Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Комісія з кіберспортивної доброчесності (ESIC) дискваліфікувала чотирьох відомих українських гравців у CS. Дворічну дискваліфікацію на всіх турнірах, до яких має відношення ESIC (а це турніри майже всіх великих турнірних операторів в тому числі ESL та BLAST) отримали Дмитро SENSEi Шворак, Максим THRON Семенов, Артур DarkS1DE Кравченко та Данило nat1ve Бакін.

Суть теми

ESIC повідомили, що завершили власне розслідування і встановили численні порушення Антикорупційного кодексу комісії, в тому числі участь фігурантів у договірних матчах.

Комплексне розслідування ESIC включало перевірку доказів відносно ставок, аналіз матчів, підтвердження свідків і аналіз моделі ставок. На підставі висновків кожній особі було висунуто звинувачення в порушеннях Антикорупційного кодексу ESIC, зокрема у зв’язку з договірними матчами. Гравці отримали дискваліфікацію на два роки.

Офіційна заява ESIC

Комісія з кіберспортивної доброчесності (ESIC) вжила рішучих заходів щодо відсторонення пана Дмитра «SENSEi» Шворака, пана Максима «THRONE» Семенова, пана Артура «DarkS1DE» Кравченка та пана Данила «nat1ve» Бакіна, професійних кіберспортсменів, з усіх подій членів ESIC протягом двох років після розслідування діяльності команд Akuma, Project X і Majesty, яке підтвердило звинувачення в численних порушеннях Антикорупційного кодексу ESIC і було виявлено значні докази підозрілих і незвичних ставок на матчі за участю цих гравців.

Розслідування щодо цих осіб містило докази щодо ставок і конфіденційну інформацію, що підтверджує їхню причетність до договірних матчів. Ці дії, що суперечать Кодексу поведінки ESIC та Антикорупційному кодексу, включають:

  1. Спроба Дмитра «SENSEi» Шворака залучитися до договірних матчів під час кількох подій LAN з Team Project X.
  2. Участь Максима «THRONE» Семенова в договірних матчах під час болгарського лану з командою Team Majesty між серпнем і груднем 2020 року.
  3. Участь Артура “DarkS1DE” Кравченка в подібних заходах під час болгарського лану з Team Majesty.
  4. Участь Данила “nat1ve” Бакіна в договірних матчах під час того ж болгарського лану з Team Majesty.

З повним текстом заяви можна ознайомитися на цій сторінці. 

Відповідь звинувачених

Ми зв’язалися з одним з покараних гравців з метою отримати коментар щодо дискваліфікації ESIC. Артур DarkS1DE Кравченко давно залишив професійний CS. Після гри в Majesty кіберспортсмен деякий час був тренером EC Kyiv (зараз IKLA) і навіть виграв Чемпіонат України, проте залишив команду ще на початку 2022 року і пішов з кіберспорту. 

Артур повідомив, що всі фігуранти дискваліфікації днями планують зробити стрім, де дадуть відповіді на всі питання. Гравець напряму не відкинув звинувачення ESIC, а попросив почекати на офіційний коментар. 

Дивні моменти

Цікаво, що трьох з чотирьох гравців об’єднує один турнір, про який згадує ESIC, а саме LAN Bellum Gens Elite Stara Zagora 2020, який відбувся ще у жовтні 2020 року. Важливо, що в тому турнірі за команду виступало два діючих гравця, які не отримали дискваліфікації – це t0kk, який виступає за Lazer Cats і w0nderful, який є діючим снайпером NAVI. 

Фото зі зловісного лану в Болгарії, через 38 днів після якого Majesty припинили своє існування. На фото зліва на право: nat1ve, THRON, w0nderful, darks1de, t0kk.

Відносно останнього вже не раз з’являлася інформація і про VAC-бан і про участь у договірних матчах, яку озвучував колишній співробітник ESIC, проте далі розмов справа так і не пішла. 

Судячи з відсутності дискваліфікації, розслідування ESIC показало, що зі складу Majesty на болгарському турнірі участь у договірних матчах брали тільки три гравці, а два інших були не в курсі?

Реакція

Команда Team 7AM повідомила про розірвання контракту з гравцем на тлі його дискваліфікації. SENSEi приєднався до команди лише у жовтні цього року, проте з того часу команда не зіграла жодного матчу на HLTV. Взагалі 7AM нікому не відома команда, якої навіть немає в рейтингу і на Ліквіпедії.

