Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Із забороною франшизних ліг, яку Valve запроваджують у 2025 році, всі великі турнірні оператори, які підписували партнерські угоди з командами, будуть змушені переглянути систему своїх турнірів. Першими свою “революцію” анонсували BLAST і вона виглядає надзвичайно іноваційною і цікавою.

Схоже, що турнірний оператор зумів дотриматися умов Valve і при цьому вигадав систему, яка дозволить йому отримати максимальну лояльність команд, яка раніше була можливою тільки завдяки партнерським угодам. 

Турніри на всі смаки

В новій турнірній системі BLAST порадував різноманіттям. Протягом року ТО проведе 6 турнірів, розділених на два сезони. В кожному сезоні буде один турнір Bounty – демократичний турнір для максимальної кількості команд з топу світового рейтингу, один турнір Open, куди через кваліфікації зможе потрапити будь-хто і один турнір Rivals, де буде грати виключно еліта. 

Bounty

Bounty – це турнір на 32 команди, 30 з яких проходять по рейтингу Valve, а дві будуть запрошені ТО напряму (вочевидь цю лазівку залишають, щоб мати можливість запросити медійні клуби, які чомусь вилетіли з топу рейтингу). 

Весь призовий фонд розподілятиметься між командами залежно від їх посіву, тобто кожна команда матиме якийсь доларовий еквівалент. Після програшу команда залишатиме певну гарантовану суму собі, а інша частина її вартості переходитиме тому, хто її переміг. Таким чином, наближаючись до фіналу команди, що залишились, акумулюватимуть все більшу частку призового фонду. 

Для збільшення інтриги команди з гіршим посівом зможуть обирати собі суперника з корзини команд з кращим посівом. (Можна обрати слабшу з меншою вартістю чи ризикнути і зіграти з фаворитом за більшу суму). 

Open

Турніри типу Open проходитимуть на великих аренах і будуть розраховані на 16 команд. 12 команд запрошуватимуть за рейтингом Valve, а ще 4 визначатимуться регіональними кваліфікаціями, тож це будуть найбільш цікаві для широкого загалу гравців події. 

Після групової стадії 6 команд гратимуть на Арені. У 2025 році турніри проходитимуть в Лондоні та Лісабоні. 

Rivals

Турніри Rivals будуть елітними і на них гратимуть 8 найкращих за рейтингом Valve команд світу. Потрапити на них через запрошення чи кваліфікації буде неможливо. 

Відлуння франшизної системи

Раніше партнери BLAST не тільки отримували гроші, а і забезпечували ТО медійність. В новій системі BLAST спробував зробити робочу систему мотивації, яка б діяла і без партнерських угод на всіх учасників. BLAST будуть нагороджувати всіх учасників своїх турнірів гарантованими сумами грошей, причому загальна сума складає 4 мільйони доларів на 2025 рік, що на 1,5 мільйона більше, ніж загальний призовий фонд на той самий період. 

Умовою отримання грошей є виконання певних KPI по медійності з боку клубу. За невиконання команду просто позбавлять гарантованої нагороди.

 • BLAST Bounty:
  • 1st – 8th: $40,000 на команду
  • 9th – 16th: $26,250 на команду
  • 17th – 32nd: $7,500 на команду
 • BLAST Open:
  • 1st – 12th: $45,000 на команду
  • Інші: $10,000 для команд, які посідають 1-4 місця в EU, NA, SA & Asia Rising
 • BLAST Rivals:
  • 1st – 8th: $81,250 на команду

Окрім цього додаткові гроші отримуватимуть команди, які грають на BLAST регулярно. За виступ на турнірах команди отримуватимуть так звані токени, додаткові токени можна буде заробити за гарні виступи. За підсумками року в залежності від кількості токенів команди поділять ще 2 мільйони доларів. 

Таким чином загальні призи BLAST у 2025 році складуть 8,5 мільйонів доларів, з яких лише 2,5 мільйони буде розіграно як призи, а ще 6 мільйонів команди отримають просто за проходження на турніри і виконання медійних завдань Бласту. 

Висновки

Головний висновок – це те, що рейтинг Valve стає надважливим для потрапляння на великі турніри. Лише два з шести турнірів BLAST у 2025 році матимуть відкриті кваліфікації і лише 8 команд за рік зможуть пройти на них не за рейтингом Valve. Водночас турніри BLAST матимуть величезний вплив на рейтинг, тож для широкого загалу гравців з відміною франшизної системи мало що зміниться. 

Звісно з огляду на важливість рейтингу Valve величезного значення набудуть ТІР-2 турніри, які стануть головним локомотивом для команд поза ТОР-30 для того, щоб потрапити на турніри ТІР-1 рівня. Вигравати буде той, хто гратиме якомога більше турнірів рівня CCT і їм подібних. 

Здається, нова система Valve не допоможе молодим командам проявити себе краще, ніж це було можливим за часів панування франшиз, проте Valve досягли головного, вони взяли під контроль весь кіберспорт Counter-Strike завдяки домінуючому впливу власного рейтингу.

Легко можна спрогнозувати, що у 2025 році ESL також буде орієнтуватися на рейтинг Valve, бо, ймовірно, це безальтернативна вимога розробника гри. Приклад BLAST і ESL наслідуватимуть і менші турнірні оператори, тож рейтинг HLTV, який десятиріччями залишався домінуючим і безальтернативним, з 2025 року повністю втратить своє значення і впливатиме абсолютно ні на що. 

 

Материалы по теме

Анонсовано перші Олімпійські ігри з кіберспорту. Згідно з угодою з МОК Саудівська Аравія контролюватиме їх 12 років

Міжнародний Олімпійський Комітет оголосив, що перші Олімпійські ігри з кіберспорту відбудуться в Саудівській Аравії.

Оновився рейтинг Valve, через який команди проходять на Мейджор. В рейтингу враховуються українські турніри серії ROG CUP

0

Valve оновили свій рейтинг, який є ключовим для потрапляння команда на RMR і, відповідно, на Мейджор. Враховуючи те, що на найближчий Мейджор взагалі не буде жодних відкритих кваліфікацій в Європі, рейтинг Valve стає надзвичайно важливим для кожної команди.

Збірні України в шести дисциплінах розпочали європейські кваліфікації на Чемпіонат світу WEC24

Федерація кіберспорту України UESF повідомила, що розпочались Європейські кваліфікації на Чемпіонат світу від IESF. В усіх перерахованих дисциплінах братимуть участь українські збірні, які було визначено на національних кваліфікаціях навесні цього року. 

Батальон Варшава. Монте підписали dycha⁠ і hades⁠ і перетворилися в клуб з польським ядром, орієнтованим на ЄС

Monte фактично переїжджають до Польщі, принаймні тепер на HLTV ми будемо бачити у команди саме польський прапор, що виглядає вкрай дивно з огляду, що логотип Монте зроблено на базі українського тризубу.