Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Денис electronic Шаріпов перейшов в російську команду Virtus.pro, ця новина стала абсолютною несподіванкою для всієї спільноти Counter-Strike.

Після початку повномасштабного вторгнення Virtus.pro потрапили під міжнародні санкції, бо клуб входив до холдингу ESForce, який належить путінському олігарху Алішеру Усманову.

Для виходу з під санкцій клубу знадобилося змінити юрисдикцію і переїхати до Вірменії, проте всі в індустрії чудово розуміють, що це лише прикриття і клуб як був, так і залишається головним російським кіберспортивним проектом. Керівником клубу став керівник ESForce, майже всі гравці команди є росіянами, а на клубній сторінці тривалий час була відсутня вірменська мова. 

Денис Шаріпов став мегазіркою насамперед завдяки NAVI, куди гравець перейшов з FlipSid3 у 2017 році. За час гри в NAVI росіянин став другим після Сімпла старплеєром команди, вигравши кілька титулів найвищого гатунку, ставши чемпіоном Мейджора в Стокгольмі, здобувши нагороду Intel Grand Slam і чотири рази потрапивши у ТОР-10 найкращих гравців світу. 

Разом з Бумичем саме Шаріпов був головною “червоною ганчіркою” для українців після початку повномасштабно вторгнення. Річ в тім, що ще до вторгнення Шаріпов робив антиукраїнські висловлювання, а після підступного нападу Росії на Україну гравець відмітився тим, що його дружина ставила вподобайки під антиукраїнськими постами і, за інформацією джерел в NAVI, навіть донатила так званій ДНР. 

Навесні 2022 року СЕО NAVI Євген Золотарьов в інтерв’ю міжнародним ЗМІ запевняв, що в NAVI немає гравців, які підтримують дії Росії. Тоді ж було дано обіцянку, що всі російські гравці команди виїдуть з Росії і не будуть платити там податки. 

Цю обіцянку так і не було виконано. Шаріпов до останнього дня в NAVI продовжував жити в Росії. 

В грудні 2022 року (ймовірно під тиском команди, бо Шаріпов разом з perfecto мали підписувати нові контракти з NAVI) Шаріпов змінив прапор з російського на нейтральний. В NAVI продовжували наполягати на тому, що всі росіяни в клубі мають правильну позицію, але не можуть висловлювати її публічно через ймовірні загрози щодо своїх родичів в Росії, тож зміна прапора стала підтвердженням цієї думки.

 Тоді ми писали, що гравці пішли на зміну прапора лише заради продовження контрактів і цим вони спалюють всі мости. 

Якби контракти ще не було подовжено, обидва росіянина не були б впевнені у своєму майбутньому в NAVI і не пішли б на такий ризикований крок, який фактично спалює всі мости. 

Після відмови від російського прапора гравцям може бути вкрай ризиковано та складно повернутися до російських команд і загалом в Росію. 

Олександр Петрик також схилявся до думки, що гравці не зможуть повернутися до Росії і грати в російських командах – “Після такого рішення у Еліка та Перфекто дороги назад в зомбіленд мабуть більше нема”.

І ми і Петрик помилялися…

В липні 2023 року, перебуваючи під постійним тиском як української, так і російської спільноти і на тлі не найкращих виступів NAVI, perfecto і electronic перейшли в Cloud9. Трансфер став можливим, бо C9, хоч і складалися з російських гравців, були американською організацією.

Тривалий час після трансферу в С9 electronic не змінював свій статус, проте наприкінці березня росіянин знову поставив триколор у своєму профайлі, показавши своє справжнє обличчя. 

Через два тижні після цього стали очевидними реальні причини цього рішення – гравець перейшов у Virtus.pro і повернення російського триколора вочевидь було обов’язковою умовою “амністії блудного сина”. 

«Virtus.pro – топова команда. Її кістяк ще нещодавно вигравав Major, усі гравці у праймі та готові перемагати тут і зараз. Ми сходимося в амбіціях та цілях.

Крім того, мені цікаво пограти разом із Джеймом — він один із найунікальніших капітанів на про-сцені. Хочу якнайшвидше адаптуватися в команді та почати робити те, заради чого я перейшов у VP — вигравати турніри», – сказав Шаріпов в прес-релізі.

Таким чином російський гравець з антиукраїнськими поглядами, якого NAVI прикривали 15 місяців після початку повномасштабної війни, розказуючи про його правильну позицію, нарешті остаточно зняв маску і перейшов в головну російську команду, яка де-факто належить путінському олігарху і фінансується великим російським букмекером Winline, який відкривав філії в Криму. 

Як бачимо, інститут репутації в кіберспорті має абсолютно нульове значення. За українські клуби без жодних проблем грають колаборанти, які виступали за росіян після початку повномасштабної війни, цей процес діє і в протилежному напрямку – росіяни, які відмовлялися грати під власним прапором, повертаються в російські клуби. 

Материалы по теме

NAVI підписали гравця в Takken заради участі в командному заліку Esports World Cup

Кіберспортивний клуб NAVI розширює пул своїх дисциплін і відкрив підрозділ із Tekken, підписавши корейського гравця Кіма Kkokkoma Му Чжона. Раніше Kkokkoma грав за клуби Talon Esports і Team GP.

На кібершколу Сімпла лише за кілька днів підписалося 80 000 гравців

Брат Сімпла Олексій Костилєв похизувався результатами запуску навчальної платформи, яку він запустив разом з триразовим найкращим гравцем світу в CS. Названі цифри дійсно вражають і натякають на те, що молодшому Костилєву просто не має сенсу повертатися у великий КС.

OWNER став черговим українцем, який перейшов в команду ворогів заради кар’єри

0

Ще один професійний український гравець вирішив обрати гроші тих, хто допомагає знищити його країну. Михайло OWNER Лимар приєднався до команди легального білоруського букмекера Betera, який сплачує податки в бюджет країни-союзника Росії, з території якої обстрілюють Україну.

flamie розповів скільки заробив граючи в NAVI і куди витратив більшу частину грошей

Колишній гравець NAVI росіянин Єгор flamie Васильєв дав півторагодинне інтерв’ю, де розповів чимало цікавого про часи свого розквіту в кіберспорті, який прийшовся на часи виступу за український клуб.