Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Відомий кіберспортивний журналіст Річард Льюїс провів розслідування, згідно з яким дискваліфікований тренер HUNDEN допомагав гравцям Astralis у тренувальному процесі. Данська організація відкидає всі звинувачення та дає свої пояснення.

Ми переклали розслідування Річарда Льюїса на порталі Dexerto.


 

Компанія Astralis офіційно підтвердила, що підтримує робочі стосунки з Ніколаєм HUNDEN Петерсеном, попри те, що він зараз відбуває дворічну дискваліфікацію за розголошення конфіденційної інформації.

Організація каже, що тренер працював з їхніми гравцями над створенням серії навчальних матеріалів, як елементів партнерства з навчальною програмою кіберспорту Aim Lab, але джерела, які зв’язувалися з Dexerto, заявили, що він насправді працював з командою в ролі тренера, що йому було заборонено робити організацією ESIC. Astralis заперечує ці заяви.

Astralis опинилися в центрі суперечки після того, як з’ясувалося, що HUNDEN, який хотів стати тренером Astralis, передав їм антистрати від свого тодішнього работодавця, данської команди Heroic. Дві команди мали зіграти одна з одною на IEM Cologne у 2021 році, та через втрату довіри Heroic прибрали HUNDEN.

Через ці дії Комісія з доброчесності в кіберспорті (ESIC) дискваліфікувала тренера на два роки, а Heroic подали до суду позов за «порушення контракту». Це сталося після того, як тренер вже отримав восьмимісячну дискваліфікацію за шахрайство через використання помилки обсервера (тренерського багу) в грі.

У відповідь HUNDEN звинуватив організацію та гравців Heroic, що вони знали про використання ним багу. Він намагався схилити гравців до зізнання, щоб потім передати цю інформацію в ESIC, щоб вони наклали санкції на гравців. Виявилося, що співпрацюючи з HUNDEN Heroic пішла настільки далеко, що створила спеціальну угоду про нерозголошення, яка забороняла будь-які розмови про нечесну гру, в якому могла брати участь команда. Зрештою, єдиним гравцем, який отримав хоч якісь санкції, став тодішній гравець OG Ніколай niko Крістенсен.

Багато хто в той час припускав, що дії HUNDEN були зумовлені тим, що він мав замінити в Astralis Денні zonic Соренсена. Дискваліфікація ESIC за використання багу закінчилася цього року.

Раніше цього року з порталом Dexerto зв’язалися кілька джерел, які працюють на данській кіберспортивній сцені, і всі вони побажали залишитися анонімними через побоювання помсти з боку Astralis. Вони надали докази того, що HUNDEN все ще працює з організацією Astralis.

«Коли ввели санкції, вони знали, що ХУНДЕНУ знадобиться робота, і він продемонстрував їм свою лояльність», — повідомило одне джерело. «Тож вони знайшли спосіб заплатити йому за роботу в команді, без прийняття на посаду тренера, щоб уникнути пояснень. Він був в команді, працював з гравцями, і вони дадуть йому офіційну роботу, коли закінчиться його дискваліфікація». 

Джерело також повідомило, що HUNDEN був помічений в офісі Astralis, де він, на думку джерела, виконував роль тренера або аналітика.

Партнерство з Aim Lab

Інше джерело вказало, що HUNDEN співпрацює з організацією через стратегічного партнера Aim Lab, з яким Astralis почала співпрацювати в листопаді 2021 року, і про який казала, що вони «спільно розроблятимуть новий інструмент, щоб допомогти гравцям покращуватися за допомогою платформи Playerbase Aim Lab» і «запустять серію відеоуроків, які допоможуть гравцям вдосконалюватися в CS:GO та інших іграх».

За словами джерела, це дало HUNDEN доступ до гравців, але таким чином, який, здається, не порушує дискваліфікацію, накладену на нього ESIC.

Ми зв’язалися з Aim Lab, щоб запитати, чи знали вони про участь HUNDEN у проекті, і вони надали Dexerto наступну заяву.

«State Space Labs працює над відкритою платформою відеоконтенту під назвою Playerbase, яка дозволить будь-кому створювати власний ігровий контент; Це своєрідний Патреон для ігор», – сказали Aim Lab.

«Проект ще на ранній стадії, але кілька команд отримають доступ до контенту, коли платформа буде запущена. Наші партнери зможуть вільно користуватися ресурсом для створення свого контенту за умови дотримання ними наших умов використання та правил спільноти».

