Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Новина про те, що черговий українець буде виступати за російську команду, сколихнула українську кіберспортивну спільноту. Про перехід SENSEI до Entropiq висловилися Олександр Петрик та Іван Шевцов, також багато негативних коментарів залишили українці в різних пабліках.

На фото масове поховання в місті Ізюм. Сотні людей були закатовані російськими загарбниками.

Своєю чергою ми також засуджуємо такий вчинок українського гравця, зрозуміло, що на українському рівні для нього майже на 100% будуть закриті всі можливості в майбутньому, а репутація зазнає нищівного удару. 

Проте повертаємося до того, як реагували на новину про Сенсея уболівальника та кіберспортивні авторитети. 

Лише декілька коментарів, які показують реакцію української спільноти.

 

Олександр Петрик

Блогер на аналітик Олександр Петрик в цілому негативно висловився про тенденцію українців грати за колективи, де грають росіяни під час кровопролитної війни, коли інші українці віддають своє життя за те, щоб той самий Сенсей чи Вандерфул могли бути у безпеці і грати в CS:GO. 

Той факт, що Вандерфул пішов грати за Спіріт, Сенсей пішов грати за Ентропік, Фостар — в Немігу, в Наві досі грають росіяни тощо — це величезна ганьба.

Ганьба для українського кіберспорту, яка унеможливлює нашу боротьбу проти всього російського.

Бо якщо навіть українці грають з русньою в одній команді, то чому ESL має накладати якісь санкції на них? Чому HLTV має банити російські турніри, якщо навіть для українців грати з росіянами — досі ок?

Я вважаю, що грати за російські команди у момент, коли росіяни намагаються вчинити геноцид нашої нації — це неприпустимо. Люди, які це вчиняють, мають відчувати наслідки своїх дій. Мають відчувати суспільну реакцію. Їхня репутація серед українців має бути близькою до нуля.

І тоді наступний гравець, якому прийде інвайт в ру-команду, серйозно задумається.

Іван Шевцов

Ще більш широко висловився відомий кіберспортивний тренер та діяч Іван johnta Шевцов. Він торкнувся не тільки теми гри українців за російські команди, а і того, що саме росіяни, зокрема тренер Entropiq, найбільше звинувачували Сенсея разом з командою Akuma у чітерстві, а тепер беруть гравця до себе у склад. 

Пост про ситуацію в CS:GO, де український гравець SENSEi до якого я дуже добре відношусь (бо знаю його досить непогано) – грає за чеський клуб Entropiq в складі з російськими гравцями та у тренера, який поливав його брудом під час ситуації навколо Akuma (де українську команду з якою я колись працював підозрювали у чітерстві, якщо хтось не в курсі).

Закликаю почитати весь пост, бо там багато важливих деталей для розуміння ситуації.
Хто не подужає – от вам TLDR:

– Я засуджую те, що він грає з руснею. Українські гравці повинні нарешті зрозуміти, що будувати будь-які НОВІ відносини з руснею – НЕ ОК!
– Можу його зрозуміти, бо опцій у нього не багато через складну ситуацію під час скандалу Акуми та треба переступати через себе, щоб мати шанси на прогрес у кар’єрі;
– Не вірте русні (зараз думаю на ситуацію з Акумою подивитись треба по-новому). Доказів його провини все ще немає і він грою довів що він потужний гравець не один раз.

А тепер повний пост:

По-перше, нагадаю всім вам – все ще жодних доказів провини гравців не було представлено.
Був величезний фон від русні, по суті кенсел наших гравців. Потенційні докази натягувались як могли.
При бажанні пояснити та притягнути будь-які муви можна без проблем навіть по кращім гравцям світу. А коли у тебе є якась репутація – так взагалі, легко.
Русня закривала очі на деякі пояснення наче їх не було. Деякі русняві про гравці не першого ешелону, до яких булио також питання по їх матчам (потенційні 322), кричали голосніше за всіх. Десятки тупорилих руснявих контент-мейкерів робили купи відео про це продавлюючи зручну їм позицію. Хайпили на цьому як могли.
Багато українців під впливом руснявого фону також засуджували хлопців. Через що, вони втратили дуже багато. Не тільки контракти, які були на руках, а й репутацію, отримали величезну психологічну шкоду та інше.

Також під той час хлопці з Акуми поводили себе досить гідно як на мене.
Там де могли, адекватно коментували. Не зникали, не закривались. Але тиск та хейт був величезний.
Під таким тиском, дуже важко було показати якісь результати. Для мене це логічно.

На головному РМР вони тоді програли 13-16 тим же Entropiq важливіший матч групи, потім потужним на той час Spirit, а далі вже шансів на вихід майже не було та було видно що у них опустились руки. Але хто дивиться в деталі, правда?

