Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Найбільшому та, мабуть, найстарішому великому кіберспортивному порталу у світі виповнилося 20 років. Сама 20 років тому було засновано HLTV.org, який зараз є справжньою іконою CS:GO та головною енциклопедією цієї гри та її попередника CS 1.6 

У цій статті ви знайдете коротку історію про те, як з’явився сайт, так який шлях він подолав за 20 років.

HLTV.org був запущений 11 квітня 2002 року Пером Nomad Ламбеком і Мартіном Martin Розенбеком, двома студентами, які прагнули розв’язувати проблему: знайти простий спосіб для зростаючої фанбази Counter-Strike дивитися матчі між найкращими командами.

Основна мета була досягнута протягом року, але HLTV.org продовжував розширюватися. Функції, які стали синонімами HLTV.org в останні роки, такі як демонстраційна бібліотека, профілі гравців, фотогалереї та статистика, з часом були додані, оскільки веб-сайт перетворився з хобі двох людей на глобальну компанію, яка цілодобово займається Counter-Strike.

20-та річниця HLTV.org – чудовий момент, щоб озирнутися на цей розвиток і те, як веб-сайт змінився з 2002 року.

2002: концентратор IP-адрес

Counter-Strike, гра, яка починалася як модифікація найпопулярнішої назви Valve Half-Life, була запущена як окремий продукт у вересні 2000 року. Інтерес до гри швидко зростав, але в період, що передував швидкісному підключенню до Інтернету та появі сайтів для потокового відео, таких як YouTube і Twitch, найнадійнішим способом перегляду матчу було отримання IP-адрес Half-Life TV та використання самого клієнта гри.

Але знайти HLTV і навіть знати, коли почнеться гра, було непросто. Щоб розв’язувати цю проблему, Номад і Мартін заснували HLTV.org, веб-сайт, на якому було представлено список поточних і майбутніх матчів з IP-адресами, які користувачі можуть використовувати для перегляду матчів. З часом ця функція перетворилася на сторінки матчів, які, окрім IP-адрес (згодом посилань на прямі трансляції), містять інформацію про команди, гравців тощо.

Крім того, з моменту заснування HLTV.org публікує загальні новини про Counter-Strike.

2003: Демо-розділ 

У липні 2003 року, через рік після запуску веб-сайту, до HLTV.org була додана бібліотека демок, щоб шанувальники могли переглядати ігри після їх завершення. Першими до розділу були додані демки з турніру ESWC, який виграв Йохан vesslan⁠ Ryman’s Team9, і сьогодні завантажено понад 70 000 домозаписів ігор.

Окрім пошуку IP-адрес HLTV для найкращих матчів, у той час користувачі могли забронювати сервери HLTV для власних ігор, щоб дозволити іншим спостерігати за ними.

2006: Фотогалереї

У 2006 році веб-сайт пережив друге візуальне оновлення, коли з’явилися перші загальнодоступні фотогалереї. Проте очевидно, що і події, і фотографії 2006 року мало схожі на ті, які були зроблені на найбільших подіях CS:GO сьогодні.

Першим турніром із фотогалереєю був SHG Open 2, змагання в Копенгагені, в якому взяли участь 64 команди, в якому команда NoA Денні zonic⁠ Соренсена перемогла fnatic Патріка cArn⁠ Сеттермона. Через п’ятнадцять років у тому ж місті Радослав MAKKU⁠ Макух сфотографував Лукаса ⁠gla1ve⁠ Россандера, який виходив на сцену Royal Arena з тисячами данських шанувальників, які підбадьорювали його.

Команда HLTV.org зробила репортаж з SHG Open 2,  який, серед інших, робив Марк Nix0n⁠ Вінтер Крістенсен, важливий член команди, який робив фотографії, відео та інтерв’ю, коли ми почали відвідувати все більше і більше подій на LAN.

2009: Статистика

Майже сім років знадобилося HLTV.org, щоб додати розділ зі статистикою, без чого сьогодні важко уявити сайт. Континентальний фінал Extreme Masters III (ще один турнір, який виграв zonic, вже в mTw) був першим, де була представлена інтеграція статистики, відображення даних для гравців, команд і матчів.

