Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Портал HLTV назвав 10 найкращих команд 2023 року і розповів, завдяки яким резуьльтатам команди посіли свої місця в рейтингу. Лише одного місця не вистачило українському клубу Monte, щоб потрапити у престижний список. Пропонуємо вашій увазі повний переклад статті. 

Оскільки сезон 2024 року починається з кваліфікацій на PGL Major Copenhagen, варто зробити крок назад, щоб визначити та відзначити найкращі команди 2023 року та звернути увагу на їхні виступи. Раніше HLTV назвали три найкращі команди, але тепер настав час оголосити розширений список з 10-ти найкращих за минулий рік.

Світовий рейтинг HLTV формувався з турнірів найвищого рівня, що враховувалися і в рейтингу 20 найкращих гравців, був визначальним фактором у цьому списку, а методологія базувалася на формулі, яка поєднувала загальну кількість набраних очок основного складу та його середню кількість очок за турнір.

Як і в попередніх ітераціях, у рейтингу увага зосереджена на ядрах із трьох осіб, а не на самих командах. Варто також зазначити, що падіння очок або зміни у рейтингу не вплинули на появу, якщо ядро з трьох осіб залишалося незмінним. Це також означало, що різні основні склади кількох організацій розглядалися окремо — і, як ви побачите, це допомогло одній команді отримати одразу два місця.

Хоча Vitality були на голову сильнішими за решту учасників, у рейтингу все ще була жорстка конкуренція. Нижня половина списку загалом була чітко окреслена, а от розташування п’яти кращих команд року було під питанням, окрім місця Vitality на вершині трону 2023 року.

Замикає 10-ку найкращих команд 2023 року та випереджає Monte з найменшим відривом GamerLegion, команда, яка, безсумнівно, мала найменші очікування щодо себе у 2023 році. Успішне проходження європейського RMR A до IEM Rio Major піднесло команду до 30 найкращих на початку нового року.

Перша третина 2023 року для Каміла «⁠siuhy⁠» Шкарадека та його тіммейтів складалася з великої кількості онлайн-кубків і кваліфікацій. Тут команді вдавалося досягати стабільних результатів, які допомогли зміцнити її місце на вершині європейської сцени другого рівня, але критичні промахи в ключових кваліфікаціях заважали їм піти далі. Рятівною перевагою для команди став яскравий виступ на закритій кваліфікації на BLAST Paris Major European RMR, де результат 3-0 у швейцарці гарантував команді участь у Мейджорі. 

Незважаючи на те, що GamerLegion програли у своєму стартовому матчі на RMR команді Apeks, вони швидко зібралися, перемігши трьох опонентів поспіль, щоб отримати місце на етапі претендентів у Парижі.

Після нищівного старту з рахунком 0-2 у Парижі війська siuhy згуртувалися, щоб знову здобути три перемоги поспіль, які  відправили їх на сцену Легенд. Незабаром GamerLegion змогли показати реальну силу. Приголомшливі виступи ⁠iM⁠ привели команду не лише до плей-офф, але й до фіналу, де казкову ходу Давида зупинили гіганти Vitality. Такі результати значно перевершили будь-які очікування, які покладали на команду, що вийшла у Legends Stage з найнижчим рейтингом з топ-16.

Після приголомшливого успіху GamerLegion на Мейджорі siuhy та iM незабаром перейшли до більших організацій, залишивши команду зі спогадами про їх грандіозне досягнення. Результат на Мейджорі приніс GamerLegion низку запрошень на найкращі турніри, але команда, здавалося, більше не могла претендувати на стабільні гарні результати, посівши ТОР-8 на IEM Cologne, але швидко вилетівши з Gamers8 та ESL Pro League Season 18.

Команда пішла на рішучі зміни напередодні першої події з CS2 – IEM Sydney, замінивши neaLaN на польського ветерана Snax, але проблеми GamerLegion не зникли. Команда не пройшла в плей-офф у Сіднеї, а на наступних чотирьох менших турнірах закінчувала на останньому або передостанньому місці, погано завершивши рік лише через кілька місяців після свого неймовірного досягнення. 

Нове міжнародне ядро ​​Natus Vincere посіло місце дев’ятої найкращої команди року. Сильні позиції європейської команди в деяких найбільших змаганнях останньої половини року допомогли забезпечити їм місце в списку, але їх нездатність постійно потрапляти в плей-офф і обмежений розмір вибірки залишили їх нижче інших команд.

