Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Інформаційний портал SPEKA взяв інтерв’ю у CEO українського клубу IKLA Максима Беднарського. Публікуємо найбільш цікаві відповіді.

Україна та українці зараз престижний бренд у світі. Як це вплинуло на український кіберспорт? Що сталося з українським кіберспортом і командами під час війни?

Війна вплинула на кіберспорт, як і на всі інші аспекти нашого життя. Тож не дивно, що за останній рік виникло багато додаткових перешкод для розвитку команд та кіберспорту в Україні загалом. Наразі майже відсутні турніри аматорського та професійного рівня, які раніше активно проводилися і сприяли розвитку та появі нових гравців. Крім того, під час війни в Україні суттєво скоротилося фінансування та партнерство. Додалися проблеми з енергопостачанням та інтернетом через атаки російських окупантів на інфраструктуру України. 

Чи є у міжнародній кіберспортивній спільноті розуміння ситуації в Україні? Як до війни ставляться провідні кіберспортивні організації? 

На жаль, російським кіберспортсменам дозволяють виступати під прапором держави агресора, публічно не засуджують дії агресора. З цього можна зробити висновок, що повного розуміння зараз немає. 

Справжнє розуміння війни приходить тільки тоді, коли війна поруч із тобою та впливає на тебе чи тих, кого ти знаєш. 

Які перспективи українського кіберспорту після закінчення війни?

Війна посприяла пришвидшенню становлення самоідентичності, яка відокремлює український кіберспорт від так званого СНД-регіону та російськомовного сегменту. Це даватиме довгостроковий кумулятивний ефект, що призведе до справжнього буму всередині країни та створення власної життєздатної бізнесової екосистеми у кіберспорті. Попри війну, я бачу великі перспективи розвитку галузі. 

Ви позиціонуєтесь як суто українська команда. Як розв’язуєте питання з пошуком талановитих гравців? 

В Україні багато молодих перспективних гравців. Чимало тих, які грають у командах із топ-100. Ми застосовуємо механізми відбору за допомогою психолога та тренерів. Також ми створили академію, куди увійшли п’ять перспективних гравців, таким чином сприяємо розвитку українських кіберспортсменів.

Повну версію інтерв’ю можна прочитати за цим посиланням.

Материалы по теме

IKLA підписали молодого українського гравця і повністю укомплектували склад

0

Клуб IKLA повідомив про підписання дворічного контракту з Артемом Kensizor Капраном. 17 річний українець перейшов до ікластих з команди Iron Branch.

Після провалу на відбіркових до Мейджора клуб IKLA звільнив двох гравців і головного тренера команди

0

Цілком прогнозовано після провалу на відбіркових до Мейджора український клуб IKLA мав зробити якісь зміни, але досить неочікуваною стала новина про те, що клуб звільняє одразу двох гравців і головного тренера. У офіційному зверненні клуб подякував гравцям і окреслив найближчі плани на майбутнє.

Український гравець відомого клубу несподівано пройшов на закриті кваліфікації на Asia-Pacific RMR

0

Український гравець Павло uQlutzavr Білов, який технічно знаходиться на лаві запасних в клубі IKLA, несподівано пройшов на закриті кваліфікації RMR BLAST Paris Major в регіоні Середнього Сходу.

B8 перемогли у видовищному дербі українських команд і вибили IKLA з кваліфікацій на RMR BLAST Paris Major

0

У видовищному та безкомпромісному українському дербі між IKLA і B8, яке відбулося у матчі за виживання на європейських закритих кваліфікаціях на RMR BLAST Paris Major перемогу вибороли B8. Матч почався з піку команди B8 — коронної Ancient, де на минулому RMR вони здолали самих fnatic, проте IKLA були готові до цієї карти і впевнено перемогли