Того ж року HLTV.org запустив канал на YouTube. Ранні відео містили реакцію на події та інтерв’ю на LAN, але основні моменти гри та фрагменти з часом стають все більш популярними. Сьогодні канал HLTV.org на YouTube має понад 336 000 підписників та зафіксував 7 мільйонів переглядів за останній рік.

2010: Рейтинг 1.0 і 20 найкращих гравців

У той час, коли Counter-Strike 1.6 доживав останні роки, HLTV.org представив функції, які стали основними на довгі роки. Рейтинг 1.0 був запроваджений у квітні як показник, який краще оцінює результативність гравців, ніж просте співвідношення K/D, яке на той час було основним показником статистики. 

Це також був перший рік, у якому HLTV.org опублікував рейтинг 20 найкращих гравців світу в CS. Добірку та статті зробив Петар Tgwri1s Милованович, який донині залишається відповідальним за нагороди. Зірка NAVI Єгор ⁠markeloff⁠ Маркелов був визнаний гравцем року після блискучого 2010 року, а Крістофер GeT_RiGhT⁠ Олесунн і Мартін ⁠trace⁠ Хелдт склали трійку найкращих.

Список оголошувався щороку за винятком 2012 року, коли відбувся перехід з CS 1.6 на CS:GO⁠, а визначення найкращого гравця року в січні стало яскравим моментом у спільноті.

Тут можна знайти всі 20 рейтингів найкращих гравців.

Dreamteam стала доступною для користувачів у 2010 році. Гра «Менеджер/фентезі» була попередницею сьогоднішньої гри HLTV Fantasy, яка була запущена у 2019 році й тепер має сезонні призи в розмірі 10 000 доларів США.

2012: статистика CS:GO

Перший в історії матч CS:GO, який був представлений на HLTV.org, відбувся у вересні 2012 року, коли шведські суперзірки NIP знищили данський мікс PRiME в ESL Go4CS:GO Cup #6, а GeT_RiGhT зробив рейтинг 2,03. Це ознаменувало перехід HLTV.org до Global Offensive, оскільки найновіша версія гри повільно, але впевнено набирала популярність, а CS 1.6 завершувала свою історію.

2015: Фільтри статистики та рейтинг команд

На початку 2015 року були нарешті представлені фільтри для статистичних даних, які дозволяли користувачам розбивати продуктивність на підмножини. Конкретні роки на Majors та останні три місяці були спочатку основними фільтрами, але з того часу їх кількість збільшувалась, додавались такі фільтри як Online/LAN, рейтинг команд та інші.

Хоча рейтинги команд існували в різних версіях протягом багатьох років, лише у 2015 році на HLTV.org була запроваджена послідовна система рейтингу на основі балів. Рейтинг, який щотижня оновлюється на основі досягнень команд, їх нещодавньої форми та результативності в локальних турнірах, швидко став основним показником найкращих команд світу. 1 жовтня 2015 року команда fnatic Маркуса ⁠pronax⁠ Уолстена очолила список у першому варіанті рейтингу команд.

2016: MVP

Подібно до рейтингу команд, HLTV.org називав найцінніших гравців за ці роки, але лише у 2016 році був введений послідовний підхід, коли видатних гравців почали відбирати для всіх головних подій. Тоді ж HLTV.org почав робити фізичні медалі, щоб роздавати їх MVP, і заднім числом нагородив MVP за події з початку ери CS:GO.

Марсело coldzera⁠ Давид отримав три MVP у 2016 році, а також нагороду «гравець року» за його видатну гру з Luminosity та SK. HLTV.org нагородив понад 200 найкращих гравців у CS:GO, серед яких Ніколай device⁠ Рітц та Олександр ⁠s1mple⁠ Костилєв стали найбільш нагороджуваними гравцями з 19 престижними медалями.

2017: Редизайн та рейтинг 2.0

Через 10 років на HLTV.org відбувся перший візуальний капітальний ремонт. Як і очікувалося, спочатку багатьом не сподобалася ця зміна, незважаючи на те, що макет залишився досить схожим, з корисними доповненнями, такими як інтерфейс, зручний для мобільних пристроїв, нічний режим і нове контекстне меню навігації, що дозволило розширити параметри фільтрації. Початкова реакція незабаром вщухла, і редизайн 2017 року залишається основою зовнішнього вигляду сайту донині.

