Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Зовсім недавно відомий український футболіст Олександр Зінченко створив нову команду з CS, яку очолив Чемпіон PGL Krakow Major Михайло Kane Благін. 

Пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з одним з найвидатніших тренерів в українському кіберспорті, де ми поговорили про новостворену команду, її цілі, фінансову складову та багато іншого.

Справка:

20 серпня зірка футболу Олександр Зінченко офіційно анонсував свою власну команду Passion UA, в яку увійшли п’ять молодих не відомих широкій публіці гравців. Очолив команду чемпіон Мейджора в Кракові, колишній тренер збірної України та клубів NAVI та Gambit – тридцятисемирічний харків’янин Михайло Благін.  

Kane в ролі тренера збірної України з CS:GO на європейських фіналах WESG – 2017 рік, Барселона.

Привіт. Вітаю зі створенням нової команди, нарешті ми зможемо спостерігати за поверненням чемпіона Мейджора на професійну сцену. 

Мої вітання. 

Питання, яке, думаю, цікавить всіх – як саме ти познайомився з Зінченко і як ви дійшли до того, щоб створити власну команду ще й в такий не простий час?

Я мріяв про створення власної команди ще до часів війни і нажаль перед початком війни найбільш достойні пропозиції надходили лише з країни, яка завдала стільки болю Україні – Росії. А якщо казати про Зінченко, то все трапилось випадково, а саме: мені написав Арсеній Триноженко і повідомив про те, що Зінченко хоче сформувати власну команду і шукає головного тренера, та запропонував мені поспілкуватись. Ми провели співбесіду, де я для себе зрозумів, що це насправді люди, які готові зробити все необхідне, щоб досягти успіху у цій ніші, тож прийняв рішення йти спільним шляхом. 

Для Зіни це бізнес-проект, чи скоріше просто еволюція його захоплення CS:GO

Я вважаю, що перш за все це захоплення, є багато простіших бізнес-проектів ніж команда у CS. Але також є багато спільного між футболом і КС у тому числі у відтворенні колективу, який прагне перемагати.

Знаючи економіку команди з середини, бо ти працював і в Gambit і в NAVI, ти і інвестор усвідомлюєте, які витрати потребує команда, що намагається вийти на ТІР-1 сцену? Зінченко готовий витрачати такі гроші? 

Так, ми обговорювали ці моменти і перш за все людям, які заходять у цю сферу потрібно розуміти, що це є довгостроковий проект, який у перші роки свого існування скоріш за все буде лише приносити витрати. Але команда Зінченко добре все спланувала і вони приймають ці ризики, сподіваючись пройти весь шлях до прибуткової команди. Однак, основна мета – це перемога. 

Kane і Zeus завжди виступали тандемом, який досягав найвищих результатів.

Дуже цікавить масштаб проекту. Зараз на українському ринку є титани NAVI, досить потужні Monte, є IKLA у яких в команді ціла купа стафа і є досить компактні B8, та інші, якщо можна так сказати, бюджетні проекти.
Яким буде ваш проект? Скільки людей окрім тебе, інвестора і гравців буде в команді? 

Я впевнений, що наш проект буде зростати, таке планування існує, але все буде робитись поступово. Треба розуміти – ми хочемо досягти найвищого рівня, тож це не стосується лише рівня гри, а і розвитку нашого клубу в усіх інших сферах.

Судячи з назви, ви орієнтовані на український ринок, чи це так, чи в команді можливі і не українські гравці? 

Основу мають складати українські гравці, ми можемо розглядати гравців з інших країн, але перш за все наш клуб є Українським і має діяти відповідно до цього значення. 

Вочевидь, хоч ми і бачимо бурхливий розвиток українських команд, всі жаліються на нестачу українських талантів. Більш того деякі ТІР-1 команди неодноразово прямо казали, що неможливо будувати команду найвищого рівня з українських гравців. Чи ти погоджуєшся з цим? 

Ні, я з цим вочевидь не погоджуюсь. В нас є багато гарних, талановитих гравців. На жаль, я повинен наводити приклад який відбувся у Росії – там дійсно було багато людей які інвестували у кіберспорт, створювали команди і давали гравцям можливість зростати. Саме тому вони зараз мають багатий ринок дійсно непоганих гравців. А деякі принесли перемогу на мейджорі у Бразиліі – fame, n0rb3r7, саме такого плану гравці.