Ітерація Natus Vincere під керівництвом ⁠Aleksib⁠, безсумнівно, стала сенсацією серед чисельних решафлів, які відбулися після Мейджора. Демонтаж українського національного бастіону на користь міжнародного міксу вийшов майже вдалим.

Дебют команди в BLAST Premier Fall Group дав надію на краще, зокрема їхня перемога над G2, закріпила за ними місце в осінньому фіналі, але найбільше випробування для команди сталося на IEM Cologne лише через кілька днів. На флагманському заході в Німеччині MOUZ одразу скинули Natus Vincere до нижньої сітки, але команда відновилася, здобувши перемоги над OG та FaZe. Хоча їхні надії на плей-офф були розбиті Astralis, результати як для команди, яку тільки но сформували, були багатообіцяючими.

ESL Pro League Season 18 – це місце, де новий склад Natus Vincere почав доводити, що він чогось вартий, оскільки команда легко виграла свою групу, не програвши жодної карти на шляху до плей-офф. Серія Natus Vincere продовжилася перемогами над Eternal Fire та Monte, перш ніж їхні мрії про завоювання трофею були розбиті MOUZ у фіналі. Команда прагнула використати стартовий імпульс у дебютному турнірі з CS2 на IEM Sydney, але несподівана відсутність Олександра «⁠s1mple⁠» Костилєва змусила грати за команду тренера Андрія «⁠B1ad3⁠» Городенського. Попри те, що команда все ще була небезпечною і виграла карти у MOUZ і FaZe, цього було недостатньо, щоб гарантувати ще один вихід у плей-офф. Врешті-решт NAVI посіли лише 9-12 місця.

Оскільки незабаром після завершення IEM Sydney s1mple вирішив піти у безстрокову відпустку, Natus Vincere залишилися зі складним завданням замінити того, хто був фактично незамінним. Тягар заміни s1mple впав на його земляка Ігоря «⁠w0nderful⁠» Жданова, який очолив хіт-парад команди під час дебюту на осінньому фіналі BLAST Premier Fall. Попри те, що команда невдале зіграла в Копенгагені, їхній виступ на EPL забезпечив їй достатньо очок для участі у фіналі BLAST Premier World Finals. Natus Vincere максимально використали свій останній виступ сезону, перевершивши ENCE та G2 і вийшовши до півфіналу, причому лише дві поразки, які вони отримали на турнірі, були від майбутніх чемпіонів Vitality. Таким чином команда завершила 2023 рік на гарній ноті.

Наступне місце посіло ​​ядро ​​Cloud9, яке грало до кінця IEM Cologne, що відбувся відразу після літньої перерви. Може здатися дивним, що ядром цієї команди вважаються Дмитро «⁠sh1ro⁠» Соколов, Абай «⁠HObbit⁠» Хасенов і Тимур «⁠buster⁠» Тулепов, але це їхнє найуспішніше ядро, враховуючи, що вони заробили значну частину своїх очок на змаганнях у Німеччині без Сергія «⁠Ax1Le⁠» Рихторова , який не грав через проблеми з візою і що пізніше цього року вони досягли своїх найкращих місць після приєднання Дениса «⁠electroNic⁠ Шаріпова та Іллі «⁠Perfecto⁠» Залуцького і без sh1ro.

Ця ітерація Cloud9 розділила долю, подібну до долі міжнародних Natus Vincere, оскільки обидва загони були цілком здатні гарно виступати, але були нестабільними і в такому складі змагалися лише трохи більш ніж половину 2023 року.

У Cloud9 не було початку року, як слід було очікувати від топ-команди. Вони розпочали все з повного краху на IEM Katowice, де їх скинули в нижнюї сітку Natus Vincere, а далі російська команда була приголомшена IHC, п’ятіркою з найнижчим рейтингом серед учасників, яка відправила їх додому з останнього місця на турнірі. Попри тривожний початок року, Cloud9 швидко відновилися, вигравши свою групу на ESL Pro League Season 17 та знявши скальпи з G2 і Outsiders. Cloud9 зберегли темп у плей-офф, пройшовши до фіналу, перш ніж їх зупинили FaZe, які прагнули нарешті виграти Intel Grand Slam.

