Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

27 листопада в Олімпійському домі відбулося перше засідання новоствореної Комісії НОК України з кіберспорту, під час якого обговорювалися ключові аспекти та напрямки діяльності комісії.

Чимало кіберспортивних діячів розповсюдили цю новину, задавшись питанням хто ті люди, що увійшли у комісію та чому саме вони представляють кіберспорт України. 

Ми спробували трохи розібратися у цьому питанні і поспілкувалися з генеральним директором Lenovo в Україні Тарасом Джамаловим, який входить у склад комісії. Він люб’язно відповів на наші запитання. 

Присутність Джамалова в комісії може викликати запитання лише у тих, хто не слідкує за розвитком саме українського локального кіберспорту, бо в останні роки Lenovo була найактивнішим гравцем на локальному ринку аматорського кіберспорту України, підтримуючи чисельні турніри, да розвиваючи власну кіберспортивну команду з CS:GO Ageless Shooters. А нещодавно за підтримки компанії Lenovo пройшов масштабний турір з Valorant – Legion Cup Valorant edition, в якому взяли участь більше 50 команд з України.

Через турніри, спонсоровані Lenovo, пройшло чимало відомих українських кіберспортсменів світового рівня.

“Ми в Lenovo віримо, що ігри можуть приносити беззаперечну користь для людей. З найактуальніших зараз – боротьба з самотністю, розвиток соціальних зв’язків, навичок командної роботи, пам’яті і навіть когнітивних навичок. Тому ще з 2017 року компанія Lenovo є невід’ємною частиною українського кіберспортивного ком’юніті: підтримуємо та організовуємо турніри з різних кіберспортивних дисциплін, зібрали та продовжуємо підтримувати найстаршу кіберспортивну команду в Україні”, – каже Тарас Джамалов.

Розкажіть, як і ким визначався склад комісії? Які теми обговорювалися на першому засіданні?

Склад комісії визначався Українською федерацією Кіберспорту, як основного рушія розвитку кіберспорту в нашій країні, Міністерством Молоді та Спорту, як органу розвитку спорту вцілому, а також Олімпійським комітетом, як органом, який розвиває олімпійський рух.

Перше засідання присвятили питанням підготовки наукової бази, створення програм розвитку та імплементаціі кіберспорту в олімпійську спортивну родину, плани та перспективи розвитку. Також були обговорені основні завдання для комісії на найближчий час та створення відповідних профільних комітетів.

Які у комісії плани щодо роботи?

Основні завдання на найближчий час – це створити базу для ефективного розвитку напряму. А саме: формування команди профільних комітетів, первинної бази документів по електронним видам спорту. І ключове – надати визначення тому, що буде вважатись електронним видом спорту, а що ні.

Чи будуть такі засідання регулярними?

Так, засідання комісії будуть регулярними. Однак треба звернути увагу на те, що метою цих засідань буде затвердження результатів роботи комітетів. Основна робота буде проводитись саме комітетами, в кожного з яких буде визначена своя зона відповідальності і які будуть працювати майже кожного дня.

Чи буде якась програма розвитку і фінансування державою з огляду можливості прийняття кіберспорту до олімпійських видів спорту?

Про фінансування кіберспорту державою говорити ще зарано. Я навіть маю сказати, що найближчим часом у Держави є інші, всім зрозумілі, пріоритети.

Створення нашої комісії – це дуже важливий та принциповий крок, але окрім цього слід згадати, що вже створено базове наукове підґрунтя для забезпечення розвитку е-спорту за допомогою держави. Перш за все я кажу про кафедру кіберспорту та інформаційних технологій в інституті Національного університету фізичного виховання і спорту України.

Тобто держава вже розуміє, що кіберспорт потрібен суспільству, а наше завдання надати державі правильні інструменти його розвитку.

Чому в комісії немає представників великих студій чи відомих команд?

Запрошення в комісію представників команд або студій не буде ефективним на цьому етапі, на мій суб’єктивний погляд, з багатьох причин. Зокрема: 

– академічність перших завдань комісії, що передбачає наявність більш візійного підходу представників різних індустрій, аніж профільну спеціалізацію.  

– невизначеність на початковому етапі: що саме ми вважаємо електронним спортом, які з цих видів спорту відповідають олімпійському духу, а які ні, які саме види спорту мають найбільший позитивний вплив на суспільство та спорт загалом і тд.

Але представники команд та студій беззаперечно будуть залучені до участі в робочих групах та профільних комітетах. Їх досвід та експертиза будуть дуже корисні. 

Материалы по теме

ESL FACEIT Group звільняє 15% персоналу по всьому світу

ESL FACEIT Group, яка є дочірньою компанією Savvy Games Group, яка, своєю чергою, належить суверенному фонду державного капіталу Саудівської Аравії, Public Investment Fund звільнила 15% свого персоналу. 

Monte звільнили sdy. Що буде з командою і гравцем

Неочікувано для всіх  сьогодні український клуб Monte звільнив свого лідера Віктора sdy Оруджева. В офіційній заяві клуб повідомив, що контракт гравця не подовжено за згодою обох сторін. Проте з заяви гравця стає зрозумілим, що ініціатором звільнення була команда.

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Кінець казки? Monte не пройшли на Мейджор і ось основні причини, чому так сталося

Український клуб Monte, який здійснив революцію у CS:GO і в українському кіберспорті, не зміг пройти на перший Мейджор з CS2. Ця поразка може привести команду до швидкого згасання на тлі проблем, з якими вона стикається прямо зараз.