Через місяць після оновлення дизайну громадськості представили Рейтинг 2.0. Нова формула включає більший набір статистичних даних, щоб краще визначити, хороша чи погана результативність у гравця насправді. Формула містить в собі такі параметри як KAST, ADR та оновлений розрахунок рейтингу впливу.

2018: Нагородження HLTV

Шоу HLTV.org було запроваджено у 2018 році, але на той час мало іншу концепцію. Спочатку воно мало вигляд  30-хвилинного попередньо підготовленого ведучим Ларсом Yossarian Есмархом шоу, яке поєднувало інтерв’ю, аналіз і головні новини. Шоу перейшло до живої концепції з Міланом ⁠Striker⁠ Швейда та Звонімиром Professeur⁠ Буразіним у 2-му сезоні, додавши Джеймса BanKs⁠ Бенкса та Чада SPUNJ⁠ Берчілла для 3-го сезону, а також гостей з 4-го сезону. 

2020: Приєднатися до кращого колективу

Через вісімнадцять років після заснування веб-сайту HLTV.org було придбано Better Collective, медіа-групою зі ставок на спорт, за угодою вартістю до 34,5 мільйонів євро. Ключові люди, які стоять за зростанням і успіхом веб-сайту, Пер Nomad Ламбек, Мартін Martin Розенбек і Петар Tgwri1s Мілованович залишилися частиною HLTV.org після продажу, формуючи компанію до сьогодні. 

2022: Нагородження

На початку 2022 року HLTV.org провів своє перше шоу нагород, щоб відзначити найкраще, що може запропонувати CS:GO. На церемонії, яку вела Фрея ⁠Freya⁠ Спірс у студії в Копенгагені, яке дивилися майже 200 000 глядачів, s1mple було оголошено найкращим гравцем 2021 року, його команда Natus Vincere отримала нагороду «Команда року», а Каспер cadiaN⁠ Меллер отримав трофей за найголовнішу подію року.

Майбутнє

Робота над HLTV.org триває, з’являються цікаві новинки. Окрім зміцнення того, чим ми вже відомі, ми з нетерпінням чекаємо запуску нових випусків на YouTube, відкриття нового сайту Dust2 для пристрасного регіону CS:GO та виведення шоу нагород 2022 року на новий рівень.


Є чимало речей, які ми досі не згадали в статті, одна з них — інтеграція HLTV.org у клієнт гри, статистичні інновації, такі як Flash Assists, або внесок Томі lurppis⁠ Кованена, Луїса MIRAA Міра, а також багато працьовитих учасників, які працювали на сайті з 2002 року.

Ця стаття — переклад офіційної статті HLTV.org присвяченої Дню Народженню сайта. 

Цікаво, що наш портал Gameinside.ua у цьому році також відмітить своє 20-ти річчя. День Народження ГІ відбудеться 1 серпня. 

Материалы по теме

BLAST анонсували фінал сезону на острові Яс в Абу-Дабі. Вісім команд розіграють 1 мільйон доларів США

Вісім найкращих команд світу з Counter-Strike зустрінуться в Абу-Дабі в грудні на найбільшій події року BLAST Premier. Щорічний турнір, що проводиться в партнерстві з ADGaming, відбудеться на Etihad Arena на острові Яс перед живою аудиторією. Цього року турнір пройде з 14 по 18 грудня.

Сходження нової зірки! Українець привів свою команду до перемоги над Fnatic у фіналі за 75 тисяч доларів

В Україні тепер вже офіційно з’явилася нова зірка CS:GO. Якщо раніше навколо Woro2k лише точилися розмови та розглядалися перспективи, сьогодні він на ділі довів, що може стати в один рядок з найкращими гравцями світу.

Відразу три українські команди з CS:GO вийшли у Play-off турніру Esport Tour 2022 Series 2

0

Відразу три українські команди пройшли у Play-off турніру Esport Tour 2022 Series 2. EC Kyiv, B8 та Iron Branch вийшли зі своїх груп у ТОР-8 міжнародного турніру з призовим фондом  5 тисяч доларів США.

Українська кіберспортивна академія The Champions відновила свою роботу

Відновили свою роботу наші друзі українська кіберспортивна академія The Champions. Це єдина в Україні академія кіберспорту з професійним підходом, де організацією та навчанням займаються справжні професіонали.