Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

FaceIT – найбільша змагальна платформа в CS і не тільки, бере курс на Росію. Нещодавно компанія, яка належить державному фонду Саудівської Аравії, відкрила сервери в Росії. Раніше такі сервери існували, але тільки в рамках окремих приватних хабів, наприклад CIS-ліги, але не мали прямого відношення до FaceIT.

Зараз, на початку ери CS2, коли боротьба за аудиторію вочевидь загостриться, а Valve намагатиметься втримати контроль за сценою в своїх руках, FaceIT робить все, щоб не втратити ринок Росії, який є найбільшим за кількістю гравців. 

Першим, хто публічно звернув увагу на офіційний початок роботи FaceIT в Росії став Арсеній Триноженко. Чемпіон світу в CS 1.6 звернувся у твітері до міністра цифрової трансформації України Федорова з проханням відреагувати на ситуацію.

28 вересня 2023 року популярна англійська кіберспортивна платформа FACEIT анонсувала відкриття “нової локації” своїх серверів у Москві. На цій платформі проводять кіберспортивні турніри і матчі з таких популярних ігор, як Counter-Strike і PUBG, водночас грати на московських серверах пропонують усім гравцям із ЄС, мотивуючи це “уникненням мовних бар’єрів”. Будь-яка іноземна IT-компанія в Росії зобов’язана дотримуватися “Закону про приземлення”, згідно з яким, метою закону є введення обов’язку власників іноземних IT-ресурсів з великою російською аудиторією відкривати офіційні представництва в РФ. Представництва таких компаній зобов’язані зберігати дані користувачів, які використовують сервери даної локації.

Оскільки, на жаль, ця країна є сусідньою по відношенню до України, гравців з нашої країни за замовчуванням направлятимуть саме на російські сервери, де всі дані наших громадян передаватимуться усім спецслужбам, за проектом яких і був придуманий цей закон.

Тому прошу розглянути можливість обмеження цієї платформи для унеможливлення передання і стеження за українськими кіберспортсменами або у форматі офіційного звернення до платформи з Великої Британії, або зробити це на рівні нашого регіону, зобов’язавши українських провайдерів мережі Інтернет блокувати доступ до цих серверів сусідньої терористичної держави.

Увагу на проблему звернув і популярний CS-блогер Олександр Петрик, який фактично є партнером FaceIT і розвиває на платформі українську спільному під назвою МРІЯ. 

Відкрите партнерство європейської компанії, яку контролює Саудівська Аравія, з країною-терористом підняли етичне питання: “Чи варто просувати серед українців платформу, яка сприяє розвитку кіберспорту в Росії і навіть під час повномасштабної війни відкриває сервери в Москві?”

Слід зазначити, що окрім клану МРІЯ Олександра Петрика турніри на платформі раніше проводили і інші численні організації в тому числі і Gameinside, а також Федерація кіберспорту України UESF та різні комп’ютерні клуби і менші організації. 

Найбільшим же анклавом на FaceIT, пов’язаним з Україною, є так званий NAVI NATION Hub – спільнота на FaceIT, створена командою NAVI, де працює регулярний ладер по CS та VALORANT і де щомісяця розігруються досить значні призові фонди. 

На запит Олександра Петрика платформа FaceIT дала досить цікаву відповідь, а в розділ FAQ було додано інструкцію з користування серверами. 

В цій інструкції війну в Україні FaceIT назвав “ситуацією в Україні”. Платформа запевняє, що інформацію гравців, яка зберігається за межами Росії не буде передано нікому в Росії в тому числі і російським органам влади.

1. FACEIT з розумінням ставиться до ситуації в Україні.

2. Для всіх гравців європейського регіону CS2 (Україна це Європа) за замовчуванням будуть обрані для гри сервери в Німеччині, Нідерландах, Великобританії та Франції.

3. Якщо гравець хоче грати на московському сервері, йому треба обрати цей сервер.

4. Дані, що зберігаються на серверах за межами Росії (та мережеві дані) ніколи не передаються ні російським ігровим серверам, ні російській компанії, яка ними керує, ні російським органам влади. Також провайдер серверів не має доступу до мережі на ігровому сервері, тому він не має доступу до будь-яких даних, і FACEIT ними не ділиться.