Найбільш гостро на дискваліфікацію відреагував колишній тіммейт Сенсея по ProjectX та Akuma, а нині аналітик студії Maincast – sergiz.

Почну з базової речі – ESIC клоунада.

Якщо брати до уваги саме ті тези, якими вони описують бан мого колишнього тіммейта, то я можу повноцінно сказати, що це якесь лайно, котре мене дуже сильно дивує і що люди не маючи фактів починають вірити в це лайно. Ви повинні розуміти, що захищати зараз Sensei не є моєю ціллю, я просто хочу розібратися і зрозуміти, за що йому дали бан і за який проміжок часу, але тут навіть не потрібно дивитись на ці речі, бо там пишуть про “several LAN events”, яких не було (ми ж не беремо до уваги матч проти NAVI 2010 у вигляді шоу матчу в з арені в Харкові?)

Я вирішив прочитати повністю statement ESIC з сайту HLTV і зрозумів, що нас всіх на..бують (в кейсі з трьома іншими українськими гравцями я хз, взагалі не в курсі про що там йдеться). Нас на..бують, тому що жодного LAN турніру не було відіграно під цим тегом, навіть під тегом Akuma немає ланів, це була ера ковіду, коли ланів майже не було, навіть локальних.

До кінця не розумію, як взагалі реагувати на цей statement, спочатку було здивування, потім непорозуміння, а у висновку повний хейт ESIC (в цілому нічого нового).

Деякі іноземні блогери спробували перемикнути увагу з Majesty на Akuma. Вони навіть згадали Woro2k та Demqq, хоча вочевидь з чотирьох дискваліфікованих гравців до Akuma мав відношення лише SENSEi, причому в винесеному йому вироці жодним чином не йдеться про використання заборонених програм, наприклад радар-хаку, у чому власне звинувачували гравців Akuma. Йдеться про спробу брати участь у договірних матчах.

Що з дискваліфікованими зараз?

Цікаво, що більшість з дискваліфікованих гравців досить давно “пропали з радарів”. 

Артур DarkS1DE Кравченко за власним бажанням пішов з тренерської посади в IKLA, бо вирішив змінити кар’єру тренера на більш перспективну у сфері гейм-дизайну (це підтверджує і керівництво клубу IKLA). 

Максим THRON Семенов зник з орбіти ще до війни, останні відносно великі турніри, де він грав на HLTV чи Лікві відбулися ще у 2021 році. 

Данило nat1ve Бакін в останнє з’являвся на просцені за клуб Boomshake ще у березні 2022 року. 

Лише Дмитро SENSEi Шворак був відносно активним і після звільнення з IKLA (за інформацією керівництва за незадовільні результати на RMR, а не через якісь порушення) виступав за кілька міксів і навіть виграв FACEIT Pro League Challenger – Europe у липні 2023 року.

Враховуючи, що три дискваліфікованих гравці, яких об’єднувала команда Majesty, закинули професійний CS досить давно, можна припустити, що фігуранти справи знали про розслідування і розуміли його можливі наслідки, тому і вирішили залишити професійний кіберспорт. 

Залишається незрозумілим, чому дискваліфікація не торкнулася w0nderful, який грав за Majesty на турнірі, де гравці за версією ESIC займалися нечесною грою, бо навіщо було брати на LAN в іншу країну настільки професійного гравця, щоб програти єдиний матч у сітці на вибування, просто щоб всі вважали вас фаворитами? Це єдина адекватна версія.  

В будь-якому випадку буде цікаво послухати іншу сторону, тож чекаємо на стрім гравців найближчим часом. 

Материалы по теме

ESL FACEIT Group звільняє 15% персоналу по всьому світу

ESL FACEIT Group, яка є дочірньою компанією Savvy Games Group, яка, своєю чергою, належить суверенному фонду державного капіталу Саудівської Аравії, Public Investment Fund звільнила 15% свого персоналу. 

Monte звільнили sdy. Що буде з командою і гравцем

Неочікувано для всіх  сьогодні український клуб Monte звільнив свого лідера Віктора sdy Оруджева. В офіційній заяві клуб повідомив, що контракт гравця не подовжено за згодою обох сторін. Проте з заяви гравця стає зрозумілим, що ініціатором звільнення була команда.

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Кінець казки? Monte не пройшли на Мейджор і ось основні причини, чому так сталося

Український клуб Monte, який здійснив революцію у CS:GO і в українському кіберспорті, не зміг пройти на перший Мейджор з CS2. Ця поразка може привести команду до швидкого згасання на тлі проблем, з якими вона стикається прямо зараз.