Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Dota 2 виповнилося 10 років. 10 липня 2013 року гра вийшла зі стадії бети, проте саму гру світ побачив ще на виставці Gamescom у 2011 році. Саме тоді відбувся перший Чемпіонат Світу, який встановив нову планку призових в кіберспорті. Тоді NAVI виграли нечуваний 1 мільйон доларів.

За час свого існування гра стала номером один за сумою розіграних призових. Загалом по Dota 2 відбулося 1811 зареєстрованих турнірів (звичайно неофіційно їх було значно більше), а загальний розіграний призовий фонд склав понад 319 мільйонів доларів США. 

Гра поставила рекорд і по найбільшому призовому фонду в історії кіберспорту. У 2021 році на The International було розіграно 40 мільйонів доларів. 

Загалом із 10 турнірів з найбільшим призовим фондом в історії кіберспорту саме Dota 2 належить вісім місць.

Завдячуючи цьому саме гравці в Dota 2 є найбільш багатими гравцями в історії кіберспорту, наприклад N0tail заробив за кар’єру більше 7 мільйонів доларів тільки призовими. 

Водночас останнім часом гру штормить і вона є об’єктом постійної критики з боку уболівальників і гравців. Вже багато років, як Dota здала позиції лідера своєму конкуренту League of Legends і не може нічого з цим вдіяти. 

В останні роки потужний китайський регіон, на який спиралася гра, почав все більше втрачати до неї інтерес. 

Минулого року також було зруйновано легенду зростаючого призового фонду. Вперше за понад 10 років призовий фонд The International значно зменшився і опустився до рівня 2017 року. 

А все-таки гра продовжує розвиватися. У 2023 році вийшов потужний патч, який встигли назвати Dota 3 завдяки величезній кількості змін, які явно оживили МОБу від Valve. Також розробник гри нещодавно відмовився від системи Battle Pass і обіцяє змінити підхід до випуску нового контенту. 

Материалы по теме

Монгольські команди виграли три з чотирьох перших місць на Чемпіонаті Світу з PUBG Mobile. Підсумки турніру

Монгольські команди повністю домінували на PUBG Mobile Global Championship 2023, фінальна частина якого відбулася в Стамбулі. 50 команд з усього світу боролися за престижний титул і три мільйони доларів США, проте саме гравці з Монголії увезли в безкрайні степи основну частку призового фонду.

Nigma Galaxy розгромили NAVI Javelins в фіналі ESL Impact League Season 4. Турнір дивилося в 10 раз менше людей, ніж рівнозначний чемпіонат з VALORANT

0

Nigma Galaxy стала переможцем ESL Impact League Season 4 Finals, у фіналі російська команда розгромила польський склад NAVI Javelins.

Відбулася церемонія The Game Awards 2023. В усіх п’яти кіберспортивних номінаціях перемогли ігри Riot Games

Відбулося церемонія нагородження премією The Game Awards 2023. Церемонія проводилася вже в десятий раз, на відміну від Esports Ewards дана премія охоплює не тільки кіберспорт, а насамперед ігрову індустрію, проте включає в себе і кілька кіберспортивних номінацій.x

Дати і локації турнірів RMR на PGL CS2 COPENHAGEN MAJOR 2024. Посилання на відкриті кваліфікації

PGL оголосила місця і дати RMR турнірів, через які можна буде потрапити на перший в історії Мейджор з CS2, який відбудеться в Копенгагені з 17 по 31 березня 2024 року.