Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

І знову в інтернеті потужний скандал, цього разу між двома українцями. Професійний дотер Ілля lil Іллюк регулярно намагається виправдовувати українців, що співпрацюють з росіянами і воює з культурою відміни, в протилежність йому Михайло Olsior Звєрєв у чисельних постах пояснює, чому українці не мають права заробляти в Росії та співпрацювати з росіянами під час війни.

Інтернет-батл вилився у низку панчів від лідерів думок Dota 2 спільноти. Олсіор навіть виклав переписку Ліла і висловив свою думку з цього приводу. 

Війна між інфлюенсерами почалася з моменту, коли Lil встав на захист DKPhobos, який виїхав з України і почав працювати на російськомовній трансляції DPC разом з купою росіян, рекламуючи російського букмекера. Тоді на Кучерю накинулися всі, в тому числі працівники студії Maincast і лише Ліл спробував захистити таланта, який буквально днями працював на той самий Мейнкаст. 

Lil каже, що не мова визначає українців і постить у твіттері фото генераторів, які він відправляє на фронт. Олсіор не розуміє, як допомога військовим може виправдовувати тих, хто виправдовує колаборацію з росіянами, які вбивають українців і порівнює Ліла з Арестовичем. 

Головна проблема цієї суперечки в тому, що обидва фігуранти скандалу уникають відповідати на питання одне одного і переводять розмову у зручну для себе площину. 

Зрештою, після майже року війни український кіберспорт все ще не може розірвати пуповину і відділитися від російського. Кожного дня з’являються новини про українців, які пішли грати в російські команди, про росіян, які грають в українських клубах, зірки українського кіберспорту фотографуються з росіянами, а українські таланти їдуть працювати на російськомовні трансляції. 

Чорно-білий світ під час війни так і не став чорно-білим, він переливається безліччю відтінків зради і перемоги, бо кожен з учасників інтернет-батлів має свої скелети в шафі. 

Ілля Іллюк справою допомагає фронту, але воює на стороні Росії в інформаційній війні, яка точиться в тому числі і на кіберспортивному фронті за думки наступних поколінь. Михайло Звєрєв просуває чітку проукраїнську позицію, проте працює в студії, яка також не припинила російськомовні трансляції і яку спонсорує букмекер, який працює в Росії. 

В черговий раз перед нами постають важливі питання – який рівень допомоги достатній, щоб виправдати хай і не пряму, але співпрацю з ворогом? Хто справжній патріот – той, хто робить справу, але не може відірвати себе від “руського міра”, чи той, хто відкинув все російське, займається розвитком українського кіберспорту, але робить це в тому числі через непряме фінансування від пов’язаного з Росією букмекера?

Нажаль в нас самих немає відповіді на ці питання, але іноді здається, що перервавши цю пуповину з Росією, український кіберспорт просто помре, настільки прямо чи не прямо він афільований з російськими грошима. Ця система будувалася роками, завдяки їй український кіберспорт став одним з найпотужніших у світі і зараз вона переживає небачену до цього кризу.

Переглянути війну Ліла і Олсіора можна на каналі Олсіора в телеграм та у твіттері Ліла.

Читайте також: BetBoom анонсувала серію турнірів з величезним призовим фондом. Пояснюємо, чому ці турніри є частиною російської пропаганди

Материалы по теме

PassionUA підписали вихованця NAVI – Радіона fear Смика, який веде школу CS на російському сайті і в січні створив команду з росіян

Клуб Олександра Зінченко PassionUA повідомив про зміну капітана. На лаву запасних сів marat2k, а новим капітаном несподівано став вихованець академії NAVI і великий любитель росіян Радіон fear Смик.

“Ігри майбутнього: смілива російська «кіберспортивна» подія, в яку держава вкладає 58 мільйонів доларів” – переклад статті Esports Insider

Авторитетне західне кіберспортивне ЗМІ Esports Insider опублікували статтю, присвячену турніру Путіна Ігри майбутнього, який незабаром розпочнеться в Казані.

Олександр Зінченко анонсував шоуматч з CS2, щоб зібрати 30 мільйонів для батальйону Айдар

Олександр Зінченко і Габріел Жезус разом із батальйоном «Айдар» анонсують великий благодійний шоуматч з CS2. В матчі братимуть участь футболісти, зірки кіберспорту та відомі українські діячі.

Англомовним талантам пропонують космічні суми за роботу на турнірі Путіна в Казані

0

Колишній канал Олсіора в телеграм “Панго з Джавеліном” повідомив про те, що англомовним коментаторам пропонують велетенські гроші за коментування турніру Путіна “Ігри майбутнього”, які незабаром мають відбутися в Казані.