Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

І знову в інтернеті потужний скандал, цього разу між двома українцями. Професійний дотер Ілля lil Іллюк регулярно намагається виправдовувати українців, що співпрацюють з росіянами і воює з культурою відміни, в протилежність йому Михайло Olsior Звєрєв у чисельних постах пояснює, чому українці не мають права заробляти в Росії та співпрацювати з росіянами під час війни.

Інтернет-батл вилився у низку панчів від лідерів думок Dota 2 спільноти. Олсіор навіть виклав переписку Ліла і висловив свою думку з цього приводу. 

Війна між інфлюенсерами почалася з моменту, коли Lil встав на захист DKPhobos, який виїхав з України і почав працювати на російськомовній трансляції DPC разом з купою росіян, рекламуючи російського букмекера. Тоді на Кучерю накинулися всі, в тому числі працівники студії Maincast і лише Ліл спробував захистити таланта, який буквально днями працював на той самий Мейнкаст. 

Lil каже, що не мова визначає українців і постить у твіттері фото генераторів, які він відправляє на фронт. Олсіор не розуміє, як допомога військовим може виправдовувати тих, хто виправдовує колаборацію з росіянами, які вбивають українців і порівнює Ліла з Арестовичем. 

Головна проблема цієї суперечки в тому, що обидва фігуранти скандалу уникають відповідати на питання одне одного і переводять розмову у зручну для себе площину. 

Зрештою, після майже року війни український кіберспорт все ще не може розірвати пуповину і відділитися від російського. Кожного дня з’являються новини про українців, які пішли грати в російські команди, про росіян, які грають в українських клубах, зірки українського кіберспорту фотографуються з росіянами, а українські таланти їдуть працювати на російськомовні трансляції. 

Чорно-білий світ під час війни так і не став чорно-білим, він переливається безліччю відтінків зради і перемоги, бо кожен з учасників інтернет-батлів має свої скелети в шафі. 

Ілля Іллюк справою допомагає фронту, але воює на стороні Росії в інформаційній війні, яка точиться в тому числі і на кіберспортивному фронті за думки наступних поколінь. Михайло Звєрєв просуває чітку проукраїнську позицію, проте працює в студії, яка також не припинила російськомовні трансляції і яку спонсорує букмекер, який працює в Росії. 

В черговий раз перед нами постають важливі питання — який рівень допомоги достатній, щоб виправдати хай і не пряму, але співпрацю з ворогом? Хто справжній патріот — той, хто робить справу, але не може відірвати себе від «руського міра», чи той, хто відкинув все російське, займається розвитком українського кіберспорту, але робить це в тому числі через непряме фінансування від пов’язаного з Росією букмекера?

Нажаль в нас самих немає відповіді на ці питання, але іноді здається, що перервавши цю пуповину з Росією, український кіберспорт просто помре, настільки прямо чи не прямо він афільований з російськими грошима. Ця система будувалася роками, завдяки їй український кіберспорт став одним з найпотужніших у світі і зараз вона переживає небачену до цього кризу.

Переглянути війну Ліла і Олсіора можна на каналі Олсіора в телеграм та у твіттері Ліла.

Читайте також: BetBoom анонсувала серію турнірів з величезним призовим фондом. Пояснюємо, чому ці турніри є частиною російської пропаганди

Материалы по теме

З російського клубу Virtus.pro зняли всі санкції

Російський клуб Virtus.pro зміг вийти з під міжнародних санкцій, які було на нього накладено через війну в Україні. В останні місяці клуб активно працював над тим, щоб знову грати під своєю історичною назвою, яку був вимушений змінити на Outsiders. Наразі фактично всі великі турнірні оператори зняли санкції з ведмедів і дозволили Virtus.pro виступати під своєю

Видавець ігор Brawl Stars та Clash of Clans повністю закриває свої ігри для росіян

0

Розробник відомих мобільних кіберспортивних дисциплін Brawl Stars та Clash of Clans компанія Supercell повідомила про повний вихід з Росії через триваючу агресію цієї країни проти України. Компанія не просто видалила російські додатки з онлайн-магазинів, а і заблокує всіх існуючих користувачів з Росії та Білорусі у найближчому оновленні навесні цього року.

«Вибач, перемога Росії неминуча. Я не хочу допомагати Україні жодним чином в цій безглуздій війні», — Hooxi відповів на запрошення взяти участь у благодійному турнірі

Капітан команди G2 Расмус Hooxi Паллісгаард Нільсен захотів $500 за участь в благодійному турнірі для допомоги Україні, а після того, як один з організаторів пояснив, що турнір благодійний і спрямований на те, щоб зупинити російську агресію, капітан найкращої команди світу сказав, що не хоче допомагати Україні у цій війні, бо перемога Росії неминуча.

Рік тому росіяни намагалися відібрати в українців права на російськомовні трансляції, ось що з цього вийшло

Рік тому росіянин Юрій Фролов, пов’язаний з ESForce, створив петицію, під назвою «Зупинити ненависть та заклики до вбивства дітей в кіберспорті». В петиції автор жалівся на те, що більшість російськомовних прав належить українським студіям, а вони ненавидять Росію і всі трансляції наповненні ненавистю до росіян.