Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Микола Петросян, який раніше обіймав позиції CEO та директора медіанапрямку головного російського кіберспортивного конгломерату ESforce, залишає холдинг. Надалі керувати кіберспортивною іграшкою пропутінського олігарха Алішера Усманова, в яку свого часу вклали 100 мільйонів доларів США, буде керуюча компанія VK Play, з якою ESforce був тісно пов’язаним останнім часом.

Сторони так прокоментували подію:

Василь Магурян, CEO VK Play:

Ігровий напрямок VK та ESforce довгі роки були партнерами з розвитку змагального геймінгу. Я був радий працювати спільно з Миколою та вдячний йому за експертизу та управлінський внесок у зростання ESforce як російського кіберспортивного флагмана.

Оптимізація системи корпоративного управління сприятиме ще тіснішій інтеграції ESforce в екосистему VK Play, завдяки чому гравці та глядачі на майданчику зможуть насолоджуватися масштабними турнірами, дивитися видовищні трансляції та оперативно отримувати новини кіберспорту.

Микола Петросян:

Я вдячний ESforce та VK за роки співпраці. Кожен мій робочий день був наповнений новими викликами та неординарними завданнями. У їхньому подоланні мені завжди допомагала команда — талановиті професіонали, які працюють у всіх бізнес-напрямках ESforce. Бажаю холдингу та VK Play подальшого розвитку та процвітання!

Нагадаємо, що Микола Петросян приєднався до команди ESforce у листопаді 2018 року, обійнявши посаду директора медіанапрямку, до цього в холдингу він займав позицію CEO кіберспортивного порталу, що належить ESforce. У лютому 2022 року Петросян очолив ESforce на посаді CEO.

З приходом Петросяна в ESforce пов’язують багато змін, які спіткали холдинг після бурхливого початкового росту. За чисельними чутками CEO суттєво переробив роботу кіберспортру, звільнивши більшість працівників і ввівши цензуру. Надалі Петросян поширив свій вплив на RuHUB та інші підрозділи холдингу, з часом витіснивши всіх старожилів кіберспорту. Зрештою йому вдалося обійняти посаду голови усього холдингу, проте на цій посаді він протримався лише пів року. 

Що стало причиною звільнення наразі невідомо. Останнім часом через війну в Україні ESforce потрапив під санкції та втратив можливість купляти права на трансляції міжнародних кіберспортивних подій, ЕЕЕ – юніт холдингу, що займався організацією турнірів, також втратив можливість проводити великі міжнародні турніри, а один з головних активів холдингу команду Virtus.pro, принаймні номінально було продано в іншу країну.

Більш менш робочим залишився лише кіберспортивний сайт кіберспортру, який перетворився на рупор російської пропаганди серед молоді РФ.

Цілком ймовірно, що Петросяна звільнили коли стало зрозумілим, що холдинг залишиться під санкціями і в його відокремленому існуванні більше немає жодного сенсу. Таким чином VK Play просто розпочав процес повного поглинання і приєднання ESforce до своєї структури. 

Проте не можна відкидати й той варіант, що Петросян просто змінить прописку і продовжить керувати активами російських олігархів в іншому місці. Так очевидно, що команда Virtus.pro змінила власників лише номінально. 

Також медійну функцію ESforce останнім часом перебрала на себе афільована з російським букмекером BetBoom студія FISSURA, яка є придатком російської студії UCC. 

Багато що говорить про те, що ці структури – це просто зміщення полюсів з метою вийти з під міжнародних санкцій. В цілому ж як за FISSURA, так і за ESforce стоять ті самі російські олігархи, для яких кіберспорт – це інструмент просування путінської політики серед молоді, та експорт цієї політики на територію так званого СНД. 

Читайте також: Україна та ще дві країни бойкотують Чемпіонат Світу IESF через допуск до турніру збірної Російської Федерації

Материалы по теме

Коментатор студії Maincast вступив до лав ЗСУ. Рівно рік тому він набив на руці татуювання з логотипом Monte

0

Коментатор і аналітик з CS2 студії Maincast повідомив про те, що вступив до лав ЗСУ. Підписатися на Вайшана можна в його каналі в телеграм. 

Беззаконня на TI! Українські колаборанти перемогли базованих українців через відключення електрики

0

Російська команда Дахака TMS, куди з NAVI нещодавно перейшли два українці mellojul і shigetsu, отримала технічну перемогу над Monte, після чого виграла відкриті відбіркові на The International 2024 в Східній Європі.

ІУДИ! П’ять українських колаборантів гратимуть на російському турнірі за російські команди

Цинізм деяких українських гравців в Counter-Strike просто неможливо осягнути. Через два з половиною роки повномасштабної війни чимало професійних гравців не знаходять нічого поганого в грі за російські команди на турнірі, який організує російський букмекер.

В Росії відкрили перший державний кіберспортивний центр, де будуть вчити CS2, Dota 2 і пілотуванню FPV-дронів

В Росії відкрили перший державний центр кіберспорту, який буде повністю фінансуватися за державний кошт, а всі заняття будуть безкоштовними. Геймерів в центрі навчатимуть Dota 2, CS2 і пілотуванню FPV-дронів.