Команда здобула кілька незначних перемог після Професійної ліги, пройшовши кваліфікацію до BLAST Premier Spring Finals і IEM Dallas, але як пріоритет вимальовувався BLAST Paris Major, а європейський RMR B був першим кроком до цієї мети. Після швидкої перемоги над FORZE, Cloud9 були приголомшені Monte, які відправили їх до пулу 1-1. Напружена перемога над Eternal Fire поставила команду за крок від кваліфікації, але важкі нічиї проти G2 та ENCE призвели до того, що Владислав «⁠nafany⁠» Горшков і компанія відправилися до турніру останнього шансу. Перемігши більшу частину опозиції, Cloud9 протистояли FaZe та програли у вирішальному матчі і їх надії на Мейджор було зруйновано ще до поїздки в Париж. 

Після катастрофічного результату Cloud9 повернулися в стрій на IEM Rio, де команда здавалася сильною, попри обставини. Росіяни пройшли через свою групу, щоб забезпечити вихід у півфінал в Бразилії, але зрештою поступилися Vitality у напруженій серії завдяки зірковій грі Матьє «⁠ZywOo⁠» Ербо. Змішані результати на IEM Dallas і весняному фіналі BLAST Premier виявилися посмертним дзвоном для цього ядра, яке і так ходило по тонкому льоду після великої невдачі на кваліфікаціях до Мейджора. Хоча ядро ​​офіційно розпалося, гра buster⁠ замість Ax1Le дозволила групі з трьох гравців отримати путівку в чвертьфінал IEM Cologne.

У цей список вдруге потрапили Natus Vincere, цього разу з українським ядром, яке грало до Мейджора в Парижі. Цей склад показав серію сильних результатів на ряді турнірів але, маючи на своєму рахунку лише шість локальних турнірів у 2023 році, команда не змогла піднятися вище в рейтингу.

Natus Vincere розпочали рік, замінивши Андрієм «⁠npl⁠» Кухарським Віктора «⁠sdy⁠» Оруджева. Дебют команди з npl, як постійним гравцем, відбувся на BLAST Premier Spring Groups, де дві перемоги над Ninjas in Pyjamas і надзвичайно близька перемога над Complexity забезпечили команді місце у весняному фіналі. Natus Vincere показали набагато більш вражаючий виступ на IEM Katowice, перемігши Cloud9 і Liquid і забезпечивши собі місце в плей-офф, де згодом вони перемогли Outsiders у чвертьфіналі. Незважаючи на те, що датчани з Heroic поклали крапку в їх виступі, вихід в півфінал у Катовіце, безумовно був гарним результатом.

Катовіце було лише початком для s1mple і компанії, бо вони вийшли у півфінал ESL Pro League Season 17, взявши реванш над Heroic у чвертьфіналі, перш ніж поступитися майбутнім переможцям EPL і Grand Slam команді FaZe. Natus Vincere тримав м’яча і на європейському RMR перед Paris Major, заробивши 3-0 на швейцарському етапі, який вони завершили переконливою перемогою 2-0 над FaZe. Після цього майже негайно вони дійшли ще до одного півфіналу, цього разу на IEM Rio, домінуючи на груповому етапі. Оскільки до паризького мейджора залишилося лише кілька тижнів, Natus Vincere, здавалося, готові гарно виступити на останньому Мейджорі в історії CS:GO.

На жаль, незважаючи на сильні виступи до того моменту, Natus Vincere не змогли зберегти свою форму аж до Мейджора. Дві ранні перемоги та поразка від Liquid на швейцарському етапі поставили Natus Vincere в одному кроці від плей-офф, але наступні поразки в BO3 від Monte та FaZe змусили NAVI вибути на 9-11 місці, що було дуже далеким від потенціалу, який вони демонстрували на попередніх турнірах. Попри багатообіцяючі результати команди за перше півріччя, цей критичний промах на Мейджорі зрештою призвів до виходу з команди electroNic і Perfecto та підписання першого міжнародного складу організації. (Схоже редактори HLTV вважають, що склад з росіянами не був міжнародним і представляв одну країни чи один народ, примітка редакціі).

Першою командою в рейтингу, яка виграла хочаб один титул протягом року, є MOUZ, які оговталася після невдалої першої половини року та стали стабільною та сильною командою після приходу  siuhy та Jimpphat, що принесло їм шосте місце в рейтингу 2023 року.

