Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Завершився найголовніший турнір року з VALORANT і саме час оцінити, який шлях пройшов шутер від Riot Games за два роки та чи вдається йому зрівнятися з CS:GO, якому нещодавно виповнилося 10 років і який є послідовником CS 1.6, який теж мав десятирічну історію.

Порівняти ігри, як популярні дисципліни кіберспорту, можна насамперед порівнюючи популярність трансляцій головних подій у цих іграх. 

В СS:GO головними подіями є Мейджори. Ці турніри проходять двічі на рік і відрізняються додатковими бонусами командам за стікери, що значно збільшує цінність одного лише потрапляння на Мейджор. 

У VALORANT проходить лише один головний турнір року з назвою CHAMPIONS. Він має такий самий, як раніше у CS:GO призовий фонд в 1 мільйон доларів, і так само команди-учасники заробляють набагато більше не за перемогу, а від продажу внутрішньоігрових комплектів, тільки у Валорант це не стікери, а комплекти скінів. 

Вальве не розкриває інформацію про те скільки грошей вона виплатила командам за стікери, проте вони казали, що витратили за два останні роки 70 мільйонів доларів на виплати командам.  

Своєю чергою Riot минулого року виплатили за наклейки близько 11 мільйонів, цьогорічна сума ще не невідома, але Riot вже казали, що вона перевищила 16 мільйонів доларів ще за кілька днів до завершення зборів. 

Тож повернемося до популярності трансляцій турнірів і порівняємо показники останнього мейджора з CS:GO, який проходив в Антверпені з показниками CHAMPIONS, який щойно завершився в Стамбулі. В дужках наведено різницю в порівнянні з суперником.

PGL Major Antwerp 2022

Кількість годин переглядів – 68 098 937 (+7 323 311)
Максимальна кількість глядачів – 2 113 610 (+607 806)
Середня кількість глядачів – 586 218 (+60 401)
Загальна кількість переглядів – 170 671 206 (-17 692 044)
Тривалість трансляцій – 116h 10m (+35m)

VALORANT Champions 2022

Кількість годин переглядів – 60 775 626 (-7 323 311)
Максимальна кількість глядачів – 1 505 804 (-607 806)
Середня кількість глядачів – 525 817 (-60 401)
Загальна кількість переглядів – 188 363 250 (+17 692 044)
Тривалість трансляцій – 115h 35m (-35m)

Аналізуємо дані: 

Як бачимо, головний турнір з CS:GO все ще кращий за більшістю параметрів. Порівняння особливо актуальне через те, що обидва турніри тривали майже абсолютно однакову кількість часу, різниця становила лише 35 хвилин.

Не дивлячись на те, що турнір з CS:GO випередив конкурента на чверть за піком глядачів, середня кількість глядачів відрізнялася трохи більше ніж на 10%. Також VALORANT зібрав на 17 мільйонів переглядів більше за противника. 

Головний параметр, за яким оцінюють популярність – це години перегляду. За цим параметром CS:GO був кращим на 11%. 

Слід згадати і те, що в порівнянні з минулим роком CHAMPIONS значно виріс. Кількість глядачів на піку збільшилося в півтора раза, а загальна кількість переглядів зросла у 2,5 раза, що говорить про бурхливий розвиток дисципліни за останній рік. 

В статті використано статистику аналітичного порталу escharts.com

Материалы по теме

The International остаточно захопили російські БК. Визначилися всі учасники TI 2024

Визначилися всі учасники The International 2024. Нажаль Україна буде представлена на турнірі тільки перебіжчиками, які виступають за чисельні російські команди, а домінувати за кількістю, як і в попередній рік, будуть росіяни.

Гравець у Football Manager став аналітиком футбольного клубу з Національної ліги Британії і допоміг команді досягти найкращих за останні 132 роки результатів

XBox створили одну з найкрутіших колаборацій в історії кіберспорту. До 20-ї річниці гри Football Manager в XBox провели конкурс, через який кожен віртуальний футбольний аналітик мав можливість стати справжнім професійним аналітиком футбольного клубу Bromley FC, який грає в національній футбольній лізі Британії. 

Українські клуби заробили за пів року майже мільйон доларів. Шосту частину цієї суми виграли клуби, які ніколи не грали на ТІР-1 турнірах

Канал Вісті CS2 підрахував, скільки українські клуби заробили за перший сезон 2024 року. Вражають навіть не цифри, а прогрес українського Counter-Strike.

BLAST Premier: Spring Final 2024 – NAVI провалили фінал, але довели, що не випадково виграли Мейджор

0

Natus Vincere не змогли здолати дракона і завершили перше півріччя 2024 року другими після Spirit, але з планами повернутися з відпустки ще сильнішими.