Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Після потужного скандалу, який спалахнув на тлі заявленої участі багатьох відомих європейських команд в турнірі Російська Кіберспортивна Ліга, який курується безпосередньо Федерацією комп’ютерного спорту Росії, фактично всі відомі європейські клуби відмовилися від участі в змаганнях.

Про відмову грати в RCL буквально за день до старту повідомили GODSET, Alliance, TSM, MOUZ, BIG, Astralis та інші відомі колективи, залишивши лігу без більшої частини учасників напередодні старту. 

Про ймовірний зрив турніру через активність українців написали і російські пабліки та сайти. Європейські колективи повідомляють, що не знали, що за організаторами турніру стоїть російська держава, проте є думка, що вони дещо лукавлять, бо вочевидь мали комунікацію з російськими організаторами, які їх запрошували на турнір, а також заздалегідь було відомо, що фінали турніру відбудуться у Москві. 

Ймовірно європейські клуби вирішили відмовитися від турніру лише через репутаційні ризики, які спричинив скандал і цей випадок дуже яскраво показує, наскільки важлива консолідація української кіберспортивної спільноти для вичавлення росіян зі світового кіберспорту.  

Попри масові відмови організатори RCL продовжують запрошувати європейські колективи на заміну тим, хто відмовився, тож боротьба українського ком’юніті проти росіян триває. Сподіваємося, всі європейці зрештою зрозуміють, що 20 тисяч доларів призового фонду турніру не вартують участі у пропагандистському шабаші країни-терориста.

Материалы по теме

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Кінець казки? Monte не пройшли на Мейджор і ось основні причини, чому так сталося

Український клуб Monte, який здійснив революцію у CS:GO і в українському кіберспорті, не зміг пройти на перший Мейджор з CS2. Ця поразка може привести команду до швидкого згасання на тлі проблем, з якими вона стикається прямо зараз.

Англомовні запроданці та інші зашквари трансляцій турніра Путіна “Ігри майбутнього”

В Росії розпочався турнір Путіна “Ігри майбутнього”. Попри сподівання, на турнірі з Dota 2 була присутня англомовна трансляція і на ній працювали відносно відомі англомовні таланти, один з яких навіть коментував The International.

Відома українська стримерка і подруга Сімпла зилишила Україну і стала амбасадором російської команди Aurora

Відома українська  стримерка та інста-блогерка Diana Rice, знаходячись в Києві після початку повномасштабного вторгнення, остаточно обрала бік Росії. Дівчина, широко відома в кіберспортивному ком’юніті, стала амбасадором та ведучою російської команди Aurora, головним спонсором якої є російський букмекер 1xbet.