Після півфіналу на IEM Rio Major, яким для команди завершився 2022 рік, на команду під керівництвом Крістофера «⁠dexter⁠» Нонга покладалися високі очікування на елітному турнірі IEM Katowice. Швидка програші OG і Complexity знищили ці очікування, відправивши MOUZ пакувати валізи. Фініш у чвертьфіналі на ESL Pro League Season 17 і ледве вигризене місце на Paris Major пом’якшили удар від їх раннього вильоту в Катовіце, але результати не давали впевненості в тому, що команда має шанси на гарний виступ.

Будь-які проблиски надії швидко зникли після їх виступу на IEM Rio, де MOUZ не змогли повторити свій минулорічний виступ у Бразилії, вилетівши на останньому місці. Кілька тижнів потому їх спіткала та сама доля на етапі Челленджерів Паризького Мейджора. Здобувши рахунок 0-3 на груповому етапі в Швейцарці, вони завершивши першу половину сезону з невтішними результатами. Друге місце на IEM у Далласі стало найкращим результатом для команди за рік, але на той момент останній цвях вже був ввбитий у труну цього складу MOUZ . Серед хаосу перестановок після Мейджора команда вирішила залучити siuhy та Jimpphat замість Dexter та ⁠JDC⁠, об’єднавши польського капітана з трьома його колишніми товаришами по команді MOUZ NXT.

Хоча у своєму дебютному виступі команді вдалося досягти основної стадії IEM Cologne, вони не змогли пройти далеко, посівши 9-12 місце. Невдовзі після цього відбулася проривна для MOUZ подія, коли команда виграла ESL Pro League Season 18 завдяки чудовим виступам Девіда «⁠frozen⁠» Чернянського та Адама «⁠torzsi⁠» Торжаса. MOUZ зберегли темп на кількох наступних турнірах, зігравши у плей-оф на IEM Sydney, Thunderpick World Championship та CS Asia Championships. Вихід з групового етапу на Elisa Masters Espoo ознаменував кінець цього ядра, оскільки frozen перейшов у FaZe, щоб замінити Рассела «⁠Twistzz⁠» Ван Дулкена в команді №1 на той момент.

П’ятими в 2023 році став міжнародний склад ENCE. Команда різко піднялася з дев’ятого місця у 2022 році завдяки кільком сильним виступам, забезпеченим зірковою грою Альваро «⁠SunPayus⁠» Гарсіа та Гая «⁠NertZ⁠» Ілуза в середина року.

Ядро, яке грало більшу частину року, було сформоване після раннього виходу команди з IEM Katowice Play-in, що означало кінець для Вальдемара «⁠valde⁠» Бйорна Вангсо, якого в лютому замінив ізраїльський перспективний гравець NertZ. Після кількох попередніх розчаровуючих місяців його підписання негайно принесло свої плоди. Команда дійшла до півфіналу в сезоні EPL 17, здобувши видатні перемоги над лідерами G2 і Vitality, перш ніж програти у конкурентному матчі з Cloud9. Невдовзі за успіхом у Pro League послідувала неоднозначна гра на Europe RMR B, коли старт з рахунком 0-2 вдалося  перетворити на кваліфікацію з рахунком 3-2 значною мірою завдяки чудовому виступу новачка команди NertZ.

Опинившись у Парижі, європейська команда з легкістю пройшла етап претендентів, здобувши три перемоги поспіль і пройшовши до етапу легенд. ТОП-16 на Мейджорі стали невтішним результатом для ENCE, оскільки перемога над Bad News Eagles перейшла у поразки від Vitality, Into the Breach і Ninjas in Pyjamas.

Незважаючи на невтішний фініш, ENCE почали відіграватися на IEM Dallas, заробивши свою першу велику перемогу на великій події завдяки іспанському снайперу SunPayus, який розривав суперників. Завершивши першу половину року на другому місці на ESL Challenger Katowice, ENCE вирішила не робити змін під час великого літнього решафлу і вирушивши на IEM Cologne з попутним вітром у вітрилах. Тут команда змогла пройти у фінал після близьких перемог над Heroic і Vitality, де була зупинена G2. Цей виступ був лише початком для ENCE, бо команда пройшла у ще один фіналі на Gamers8 і потрапила до четвірки найкращих на першій події CS2, IEM Sydney.