Схоже, відповідь платформи цілком задовольнила Олександра Петрика, бо всім своїм підписникам він не рекомендував бойкотувати FaceIT навіть попри відкриття російських серверів. Блогер та аналітик CS фактично запропонував закрити очі на етичну проблему і просто не грати на московських серверах, бо від бойкоту “мінусів буде більше, ніж плюсів”. 

Я несу перед вами відповідальність за FACEIT, бо заохочую вас грати в клані МРІЯ. Що я думаю з приводу цієї ситуації?

Московські сервери та зашкварена платіжна система XSOLLA (яка досі працює на росії) вже дуже давно використовуються FACEIT, нічого нового за останній час не сталося. Єдине що московські сервери, які бог зна коли створювалися для російських хабів, зараз відкрили для всіх.

Вся справа в довірі. Якщо ми віримо FACEIT, що русня не має доступу до наших даних, то безпекових проблем у подальшому використанні цієї платформи нема. Якщо не віримо, то є. Здається, у FAQ вони кажуть, що і на московські сервери вони жодних даних не відправляють (“Our server provider doesn’t have access to the network on the game server”). Експерти, я правильно зрозумів це речення?

Який я бачу вихід? Головне: я закликаю вас не грати на російських серверах FACEIT. Для нас з вами в цьому немає ніякої потреби. Це болото. Було б круто, якби українські провайдери навіть підбанили айпішки московських серверів FACEIT, щоб українські користувачі навіть чисто теоретично не могли законектитись туди. Всі інші сервери FACEIT, як і було раніше, для нас загрози не несуть, тому сенсу в повному бойкоті платформи я не бачу. Від цього для нас з вами мінусів буде більше, ніж плюсів.

Патріотична аудиторія Петрика не дуже позитивно сприйняла пост, залишивши під ним переважно негативні реакції. 

Ситуація навколо FaceIT безумовно заслуговує на два кути зору. В епоху CS:GO платформа стала домівкою для більшості професійних та напівпрофесійних гравців і місцем для проведення переважної більшості кваліфікацій та турнірів. Її злет став можливим насамперед завдяки якісним серверам і потужному античиту. Вплив платформи на розвиток CS:GO в тому числі і в Україні складно переоцінити. 

З іншого боку після продажу інвесторам з Саудівської Аравії платформа вочевидь більше не орієнтується на європейські цінності і своїм вчинком яскраво демонструє, що країна-агресор важливіша за Україну. Формулювання “ситуація в Україні”, яке присутнє у FAQ, досить красномовно говорить про погляди FaceIT на російську агресію в Україні, що не може не викликати обурення в українських гравців.

В CS:GO FaceIT не мав жодної альтернативи і був своєрідним стандартом кіберспорту. Сподіваємося, що з виходом CS2 ситуація зміниться на краще і стороння ігрова платформа, особливо з такими поглядами на “ситуацію в Україні”, стане непотрібною чи хоча б необов’язковою для проведення турнірів та тренування молодих гравців. 

Материалы по теме

PassionUA підписали вихованця NAVI – Радіона fear Смика, який веде школу CS на російському сайті і в січні створив команду з росіян

Клуб Олександра Зінченко PassionUA повідомив про зміну капітана. На лаву запасних сів marat2k, а новим капітаном несподівано став вихованець академії NAVI і великий любитель росіян Радіон fear Смик.

“Ігри майбутнього: смілива російська «кіберспортивна» подія, в яку держава вкладає 58 мільйонів доларів” – переклад статті Esports Insider

Авторитетне західне кіберспортивне ЗМІ Esports Insider опублікували статтю, присвячену турніру Путіна Ігри майбутнього, який незабаром розпочнеться в Казані.

Олександр Зінченко анонсував шоуматч з CS2, щоб зібрати 30 мільйонів для батальйону Айдар

Олександр Зінченко і Габріел Жезус разом із батальйоном «Айдар» анонсують великий благодійний шоуматч з CS2. В матчі братимуть участь футболісти, зірки кіберспорту та відомі українські діячі.

Латвія на законодавчому рівні заборонила своїм збірним грати з російськими та білоруськими командами навіть в нейтральному статусі

0

Латвія заборонила своїм спортивним збірним з командних видів спорту змагатися з російськими та білоруськими командами незалежно від їх статусу. Про рішення Сейму Латвії повідомив місцевий портал LSM.