Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

 Українська кіберспортивна індустрія стрімко набирає обертів уже не один рік. Вітчизняні гравці підкорюють світ та здобувають перемоги: у 2021 році команда NAVI з CS:GO виборола перемогу на турнірах PGL Major Stockholm та BLAST Premier World Final; у 2024 році NAVI стала переможцем з Counter-Strike 2 – PGL Major Copenhagen.

Український кіберспорт привертає все більше уваги і серед студентської молоді і стає темою досліджень і наукових робіт. Студентка кафедри журналістики ХНУ ім. В. Н. Каразіна Яна Васецька у своїй роботі для XVI Регіональної студентської наукової конференції “Мова – Література – Ідеологія” спробувала дослідити, як професійні кіберспортсмени починають свій шлях і як на це реагують їх близькі. Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з відомими українськими кіберспортсменами і тренером команди NAVI для роботи «Біографії українських кіберспортсменів в інтерв’ю: порівняльний аспект». 

_______________________

Проте чи легко набути славу, коли твої близькі не поділяють інтереси? Українські члени команди NAVI Віктор «GeneRaL» Нігріні, Андрій
«B1ad3» Городенський, Максим «Magic» Мельничук розповіли про те, як їхнє захоплення стало професією:

– Як ви потрапили до команди NAVI?

GeneRaL: Одного разу NAVI грали турнір і в Денді пропав інтернет у фіналі, вони швидко шукали стендіна. Через те, що я нещодавно в міксі з ArtStyle виграв гру, він мене покликав. Зіграти я зміг лише 4 гри з 5, але у всіх виділявся. Незабаром вони замінили офілейнера і покликали мене на цю роль.
Magic: Грав на фейсіті й потрапив проти друзів тренера Kairi, вони казали, що я граю ніби з читами й порекомендували мене тренеру. Він
додав мене в список друзів в Steam і запитав, чи я не хочу пограти тести в NAVI Junior. Ну я і погодився. Грали десь три тижні, і мене взяли в команду.
B1ad3: Мене запросив знайомий на посаду спортивного директора у 2019 році. Трошки пізніше я став головним тренером CS складу.

– Коли ви почали грати в Counter-Strike/Dota 2?

GeneRaL: Почав грати в 12–13 років, у перші напівпрофесійні команди потрапив десь у 17, а на просцену в 19.
Magic: Почав грати у 2018, мені було 12 років, 1-го квітня купив CS:GO. Цікавитися ще з дитинства почав, грав в ті самі ігри, що й тато.
B1ad3: У 1998–99 роках, приблизно в 12 років, я почав цікавитися комп’ютерними іграми, десь у цей час я почав грати у CS.

– Який турнір вважаєте найуспішнішим у вашій карʼєрі?

GeneRaL: Starladder у Лос-Анджелесі, ми з ArtStyle виносили вперед ногами всі хард лінії й грали через сумонерів і скорпіона Sand King.
Magic: Важко сказати, бо не дуже багато турнірів ще зіграв, але наразі це певно United21 Season 13, на якому ми друге місце зайняли.
B1ad3: Останній Major у Копенгагені. Це була дуже важлива перемога особисто для мене.

– Як відреагували батьки на вашу професію?

GeneRaL: Нічого нового стосовно батьків не скажу, на той час це було не серйозно й не розвинено, тому скептично відносились і віддавали перевагу освіті, роботі за професією.
Magic: Батьки спочатку не зрозуміли, казали, що «це добре, але все одно треба навчатися і поступати кудись». Але коли я їм все показав і
пояснив, вони зрозуміли, то просто почали підтримувати мене і радіти за мене.
B1ad3: Річ у тому, що коли я почав грати в CS, це не було моєю професією. Таким чином я просто проводив вільний час з друзями. Потім
це стало схоже на хобі. Першу зарплатню я отримав десь у 2004 році, але все одно це була нестабільна професія. З 2010 року з’явилася більш-менш стабільність у фінансовому плані. У кожний період батьки реагували по-різному, але в цілому негативно, скептично, десь радикально. Врешті-решт у 2021 році ми досягли великого успіху і всі родичі були дуже раді.

Отже, будьте наполегливі у своєму захопленні, і хоч як у вас не вірять найближчі, працюйте, тренуйтеся. Хтозна, можливо, саме вас не вистачає в чемпіонському складі кіберспортивних команд.

Материалы по теме

NAVI підписали гравця в Takken заради участі в командному заліку Esports World Cup

Кіберспортивний клуб NAVI розширює пул своїх дисциплін і відкрив підрозділ із Tekken, підписавши корейського гравця Кіма Kkokkoma Му Чжона. Раніше Kkokkoma грав за клуби Talon Esports і Team GP.

На кібершколу Сімпла лише за кілька днів підписалося 80 000 гравців

Брат Сімпла Олексій Костилєв похизувався результатами запуску навчальної платформи, яку він запустив разом з триразовим найкращим гравцем світу в CS. Названі цифри дійсно вражають і натякають на те, що молодшому Костилєву просто не має сенсу повертатися у великий КС.

OWNER став черговим українцем, який перейшов в команду ворогів заради кар’єри

0

Ще один професійний український гравець вирішив обрати гроші тих, хто допомагає знищити його країну. Михайло OWNER Лимар приєднався до команди легального білоруського букмекера Betera, який сплачує податки в бюджет країни-союзника Росії, з території якої обстрілюють Україну.

flamie розповів скільки заробив граючи в NAVI і куди витратив більшу частину грошей

Колишній гравець NAVI росіянин Єгор flamie Васильєв дав півторагодинне інтерв’ю, де розповів чимало цікавого про часи свого розквіту в кіберспорті, який прийшовся на часи виступу за український клуб.