На CS Asia Championships команда грала з заміною, бо у dycha виникли проблеми з візою і вибула в чвертьфіналі. Незабаром команду залишив капітан ⁠Snappi⁠ і тренер ⁠sAw⁠, які перейшли в інші команди. Фінальна подія ядра під прапором ENCE відбулася на BLAST Premier World Final, причому команду очолював Лукас «⁠gla1ve⁠» Россандер. Цей турнірі закінчившись провальним останнім місцем. Після зіркової другої половини року ядро команди спакувало валізи, щоб зібратися знову під прапорами Falcons.

Heroic вдруге поспіль стали четвертими в рейтингу, підкреслюючи стабільність команди як у 2022, так і в 2023 роках. Чудовий рівень виступів на більшості найкращих подій року допоміг команді зберегти своє зіркове місце в рейтингу, але відсутність трофеїв завадила їм посісти вище місце в дуже напруженій боротьбі за друге місце між трьома командами.

Після фальстарту на BLAST Premier Spring Groups, Heroic повернулися з трьома важкими перемогами, щоб претендувати на місце у весняному фіналі. Незабаром після цього відбувся IEM Katowice, де данці перемогли всіх своїх опонентів на груповому етапі і отримали путівку прямо у півфінал, де швидко здолали Natus Vincere і вийшли до фіналу. Хоча турнір виграли G2 і саме вони підняли престижний трофей, Heroic безперечно можуть пишатися фінішем на подіумі однієї з головних подій року.

Чвертьфінал на EPL 17, де Natus Vincere взяли реванш, залишав бажати кращого, але безпрограшна серія на Europe RMR B допомогла пом’якшити удар завдяки отриманню місця на Paris Major Legends Stage.

Напередодні великого турніру Heroic заробили ще одне друге місце, цього разу на IEM Rio, майже програвши гру Vitality. Прагнучи подолати їхню традицію втрачати трофеї в останній момент, Heroic розпочали свій потужний виступ з трьох перемог поспіль, після чого у чвертьфіналі здобули надважливу перемогу над переможцями турніру Великого шолома FaZe. На жаль, підопічні Каспера “⁠cadiaN⁠” Мьоллера не змогли проявити себе у фіналі, бо данці були розгромлені GamerLegion, які вибили одного з фаворитів турніру.

Heroic сподівався стерти всіх на пил на IEM Dallas і хоча їм вдалося потрапити у півфінал, на цьому все і скінчилося, бо їх здолали інші аутсайдери MOUZ. Однак після цієї поразки пригоди Heroic у Сполучених Штатах не закінчився, бо команда здобула свою першу та єдину перемогу за рік на BLAST Premier Spring Finals у DC – приємний бонус після того, як місяцями гравці поверталися додому з порожніми руками.

Після літньої перерви Heroic швидко пройшли осінні групи BLAST Premier Fall і отримали місце в осінньому фіналі, перш ніж почали пакувати валізи на IEM Cologne. Кельн продовжив тенденцію, коли команда показували сильні результати, які були недостатніми для виграшу титулу. В чвертьфіналі Heroic програли принциповому супернику з Данії Astralis. 

На ESL Pro League Season 18 команда драматично відійшла від своєї зіркової форми і просто розвалилася, закінчивши лігу на 21-28 місці, вигравши лише одну гру у австралійської команди Rooster. Цей результат ознаменував кінець цього складу Heroic, бо команда вирішила розлучитися з cadiaN, а потім самостійне рішення піти в Astralis прийняли jabbi та ⁠stavn. На закінчення ери ядро команди на чолі з cadiaN зіграло ще один турнір – осінній фінал BLAST і помстилося Astralis, перш ніж команда почала повне переформатування.

Хоча FaZe не змогли очолити чарти другий рік поспіль, підопічні Фінна «⁠Каррігана⁠» Андерсена все одно вразили у 2023 році, пробившись до трійки лідерів після перемоги на Intel Grand Slam у першій половині сезону і продемонструвавши домінацію у другій половині року після випуску CS2. Посісти вище місце команді завадило лише кілька невиразних виступів на найважливіших змаганнях, що коштувало їм другого місця.

