Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Абсолютним тріумфом завершився перший в сезоні виступ NAVI, який відбувся на Blast Premier Spring Groups 2024. За три зіграні в групі матчі чорно-жовті виграли шість карт і програли лише одну, причому чотири карти вони виграли у двох матчах проти G2 – другої найкращої команди світу 2023 року.

Хоча традиційно групи BLAST розглядаються, як розминка після міжсезоння перед IEM Katowice, проте турнір є достатньо важливим, щоб команди його грали на повну силу. 

Вже в першому матчі NAVI легко обіграли восьму команду світового рейтингу Complexity, щоб далі зустрітися з G2, які перед цим декласували NiP з принизливими рахунками 13-7 та 13-2. 

Матч вийшов дійсно конкурентним, але на перших двох картах, де були і додаткові і перемога G2 на Inferno, але вже на Anubis NAVI домінували. 

Реванш стався у фіналі групи, куди G2 пройшли після другої легкої перемоги над NiP і краще б вони туди не виходили, бо NAVI їх переїхали 13-9 та 13-5. 

Ще за каденції s1mple найчастіше, що казали про NAVI, – це те, що команда тримається лише на геніальній грі зіркового снайпера. Прибери s1mple і з топової команда перетвориться на посередню. В ході війни і під тиском спільноти, раніше ніж пішов s1mple, NAVI позбавилися росіян і… команда перетворилася в посередню, яка пасла 7-8 місця у світовому рейтингу завдяки запрошенням на великі події. Несподівано геніальний зірковий гравець перестав вирулювати новий склад і команда перестала змагатися за трофеї. 

s1mple не витримав тиску і пішов у безстрокову відпустку… лише щоб довести, що команда трималася не на ньому. Ймовірно це геній Блейда, чи ще щось, але точно не s1mple були причиною успіхів команди. Ніхто не відбере у Костилєва його геніальність в розумінні гри, але, як у дволикого Януса, його геніальність невіддільна від непомірної токсичності, яка нівелює його вклад руйнівним впливом на тіммейтів. 

Після відходу s1mple у відпустку команда ожила. Вочевидь на них не тисне космічних розмірів его його величності GOAT і гравці нарешті можуть насолоджуватися грою і… вигравати. 

Поки зарано пророкувати NAVI наближення їх ЕРИ, але за останній рік ми стали свідками руйнації одразу двох міфів, які створили самі ж NAVI і які вони не раз транслювали на широкий загал.

Перший міф полягає в тому, що без росіян команда нежиттєздатна, “бо в Україні немає гарних гравців”, а перейти на міжнародний склад – це кінець команди.

Другий міф засновувався на тому, що s1mple і є команда. З триразового найкращого гравця світу в NAVI здували пил, з ним носилися як з немовлям і цілком серйозно вважали його якоюсь суперзброєю, без якої не можна вигравати битви. 

Наразі обидва міфи залишилися в минулому, як хвора фантазія деяких менеджерів команди і частини армії уболівальників, які з захопленням підтримували ці наративи. 

Залишається лише сподіватися, що нові NAVI не здуються і покажуть, що старт на Бласті був початком їх нової ЕРИ без русні і токсичності у складі, першим кроком до звання найкращої команди 2024 року!

А ще хочеться вірити, що s1mple з цього зробить правильні висновки, стане сильніше в першу чергу ментально і поверне собі звання найкращого гравця хоч в складі NAVI, хоч в складі іншої європейської чи американської команди. 

Материалы по теме

Олександр Зінченко оголосив список всіх учасників свого благодійного шоу матчу і серед них є s1mple

0

Олександр Зінченко назвав всіх учасників свого благодійного шоу матчу, метою якого є збір 30 мільйонів гривень. На сервері в CS2 зустрінуться як відомі футболісти, так і блогери та зірки CS2 і навіть захисники з батальйону Айдар.

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Кінець казки? Monte не пройшли на Мейджор і ось основні причини, чому так сталося

Український клуб Monte, який здійснив революцію у CS:GO і в українському кіберспорті, не зміг пройти на перший Мейджор з CS2. Ця поразка може привести команду до швидкого згасання на тлі проблем, з якими вона стикається прямо зараз.

Англомовні запроданці та інші зашквари трансляцій турніра Путіна “Ігри майбутнього”

В Росії розпочався турнір Путіна “Ігри майбутнього”. Попри сподівання, на турнірі з Dota 2 була присутня англомовна трансляція і на ній працювали відносно відомі англомовні таланти, один з яких навіть коментував The International.