивної атмосфери, схожої на те, що ми спостерігаємо на найкращих футбольних матчах. 

Я бував на багатьох кіберспортивних турнірах, але завжди за розмахом та атмосферою вони програвали футболу і турнір в Ріо став першим, який не програвав. Так, за іграми не спостерігало 70 тисяч на стадіоні, але ж атмосфера була неймовірною! 

Переповнена 18-ти тисячна арена на матчі NAVI проти FURIA.

Друге, чим цей турнір увійде в історію  — це абсолютно фантастична серія непередбачуваних результатів, які почали дивувати ще на стадії RMR. На турнір не пройшли G2 та Astralis, у Play-off Чемпіонату Світу не вийшли чотири з п’яти лідерів світового рейтингу, а перемогу святкувала команда, у яку не вірив ніхто окрім її персональних фанатів.

MOUZ стали одним з відкриттів турніру. Команда середнього рівня потрапила у четвірку найкращих. 

Третє — це формат та продакшен турніру, які створювали неймовірну картинку та атмосферу. Цього разу ESL відійшли від своєї застарілої традиційної побудови пласкої сцени з кабінками та зробили круглу сцену, де суперники знаходяться навпроти один одного. Такий формат ESL вочевидь запозичив у Riot, які саме так проводять свої Чемпіонати Світу з VALORANT та LOL на великих стадіонах. 

Свіжий для  CS:GO формат круглої сцени посеред стадіону створював чудову картинку та робив турнір схожим на спортивні події.

Цей формат створює візуальне протистояння команд, робить картинку цікавішою та динамічнішою, дозволяє рівномірно розташувати глядачів на трибунах по периметру та дає змогу візуального контакту між суперниками, що ще більше накаляє атмосферу на арені. У новому форматі кіберспортивні змагання нарешті стають схожими на спортивний поєдинок, а не на розважальне шоу чи концерт. 

Крім розташування команд організатори запозичили й традиційну для американських спортивних ліг Kiss Cam, коли у перервах оператори постійно виводять на екрани парочки, які мають поцілуватися. В Ріо на трибунах була маса красивих дівчат і від постійних поцілунків на камеру та кумедних моментів подія ставала ще атмосфернішою. 

Всім не вистачило місця в залі, тому перед стадіоном облаштували спеціальний майданчик.

Четверте — гравці грали не в кабінках, а на відкритому стадіоні буквально в метрах від глядачів і це дуже круто! Хтось каже, що це впливає на гру і це правда — дуже впливає і це дуже добре, бо саме цей вплив і відрізняє лани від турнірів онлайн. У спорті гравці відчувають трибуни настільки, що перевага власного стадіону має величезне значення. В Ріо ми вперше побачили це значення і в кіберспорті і так і має бути, бо це робить змагання на лані неповторними.

Мінуси турніру 

Після дифірамбів турніру не можна не згадати й мінуси, а їх також було не мало. Хтось одразу згадає подекуди неадекватну поведінку бразильських фанів, але я б скоріше назвав це частиною атмосфери. Фани не робили нічого, чого ми не бачимо у спорті й саме така поведінка додає турніру шарму, хоча плювки в гравців не можна не засуджувати. 

Головним мінусом стало те, що неймовірні місцеві фанати по справжньому уболівали тільки за своїх, а на інших матчах стадіон був порожнім, що дуже псувало картину та атмосферу турніру. 

Не можна не відмітити й те, що вперше в історії найпопулярнішим матчем Чемпіонату Світу з CS:GO став не фінальний поєдинок, а лише чвертьфінал, де NAVI грали з місцевою командою FURIA. Після вильоту чорно-жовтих турнір залишився без всіх найпопулярніших команд світу і, як результат, недорахувався величезної кількості переглядів, що особливо помітно у порівнянні з двома попередніми Мейджорами, які били рекорди. 

Мейджор в Ріо став лише третім за популярністю, поступившись подіям, організованим PGL у 2022 та 2021 роках.

Висновки

IEM Rio Major став одним з найцікавіших непередбачуваних та красивих турнірів в історії CS:GO. І хоча в турнірі перемогла підсанкційна російська команда, яка б мала бути взагалі недопущена на змагання, проте в цілому тільки це і зіпсувало Мейджор.

Звісно, читач може не погодитися з моєю думкою, апелюючи до того, що немає нічого гарного, коли гранди програють, а матчі втрачають видовищність, проте, на мій погляд, Чемпіонат Світу — це більше не про гру номінально найкращих команд, цього можна надивитися і на якомусь Бласті.

Трибуни в Ріо були просто неймовірними. Таких фанатів кіберспорт ще не бачив.

Чемпіонат Світу — це про емоції, боротьбу нервів, несподівані результати та неймовірні перевороти. В Ріо всього цього було більш ніж вдосталь, та ще й густо приправленого неймовірними емоціями бразильських уболівальників, тож сміливо можна констатувати, що перший Мейджор в Бразилії вдався.

Дізнатися всі результати ігор та знайти посилання на супутні новини можна в нашому репортажі.

Материалы по теме

Хедшот або камшот? Відома порнозірка зробила дійсно цікаве інтервью з легендами CS:GO з IEM Rio Major

0

Популярна порнозірка Eva Elfie, соціальні мережі якої нараховують мільйони підписників, продовжує привертати увагу до кіберспорту.

Капітани фіналістів Мейджора з CS:GO стали найкращими клатчерами турніру в Ріо

0

Капітани команд-фіналісток IEM Rio Major встановили своєрідний рекорд, вигравши найбільше клатчів на стадіях легенд та чемпіонів серед усіх учасників.

Road To Rio. Підсумки турніру в Бразилії від Андрія Присяжного

Андрій Присяжний в авторській колонці підбиває підсумки IEM Rio Major, що вчора завершився у бразильському Ріо. Цей Мейджор можна називати гарним чи поганим, але на сто відсотків він нікого не залишив байдужим. Авторська колонка Андрія Присяжного, автора тг-каналу 16 раунд.  Instagram: @OfficialMr_Jury twitter: @OfficialMr_Jury Якщо ви також хочете розвивати українську спільноту та ділитися думками з