FaZe розпочали свій рік із прогулянки весняними групами BLAST, легко отримавши місце у весняному фіналі, незважаючи на те, що їм довелося грати з es3tag⁠ замість rain⁠, який пропустив подію в очікуванні народження дитини. Справжнім призом для FaZe була перспектива виграти Intel Grand Slam і нагороду в 1 000 000 доларів, для чого була потрібна ще одна перемога на турнірі ESL. На жаль на IEM Katowice FaZe не змогли отримати свій приз, бо команда рано вилетіла після поразок від G2 та Liquid. Але FaZe не довелося довго чекати на нагороду, бо вже на Pro League Season 17 вони пройшла в плей-оф турніру, перемігши команди з СНД: FORZE, Natus Vincere і Cloud9 (редактори HLTV так і не вивчили, що Україна не належить до СНД, примітка редактора) і вигравши дуже престижну нагороду. 

Маючи за плечима турнір Великого шолома, FaZe прагнули зберегти свій імпульс на відбіркових на Paris Major, але зробити це виявилося складніше, ніж очікувалося. Складний виступ на RMR змусив їх грати на турнірі «Останнього шансу», де вони вибороли місце на етап претендентів лише після того, як позбавили путівки в Париж Cloud9. Вихід з групового етапу на IEM Rio мало зміцнив їхню впевненість, але FaZe повернулися на Мейджорі, пройшовши до чвертьфіналу. Однак  далі їх зупинили Heroic. Залишок першої половини року був неоднозначним: непоганий виступ у півфіналі IEM Dallas поєднувався з поганим виступом на весняному фіналі BLAST Premier, де FaZe посіли 5-6 місця.

Друга половина сезону почалася так само, як перша; FaZe з легкістю пройшли Осінню групу та провалилися в Кельні, завершивши турнір на 9-12 місцях. Посередні результати на Gamers8 і EPL Season 18 мало вплинули на долю команди. 

Команда досягла успіху, здобувши трофеї на IEM Sydney, CS Asia Championship та на онлайн-чемпіонаті Thunderpick World Championship. Шокуюча новина про те, що Twistzz залишає команду, з’явилася перед BLAST Premier Fall, де їх переможну серію нарешті перервали Vitality. Підписавши frozen на заміну Twistzz, FaZe завершили свій рік ще одним другим місцем після Vitality на світовому фіналі BLAST.

Друге місце в списку десяти найкращих команд 2023 року займає G2, які ледь випередили конкурентів завдяки перемогам у двох із трьох найпрестижніших турнірів року, а також займали стабільно високі місця на інших великих подіях протягом року.

Після перемоги в кінці 2022 року на світовому фіналі BLAST Premier World Finals були великі надії на те, що G2 будуть показувати гарні результати і у 2023 році. Расмус «⁠HooXi⁠» Нільсен і ко виправдали очікування перемігши на BLAST Spring Groups та IEM Katowice, програвши лише одну карту за дві події. Після чергового домінування на BLAST Paris Major RMR Closed Qualifier, G2 почали втрачати форму, вилетівши з EPL Season 17 на 9-12 місцях і зазнавши поразок від 9INE та Vitality на European RMR B, але G2 ні в якому разі не можна було скидати з уваги, враховуючи їхній старт на початку року.

Швидка перемога з рахунком 3-0 на BLAST Paris Major Challengers Stage розвіяла сумніви, але цей підйом тривав не довго, бо команда зазнала аварії та згоріла на стадії Легенд, поступившись 1-3 після поразок від Vitality, Bad News Eagles і fnatic. G2 прагнули повернутися на вершину на IEM Dallas, пройшовши у чвертьфінал, але там вони зазнали жорсткої поразки від FaZe. Нікола “⁠NiKo⁠” Ковач і компанія завершили першу половину сезону програвши у півфіналі весняного фіналу BLAST майбутнім чемпіонам Heroic.

На початку нового сезону G2 продемонстрували хиткі результати в осінніх групах, але потужно повернулася на IEM Cologne, де команда показала вражаючу форму, завдяки якій вони зняли скальпи з FaZe, Vitality та ENCE на шляху до трофею.

Попри те, що G2 більше не вигравали трофеїв у 2023 році, надалі вони показували стабільні результати, вийшовши у півфінали на Gamers8 та IEM Sydney та у чвертьфінал на EPL Season 18. Це стабільність похитнулася після того, як організація вирішила звільнити Джастіна “⁠jks⁠” Севіджа, щоб повернути назад nexa⁠, бо зрештою G2 завершили рік лише з однією перемогою над MOUZ на BLAST Premier World Final.

