Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Стали відомі подробиці програми Qiddiya City Club, згідно з якою уряд Саудівської Аравії планує зробити місто розваг Qiddiya головним світовим центром кіберспорту. 

Для контексту треба окреслити, що місто розваг Qiddiya будується за 45 кілометрів від столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяда. Це буде місце розваг серед пустелі, яке складатиметься з 25 районів, включаючи житлові райони, спортивні і кіберспортивні стадіони, ділові райони, концертні майданчики, іподром і багато іншого. 

У рамках плану Vision 2023 Qiddiya City отримала загальний бюджет у 350 мільярдів доларів США на будівництво 120 курортів і готелів, понад 400 атракціонів, 160 тисяч житлових локацій, 12 фірмових тематичних парків, 43 спортивних об’єктів, 275 атракціонів, району кіберспорту та ігор тощо. Після завершення Qiddiya City сподівається залучати понад 48 мільйонів відвідувачів щороку.

Уряд Саудівської Аравії намагається спокусити весь кіберспортивний світ небувалою щедрістю і змаганнями найвищого рівня. Так цього року в Ріяді проводиться найбільший в історії кіберспорту Чемпіонат світу Esports World Cup в 20 провідних дисциплінах, де розігрується 60 мільйонів доларів США. 

В рамках програми залучення кіберспортивних клубів саудити вже оголосили 30 організацій, які запрошено стати партнерами програми, проте джерела повідомляють, що переговори ведуться не лише з клубами. Qiddiya планують спокусити відкрити свої офіси понад 10 великих турнірних операторів і студій трансляцій, понад 25 ігрових студій і видавців та кілька десятків пов’язаних з кіберспортом брендів. 

Наразі відомо, що клуби, які братимуть участь в програмі, мають відкрити офіси в Qiddiya, натомість вони отримають преміальні приміщення на 800-1500 квадратних метрів, отримають субсидії на найм персоналу (до 12 працівників) які будуть діяти з 2025 по 2029 рік і субсидії на трансфер команд з 2025 по 2027 роки. 

Також щороку буде розподілятися маркетинговий бюджет у розмірі 9,5 мільйонів доларів за активне просування проекту клубами. 

Звісно ніщо не буває даром, тому від клубів за контрактом вимагатимуть ряд обов’язкових речей, більшість з яких пов’язані з рекламними активностями в кіберспортивному районі міста розваг STC Square. 

 • Утриматися від участі в конкуруючих програмах заохочення (2024-2029).
 • Створити юридичну особу в Qiddiya City Club (до 1 півріччя 2025 року).
 • Заробляти гроші в країні (2025-2029).
 • Зробіть внесок у розвиток академії кіберспорту Qiddiya.
 • Найняти шість працівників на повний робочий день для STC Square (до першого півріччя 2025 р.).
 • Розширте команду до 12 штатних співробітників у Qiddiya (на момент запуску).
 • Регулярно приймати професійні кіберспортивні команди на STC Square (2025-2027).
 • Назавжди перемістіть одну професійну кіберспортивну команду до міста (2028-2029).
 • Підписати місцеву команду з громадянством Саудівської Аравії (до першого півріччя 2026 р.).
 • Створіть офіційний канал SoMe арабською мовою.
 • Сприяти створенню контенту Qiddiya (на місці та віддалено).
 • Щороку просувати Qiddiya фізичними активаціями бренду (2025-2029).
 • Займатися маркетингом для просування програми Qiddiya/Qiddiya Club (2025-2029).
 • Просувати програму Qiddiya Club на платформі STC Play SoMe (2025-2027).
 • Дозволити Qiddiya використовувати бренд клубу в рекламі.
 • Щорічно привозити керівництво клубу на STC Square (2025-2027).
 • Щороку (2025-2027) організовувати щонайменше два тижні громадських заходів на STC Square.

Підсумки

Саудівська Аравія на рівні керівництва країни буде завалювати весь кіберспорт нафтодоларами, намагаючись зробити свою державу Меккою світового кіберспорту.

Вочевидь однією з цілей є відмивання репутації країни, де регулярно на рівні держави порушуються права людини і різних меншин. З іншого боку клубна програма має за мету не лише залучити світовий кіберспорт, а і силами клубів розвинути місцевий кіберспорт – чого тільки вартий обов’язковий пункт про підписання клубами команд з громадянством Саудівської Аравії хоча б в одній з кіберспортивних дисциплін і створення каналів арабською мовою. 

Ймовірно 2024 рік стане одним з епохальних років в кіберспорті, накшталт 2001 року, коли з’явився WCG і кіберспорт став глобальним явищем, або 2011 року, коли проведення The International з мільйонним призовим фондом змінило підхід до змагань з кіберспорту у всьому світі і призові фонди зросли в десятки разів. 

У 2024 році ми спостерігатимемо перший дійсно глобальний Чемпіонат світу з кіберспорту з рекордним 60-ти мільйонним призовим фондом, в 2024 році запроваджено клубну програму в Ріяді і в цей же епохальний рік Міжнародний Олімпійський Комітет прийняв рішення створити кіберспортивну Олімпіаду. 

Материалы по теме

Анонсовано перші Олімпійські ігри з кіберспорту. Згідно з угодою з МОК Саудівська Аравія контролюватиме їх 12 років

Міжнародний Олімпійський Комітет оголосив, що перші Олімпійські ігри з кіберспорту відбудуться в Саудівській Аравії.

Оновився рейтинг Valve, через який команди проходять на Мейджор. В рейтингу враховуються українські турніри серії ROG CUP

0

Valve оновили свій рейтинг, який є ключовим для потрапляння команда на RMR і, відповідно, на Мейджор. Враховуючи те, що на найближчий Мейджор взагалі не буде жодних відкритих кваліфікацій в Європі, рейтинг Valve стає надзвичайно важливим для кожної команди.

Збірні України в шести дисциплінах розпочали європейські кваліфікації на Чемпіонат світу WEC24

Федерація кіберспорту України UESF повідомила, що розпочались Європейські кваліфікації на Чемпіонат світу від IESF. В усіх перерахованих дисциплінах братимуть участь українські збірні, які було визначено на національних кваліфікаціях навесні цього року. 

Батальон Варшава. Монте підписали dycha⁠ і hades⁠ і перетворилися в клуб з польським ядром, орієнтованим на ЄС

Monte фактично переїжджають до Польщі, принаймні тепер на HLTV ми будемо бачити у команди саме польський прапор, що виглядає вкрай дивно з огляду, що логотип Монте зроблено на базі українського тризубу.