За спинами у збірної України на WESG 2017 EU.

Тож коли Наві кажуть, що це неможливо, їм на практиці доводять, що це не є так. І нехай ще декілька років тому в нас справді було мало сильних гравців – зараз все змінилось. Можемо взяти хоча б DemQQ – він відповідає рівню команди Тір-1. 

Конкуренція на українському ринку, де ще пару років тому не було нікого, значно посилилася. За гравців змагаються NAVI, Monte, IKLA, B8, Lazer Cats та ряд менш відомих команд. Чи не здається тобі, що зараз буде дуже складно отримати необхідних гравців? 

Насправді це так, коли справа йде про вже сформованих гравців. Але ми вибрали собі шлях із самого початку, тобто взяти молодих талановитих гравців і перетворити їх на команду-зірку. Зараз в нашій команді 2 гравці, яким виповнилося 16 років, та по одному 18-19-20 років, і, мабуть, ми наймолодша команда, яка потрапила до Топ-100 рейтингу hltv.

Я теж допомагав створювати команди тож підозрюю, що Passion UA має якісь певні цілі й часові проміжки, за які ці цілі має бути досягнуто. Розкажи трохи про це? 

Це все буде відповідати тим можливостям які створює сцена КС. Бо зараз дуже небагато турнірів, у яких ми можемо брати участь і наша перша мета це змінити, зробити так, щоб ми могли постійно брати участь у змаганнях, крок за кроком потрапити туди, де виступають кращі колективи світу. Якщо сказати про час – то напевно наш перший повноцінний рік буде витрачено на відбудову команди, а вже після цього ми будемо мати на меті перемагати у всіх змаганнях, де будемо брати участь. І це є єдина мета, яка відповідає нашій філософії.

Перемога на Чемпіонаті Європи серед збірних країн за версією WESG. Барселона, 2017 рік.

Вочевидь ви орієнтуєтесь на CS 2. Як гадаєш, перехід на нову гру дасть фору, завдяки якій молодий проект зможе наздогнати конкурентів не через роки, а швидше і дешевше? 

Я хотів би на це сподіватись, але по перше ці зміни будуть у 2025 році, тож не через рік, а через 2 роки, і коли це відбудеться ми маємо бути готові. Це є ще однією нашою ціллю. 

Як відбувався підбір гравців в команду? Де ви їх шукали, як тестували і яким критеріям насамперед приділяли увагу? 

Спочатку відбувся відкритий тест, де мені запропонували тих гравців, яких вже помітили до того часу, як я доєднався. Після того, я зрозумів, яких саме гравців я хочу побачити у цій команді, на жаль не всі відповідали моїм побажанням. Для мене важливо, щоб гравець гарно почувався на відповідній ролі, тож ми продовжили тестування. Хочу зазначити, що не так багато молодих гравців досягає найвищого рівня гри на фейсіт, бо вони здебільшого знають один одного. Наступні гравців, яких я переглядав,  здебільшого були відомі одному з гравців, який вже склав тест. Наприклад, снайпера мені порекомендував капітан Куртка – мій колишній гравець, якому я цілком довіряю. Критерії які важливі для мене – це вік, механіка у грі, не створення конфліктів під час робочого процесу, бажання навчатись, гарна комунікація під час раундів.

Перемога на PGL Krakow Major у складі Gambit. Краков, 2017 рік.

Вочевидь Зінченко, як засновник має потужний медійний потенціал, який може допомогти вам залучити спонсорів. Чи планує Олександр використовувати власну медійку для розкрутки команди?

Це краще запитати у самого Олександра, але я хочу додати, що декілька днів тому до нас доєднався новий спонсор і напевно це відбулось саме через Олександра.

Тож ми побачимо Passion UA не в чистих футболках, вже на старті у вас будуть якісь партнери, які повірили в проект як то кажуть авансом? 

 Я можу впевнено сказати лише, що футболки будуть гарні – мені макети, що я бачив, дуже сподобались.

Поговоримо про зарплати в команді. За моєю інформацією зарплати в молодих командах стартують від $500 і навіть нижче і збільшуються в залежності від досягнень. Можеш щось розказати щодо умов в Passion UA? 