В Aim Lab додали, що не мають контракту з HUNDEN.

Дексерто зв’язався з Astralis, та запитали, чи правда, що HUNDEN працював з організацією. Клуб підтвердив, що це так, проте заперечив, що тренер був задіяний у будь-якій діяльності на кшталт тренерської. В команді додали, що виплати йому здійснювалися через данську студію PIXEL.tv, компанію, в якій Astralis придбала контрольний пакет акцій на початку цього року.

«Немає нічого таємного в участі пана Петерсена в проекті, який є частиною нашого партнерства з Aim Lab», — сказали в Астраліс. «Ваша інформація правильна, але оскільки проект і наші зобов’язання перед Aim Lab вже завершено, його робота теж завершена, а його контракт з Pixel TV закінчиться до кінця цього місяця».

«В той період, коли він уклав контракт з Pixel TV (у якому ми маємо контрольний пакет акцій), пан Петерсен кілька разів був у офісі Astralis, щоб обговорити роботу над проектом. Він також працював в офісі Pixel TV, і оскільки тут усі в індустрії знають його обличчя, було б досить складно приховати його присутність і роботу на Pixel від імені Astralis в таємниці… Він не був частиною «операції Astralis», але працював субпідрядником Pixel TV із конкретним і обмеженим завданням. Йому запропонували контракт, тому що він, безперечно, найбільш кваліфікований спеціаліст для цього проекту».

На запитання, чому HUNDEN спілкувався з гравцями, представник Astralis відповів наступним чином:

«Гравці є головними «персонажами» в навчальному контенті, який він розробив, тому він справді спілкувався з ними під час цього проекту та працював з ними. Випуск усього цього проекту, включаючи вміст – залежить від Aim Lab, припускаємо, що його випустять пізніше цього року. Вони також працюють з різними учасниками з інших команд».

Astralis також додали, що вони ніколи б не повідомляли про участь Петерсена публічно через характер його роботи, зазначивши, що «ми ніколи не повідомляємо про наймання тимчасових підрядників. Фрілансери та незалежні підрядники є частиною нашої повсякденної роботи, і цього року ми працювали з більш ніж десятком різних підрядників, публічно не повідомляючи про жодного з них».

Попри те, що репутація HUNDEN зазнала численних ударів за останні роки, Astralis додали, що вони були б раді бачити реальну роботу тренера з їх гравцями після того, як закінчиться його дискваліфікація від ESIC. Це станеться 24 серпня 2023 року.

«Проте ми хотіли б сказати, що після закінчення дискваліфікації пана Петерсена, якщо у нас виникне така потреба, у нас не буде жодних сумнівів, щоб запропонувати йому посаду аналітика чи подібне», — сказали в Астраліс. «До нього не слід ставитися інакше, ніж до будь-якого іншого тренера чи гравця, який отримав тимчасову дискваліфікацію. Ні під час бану, ні після його закінчення».

«Ми засуджуємо шахрайство у будь-якому вигляді, та не допустимо такого в нашій організації, але ми також твердо переконані, що ніхто не повинен бути покараний поза межами своїх дій та будь-якого винесеного вироку».

Хоча немає нічого поганого в тому, що дискваліфіковані тренери та гравці продовжують працювати в кіберспортивному просторі протягом періоду дискваліфікації, той факт, що HUNDEN був прийнятий на роботу в Astralis після того, як зробив усе можливе, щоб саботувати місцевих конкурентів Astralis, безумовно, викликає багато етичних питань.

Материалы по теме

MOUZ виграли групу та інші несподіванки! Результати в Групі С на ESL Pro League 16

На ESL Pro League 16 завершилися ігри в групі С і результати цієї не самої потужної групи просто вражають. З першого місця в основну частину турніру пройшов явний аутсайдер групи.

Авторська колонка Андрія Присяжного: «dev1ce повертається додому»?

Головна тема останніх днів у CS:GO — ймовірне повернення device у рідний Astralis. Андрій Присяжний спеціально для GI присвятив колонку цій темі.

Astralis та NiP ведуть перемовини навколо зворотнього трансферу device

Декілька джерел повідомляють, що клуби NiP та Astralis почали перемовини щодо зворотнього трансферу мегазірки CS:GO Ніколая device Рітза.

У світі договірних матчів CSGO і чому це неможливо зупинити

Пропонуємо вашій увазі переклад великого аналітичного матеріалу видатного кіберспортивного журналіста Річарда Льюїса для порталу Dexerto.