Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Останній російський гравець NAVI Денис electronic Шаріпов відмовився від російського прапора у профайлі на Liquipedia. Таким чином насьогодні, через 300 днів після початку повномасштабної війни, за NAVI продовжують виступати в різних складах 10 росіян, троє з них приєдналися до клубу вже після 24 лютого. Всі вони поступово змінили прапори з російських на нейтральні. Останнім, хто це зробив, став капітан складу з CS:GO electronic.

Передостаннім, хто скористався можливістю відмовитися від прапора країни-терориста став тіммейт електроніка Ілля perfecto Залуцький. Для прийняття складного рішення гравцям головного складу NAVI знадобилося близько 50 днів, саме стільки днів тому на Liquipedia з’явився така можливість і перші російські кіберспортсмени та діячі скористалися нею. 

Першим росіянином, хто відмовився представляти на міжнародній арені країну-агресора став старкрафтер SKillous, який це зробив ще 30 жовтня.

Про що говорить зміна прапорів perfecto та electronic

perfecto та electronic дуже довго не змінювали прапори на нейтральні, хоча росіяни в інших складах NAVI це зробили майже одразу після появи відповідного функціоналу. Це каже про те, що гравці та команда ніяк не могли визначитися, чи буде продовжено їх контракти та чи залишаться вони в NAVI. 

Зміну прапорів ні в якому разі не слід сприймати, як прозріння гравців, які нарешті зрозуміли, що творить їх батьківщина. Очевидно, що це вимушений крок, до якого їх спонукав менеджмент NAVI напередодні продовження контрактів. Скоріше за все умовою перепідписання контрактів була зміна прапорів на нейтральні.

Зі зміни прапорів також випливає очевидний факт, electronic та perfecto залишаються в NAVI як мінімум ще на рік, їх контракти подовжено, скоріше за все на тривалий термін. Якби контракти ще не було подовжено, обидва росіянина не були б впевнені у своєму майбутньому в NAVI і не пішли б на такий ризикований крок, який фактично спалює всі мости. 

Після відмови від російського прапора гравцям може бути вкрай ризиковано та складно повернутися до російських команд і загалом в Росію, тож, приймаючи рішення, вони точно отримали від NAVI гарантії, що залишаться в команді. 

Реакція українців

Українці з осторогою сприйняли зміну прапорів росіянами. Звісно, це корисний крок, але він на пряму не говорить про те, що perfecto та electronic засуджують війну. Він говорить лише про те, що гравці хочуть залишитися у NAVI і заради цього готові йти на умови клубу. 

Журналістка Діана Федченко та ютубер Олександр Петрик слушно відмічають, що зміни прапорів недостатньо, гравці мають зробити заяви у яких мають прямо засудити російську агресію проти України. 

Думка кіберспортивної журналістки Діани Федченко:

Якщо чесно, то я не розділяю ейфорії від зміни прапора рф на нейтральний від electronic та perfecto.

Якщо дивитись на це зі сторони (прости Господи!!!) росіян, то це супер сміливий вчинок. Піти наперекір усім. Поставити в незручне становище інших росіян в кіберспорті своїми діями. Типу от елік та перф змінили прапор, а якщо інші не змінили, то що, ці інші — вони типу не цураються представляти країну-терористку?

Але камон. Я українка. Дивлюсь на це крізь свої окуляри. Для мене це:

1. Малувато.

Я зараз бачу лише стандартну фразу на Ліквіпедії. Якоїсь особистої заяви від гравців або коментування цього мува я НЕ БАЧУ.

2. Пізнувато.

Який там день війни? Функція на Ліквіпедії з’явилась нещодавно, згодна. Але засудити геноцид українців можна було і в соціальних мережах.

3. Чи справді це щиро?

Як мені бути впевненою у тому, що це не умови якогось нового контракту, а щирі дії гравців? Як мені бути впевненою у тому, що вони ДІЙСНО не хочуть представляти країну-терористку? Як мені бути впевненою, що це НЕ їхня поступка заради місця в топовій команді? А ніяк… Ну і факт спільної гри росіян та українців мене однаково бентежить. І він особисто мені не подобається. Не хочу я бачити росіян в українській організації навіть і з нейтральним прапором. Ну сорі.

Думка блогера та аналітика Олександра Петрика:

Після такого рішення у Еліка та Перфекто дороги назад в зомбіленд мабуть більше нема.

Це потужний сигнал всім росіянам в кіберспорті, а можливо і не тільки в кіберспорті. Крок на шляху до повного кенселінгу всіх тих росіян, хто не вважає за потрібне засудити тероризм з боку своєї ж країни.

Змінити прапор — це правильний крок, але не останній! Тепер дуже сподіваюся почути від Електроніка та Перфекто найближчим часом повноцінні чіткі проукраїнські заяви, а особливо від Електроніка ще й коментар щодо лайків його дружини. Давно вже чекаємо, коли вони почнуть говорити. Нічого складного в цьому немає, треба просто засудити тероризм. Треба просто говорити очевидні речі. Будь хто з цим впорається, не треба бути великим оратором для таких слів.

Ну і як же приємно читати коментарі русні про цю подію! У них там на засніжених болотах повна кліматична катастрофа у зв’язку із аномальною температурою їхніх дуп.

Реакція росіян на пропутінському кіберспортивному сайті cybersport.ru

У багатьох росіян пригоріло ще коли прапор змінив perfecto, бурхлива реакція призвела до закриття коментарів адміністраторами ресурсу. На зміну прапору електроніком реакція виявилася ще бурхливішою, бо після його попередніх заяв та вчинків його дружини, в тому числі донатів на ДНР, росіяни вважали гравця справжнім патріотом і вочевидь розчарувалися у своєму кумирі. 

Деякі коментарі дуже показові і змушують замислитися. 

Ми зробили невеличку добірку найбільш цікавих коментарів:

Читайте також: В Китаї батьки наймають професійних геймерів, щоб боротися з ігровою залежністю

Материалы по теме

На тлі скандалу щодо відношення NAVI до регіону СНД розбираємося, чи є чорно-жовті CIS-командою чи ні

В кіберспорті черговий скандал. Гравець Astralis Bubzkji у твіттері підняв тему скілу у так званому регіоні CIS і згадав NAVI, його виправив Ceh9, відмітивши, що українсько-російський склад не належить до СНД. s1mple також наголосив, що NAVI не команда CIS, водночас максимально проукраїнський блогер та аналітик Олександр Петрик зробив великий пост про те, що NAVI саме

NAVI влаштовують в києвському офісі спільний перегляд матчу для фанатів. Потрапити може кожен

0

NAVI запросили своїх українських уболівальників по VALORANT до себе в офіс на перегляд матчу команди проти Giants, гра відбудеться 29 березня. Раніше чорно-жовті вже влаштовували вотч-паті перегляду ігор команди, але чомусь зробили це в Польщі, за що піддалися критиці зі сторони ком’юніті.

NAVI знищили Spirit і вийшли у Play-off ESL Pro League S17

0

NAVI легко переграли Team Spirit у фіналі нижньої сітки Групи D ESL Pro League 17 і гарантували собі вихід у Play-off турніру. На першій карті дракони змогли показати конкурентну гру і програли з мінімальним відставанням 14-16, а от на другій карті гра проходила повністю під диктування NAVI.

NAVI перемогли Astralis у складному матчі нижньої сітки групи D на ESL Pro League 17

0

NAVI впоралися з Astralis і залишилися в нижній сітці групової стадії. Своєю чергою данський клуб вилетів в сітку останнього шансу і знаходиться в кроці від вибування з турніру.