Vitality , чиї п’ять перемог на найкращих ланах, у тому числі на єдиному Мейджорі цього року і незмінні позиції в загальному заліку протягом 2023 року підняли команду з десятого місця в минулорічному випуску рейтингу на вершину чартів цього року.

Рік Vitality почався подібно до старту G2 і FaZe, коли вони легко пройшли Весняні групи BLAST. Далі європейській команді вдалося дійти до чвертьфіналу на IEM Katowice, де близька поразка від Liquid обірвала їхні надії на великий трофей на початку сезону. Далі Vitality з’явилися в чвертьфіналі EPL Season 17, де були вибиті ENCE . З того часу Vitality розпочали свою надзвичайно важливу кампанію по виходу на Мейджор, прагнучи заробити шанс для apEX⁠ та ZywOo поборотися за титул чемпіонів Мейджора на рідній землі. Команда вийшла у стадію Легенд після лише однієї поразки від гарячих 9INE .

RMR швидко перейшов у IEM Rio, де Vitality зарекомендували себе як одні з основних претенденти на перемогу в майбутньому Мейджорі, вигравши турнір в Бразилії навіть попри початкову поразку від OG, яка поставила їх на межу вибуття. Незабаром після цього зірки зійшлися на користь apEX, бо Vitality здолали своїх конкурентів на Мейджорі, вигравши фінальний офіційний Чемпіонат Світу від Valve з CS:GO і не програвши жодної карти. Vitality завершили першу половину року, посівши друге місце у весняному фіналі, де лише гарячі Heroic змогли перешкодити їм виграти третій титул поспіль.

Vitality продовжили домінувати після підписання ізраїльського вундеркінда ⁠flameZ⁠, який прийшов на місце датського ветерана Пітера «⁠dupreeh⁠» Расмуссена, неочікувано звільненого одразу після тріумфу на Мейджорі. Дебют flameZ в осінніх групах BLAST забезпечив Vitality місце в осінньому фіналі, а невдовзі вони зіграли в півфінаі на IEM Cologne, де фантастичний виступ SunPayus не дозволив Vitality потрапити у фінал. Невдовзі в скарбничку гарних виступів додалося перше місце на Gamers8, де Vitality взяли реванш у ENCE за поразку в Кельні.

Наступний виступ Vitality на Pro League Season 18 принесі їм ще один чвертьфінал, цього разу їх зупинили Monte, які раніше вибили Heroic. Найгірший результат року для Vitality стався незабаром, коли команда стала на IEM Sydney останньою, програвши спочатку BetBoom, а потім FaZe.

Одразу після цього Еміль «⁠Magisk⁠» Рейф і Денні «⁠zonic⁠» Соренсен перейшли до Falcons, що призвело до придбання командою Вільяма «⁠mezii⁠» Меррімана, щоб заповнити прогалину в складі, бо на носі був кінець сезону. Попри те, що FaZe мали вражаючу серію перемог після виходу CS2, Vitality у новому складі перемогли FaZe на осінньому фіналі BLAST і забезпечили перемогу у своєму дебютному виступі на лані. На завершення сезону Vitality продемонстрували ще більшу перевагу на світовому фіналі BLAST, вигравши вісім карт поспіль і обігравши FaZe з frozen у складі, завдяки чому закріпилися на вершині, бо сезон 2023 року добіг свого кінця. 

Материалы по теме

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Кінець казки? Monte не пройшли на Мейджор і ось основні причини, чому так сталося

Український клуб Monte, який здійснив революцію у CS:GO і в українському кіберспорті, не зміг пройти на перший Мейджор з CS2. Ця поразка може привести команду до швидкого згасання на тлі проблем, з якими вона стикається прямо зараз.

Англомовні запроданці та інші зашквари трансляцій турніра Путіна “Ігри майбутнього”

В Росії розпочався турнір Путіна “Ігри майбутнього”. Попри сподівання, на турнірі з Dota 2 була присутня англомовна трансляція і на ній працювали відносно відомі англомовні таланти, один з яких навіть коментував The International.

Відома українська стримерка і подруга Сімпла зилишила Україну і стала амбасадором російської команди Aurora

Відома українська  стримерка та інста-блогерка Diana Rice, знаходячись в Києві після початку повномасштабного вторгнення, остаточно обрала бік Росії. Дівчина, широко відома в кіберспортивному ком’юніті, стала амбасадором та ведучою російської команди Aurora, головним спонсором якої є російський букмекер 1xbet.