Конкретні цифри розкривати я не стану, але хочу пояснити головне – відповідно до наших досягнень буде збільшуватись наша винагорода. Як на мене, це добре і для організації і для гравців і так усі можуть бути задоволені.

До Passion UA я знаю, що ти самотужки робив спроби створити молоду українську команду. Що пішло не так і чого не вистачило в ті рази? Чому ти не кинув цю ідею і вирішив спробувати вже разом з Зінченко? 

Мені банально не вистачило грошей, я сподівався інвестуючи сам знайти тих людей, котрим буде цікаво приєднатись, але нажаль в мене цього не вийшло. Без забезпечення команда і так довго трималась, майже рік… але це не могло бути вічно, стабільність відчуття впевненості у вашому майбутньому дуже важливі для відтворення успішної команди.

Цікаво, що майже всі гравці, які грали за мій колектив, досягли тих чи інших успіхів, найбільш виділяються Гангіньо та КапітанКуртка, але є і інші хлопці, які грають непогано.

Стосовно мого бажання, воно ніколи нікуди не зникало, напевно то було найкраще відчуття за все моє життя – перемога на Мейджорі, я хотів би його відчути ще раз, треба дуже багато всього зробити і, мабуть, мова йде про роки життя, але воно того варте. 

Мабуть, ти чув про заборону франшизних ліг у майбутньому. Ти був по обидві боки барикад. Наприклад NAVI були партнерами таких ліг і завжди мали інвайти, але тренуючи молоді команди ти стикався с протилежною ситуацією. Як ти вважаєш, чи правильно вчиняє Valve, забороняючи такі ліги. Чи надасть це нові можливості молодим команда в тому числі і Passion UA? 

Я вважаю, що ті ліги самі зробили усе, щоб потрібно було втручання – я не проти франшизних ліг, але вони повинні зробити достатньо, щоб задовольнити тих, хто не потрапив туди у головний пул. Цього ні BLAST ні ESL не зробили, саме тому головна надія у молодих команд залишилась лише на мейджор. Так не повинно бути. Кс мені подобається, тому що тут збуваються мрії, а ці оператори не дозволяли мріяти і це не є добре. 

В CS:GO ти досяг величі. Лише два українські тренери ставали чемпіонами Мейджорів. А які твої цілі в нову епоху CS2? 

Це буде дуже цікава епоха, здається ми знаходимось у дуже добрій фазі про сцени – коли є багато колективів, які зрозуміли як створювати добру команду для успіху, тож усі на низькому старті. Моя ціль перемагати – і це буде дуже важко робити, але тим краще і вагоміше це буде.

Що зробиш першим після перемоги України? 

Відкоркую банку холодного пива і буду довго довго дивитись на зорі.

Бажаю успіху і процвітання вашому молодому проекту. Слава Україні! 

Дякую. Героям Слава!

Материалы по теме

Монгольські команди виграли три з чотирьох перших місць на Чемпіонаті Світу з PUBG Mobile. Підсумки турніру

Монгольські команди повністю домінували на PUBG Mobile Global Championship 2023, фінальна частина якого відбулася в Стамбулі. 50 команд з усього світу боролися за престижний титул і три мільйони доларів США, проте саме гравці з Монголії увезли в безкрайні степи основну частку призового фонду.

Nigma Galaxy розгромили NAVI Javelins в фіналі ESL Impact League Season 4. Турнір дивилося в 10 раз менше людей, ніж рівнозначний чемпіонат з VALORANT

0

Nigma Galaxy стала переможцем ESL Impact League Season 4 Finals, у фіналі російська команда розгромила польський склад NAVI Javelins.

Відбулася церемонія The Game Awards 2023. В усіх п’яти кіберспортивних номінаціях перемогли ігри Riot Games

Відбулося церемонія нагородження премією The Game Awards 2023. Церемонія проводилася вже в десятий раз, на відміну від Esports Ewards дана премія охоплює не тільки кіберспорт, а насамперед ігрову індустрію, проте включає в себе і кілька кіберспортивних номінацій.x

Дати і локації турнірів RMR на PGL CS2 COPENHAGEN MAJOR 2024. Посилання на відкриті кваліфікації

PGL оголосила місця і дати RMR турнірів, через які можна буде потрапити на перший в історії Мейджор з CS2, який відбудеться в Копенгагені з 17 по 31 березня 2024 року.