Якщо ви не знаєте мою думку по тій ситуації та вона вам цікава, от опишу в тезисах:

– я впевнений, що вони грали чесно;
– мені не дивно, що вони тоді виграли один раз NAVI, у яких тоді було нормою програти комусь після перемоги на турнірі;
– мені не дивно, що вони тоді все ще в якості андердогів виграли VP. Бо у них тоді був невеличкий спад та я багато навчав їх саме по моментам гри від екс Авангар вони тупо могли розуміти як ті грають та відчувати їх слабкі сторони;
– мені не дивно, що потім під нереальним тиском вони не показали гідної гри. Кожен хто хоч раз був у якості андердога знає, як набагато важче стає грати коли з тобою рахуються топ команди, яких ти перемагав. А тут ще й такий тиск;
– я не бачив від них поведінки читерів, бо вони були досить відкриті навіть по при дуже потужний хейт;
– шанс на те, що якісь чуваки з Україні якимось чином могли домовитись з адмінами такого важливого турніру в РФ дуже малий. Та якби це було можливо, грошей для цього у них не було точно;
– чітерити у таких матчах – головних матчах кар’єри, було б дуже тупо. А я їх знаю, вони точно не ідіоти;
– ну і головне – доказів немає, то і провини для мене не має. Але маємо що маємо.

Це я пишу до того, що треба розуміти, що вся ця ситуація дуже сильно вплинула на кожного з них. У деяких, мрії про кар’єру могли сильно порушитись.
Роки та години роботи (не мало якої бачив я та можу підтвердити) – майже пройшли марно.
Зібрати себе після такого та продовжувати працювати – дуже важко. Тим паче без підтримки.

Але з часом, ми бачили класні результати Sensei та DemQQ в FPL. Досить непогану гру Run or Die (по при великі складності та відсутність підтримки). Гідну гру в фіналі ЛАН турніру від збірної України. Так там були не кращі гравці світу, але то лан і там було з ким поборотись. Плюс вони тоді вже не грали разом довгий час до цього турніру.

До чого це все?
До того, що я можу зрозуміти що Сенсею, який ще має надії на кар’єру в CS:GO – потрібні будь-які шанси засвітитись та показати себе. Бо він реально хорош та дуже багато над собою працював. Але через фон від ситуації з Акумою, тільки я знаю про 2 контракти які він втратив навіть про це не здогадуючись. І мені важко уявити які у нього є варіанти.

Тому я можу зрозуміти чому він грає з руснею, та з Хучом який дуже активно засуджував та з нього глузував.
Мені не приємно це бачити, дуже не приємно.
Мені це не подобається, та я засуджую будь які НОВІ стаки/команди де грають українці за руснею. Я вважаю це неприпустимим.
Але хейтити його сильно я не буду, бо можу трошки зрозуміти його ситуацію.
Мені дуже шкода, що все ще для багатьох українців контакти з руснею у будь-яких видах – це ок. Бо Росія наш ворог вже багато років. Ми всі цього не розуміли у повній мірі, але зараз все стало ясно. Та на жаль, ще не всім.

Я обов’язково з ним про це поговорю та подивлюсь, чи зможу допомогти знайти інші варіанти.

Дякую за увагу.

Читайте також про те, як NAVI тримають російських гравців у команді попри кровопролитну війну Росії проти України. 

Материалы по теме

Український клуб Lazer Cats пожертвував 400 тисяч гривень на допомогу ЗСУ

0

Український клуб Lazer Cats повідомив про свій донат для Збройних Сил України. Клуб, створений вже після початку повномасштабного вторгнення і який представлено складом з CS2, пожертвував військовим 400 тисяч гривень.

Дворазові чемпіони The International підписали російську БК, яка офіційно сплачує податки в бюджет країни-терориста

0

Кіберспортивний клуб OG, відомий насамперед двома перемогами на The International, змінив в партнерах одного російського букмекера на іншого.

Власник NAVI пожертвував на відновлення Охмадиту 10 мільйонів гривень. Загалом український бізнес за добу зібрав понад 280 мільйонів

0

Власник NAVI задонатив 10 мільйонів гривень на відновлення найбільшої в Україні дитячої клініки Охмадит, яку вчора атакувала країна-терорист Росія ракетою X-1o1. Відео прильоту ракети зафіксовано камерами спостереження, до того ж з місця влучання вилучено частини двигуна і інших систем ракети.

В AppStore з’явилася гра, в якій можна змагатися у вмінні перепливати річку Тиса

0

В Apple Store з’явилася оригінальна гра під назвою “Тиса”. Головна мета персонажа, за якого потрібно грати гравцеві, – це перепливти річку, назва якої останнім часом не зникає з українських новин.