Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Ця ганебна практика виправдовувалася однією фразою, яка насаджувалася всіма жадібними до рублів українцями, мовляв “кіберспорт поза політикою”. Через два роки після початку повномасштабної війни, коли більшість з цих гравців і діячів або перевзулися, або остаточно перейшли на бік ворога, ми продовжуємо пожинати наслідки тієї масової кампанії самовиправдання власного бажання наживи. 

Сьогодні сотні і навіть тисячі українців грають в російських командах чи з росіянами і виступають на російських турнірах, а їх гімном, навіть під час кривавої війни, залишається все та сама пісня про “кіберспорт поза політикою”. 

Сюжети про Ігри майбутнього показали на всіх російських та білоруських телеканалах.

21 лютого непорушність цього постулату “підтвердили” президенти шести країн, які відвідали відкриття турніру “Ігри майбутнього” в Казані і виступили з вітальними промовами до учасників і глядачів, як заявляють організатори, з понад 100 країн світу.

Президенти шести країн за спинами яких кіберспортсмени з очевидно не російською зовнішністю, щоб показати усьому світу, що Росія не в ізоляції і має союзників.

Кіберспорт отримував чимало інтересу з боку політиків і раніше, він завжди був частиною політики, як власне і спорт. В далеких двотисячних політики найвищого рангу відкривали “кіберспортивну Олімпіаду” WCG в Південній Кореї, вже тоді вбачаючи в кіберспорті перспективу, а у 2022 популярність кіберспорту стала настільки очевидною, що перед виборами президент Франції Емануель Макрон відверто загравав з молодою аудиторією, анонсувавши BLAST Paris Major і фотографуючись в мерчі місцевого кіберспортивного клубу Vitality.

Навіть в Україні на локальному рівні політичні партії не раз організовували турніри чи намагалися бути причетними до кіберспорту, щоб впливати на молоду аудиторію (наприклад першу федерацію кіберспорту України створювали народні депутати). 

Сьогодні про “кіберспорт поза політикою” сказав і Путін у своїй п’ятихвилинній промові на відкритті безпрецендентного турніру в Казані, лише один призовий фонд якого нараховує 10 мільйонів доларів, а витрати на організацію, за деякими джерелами, сягають кількох мільярдів рублів.

У своїй промові Путін не забув згадати багатополярний світ та подвійні стандарти, натякнувши на санкції заходу і політичну обстановку в світі.

У своїй промові на “аполітичному” спортивному заході, який проходить в “багатогранному, багатополярному, вільному та конкурентному світі, що формується на наших очах” Путін не забув згадати, що “Ігри майбутнього – це свобода від політичної кон’юнктури, будь-яких видів дискримінації та подвійних стандартів”. 

Ігри майбутнього стали апофеозом десятирічної політизації кіберспорту в Росії, початком якого стало заснування холдингу ESForce, коли олігарху Алішеру Усманову доручили займатися цим перспективним напрямком обдурювання молоді і він вклав 100 мільйонів доларів, які пішли на розвиток команди, яка нині змінила прописку на вірменську, студії, якій нема чого транслювати через санкції, турніру, який був ”обличчям” російського кіберспорту і на який витрачалися мільйони, які йшли від держкорпорацій чи з карманів олігархів, федерації кіберспорту, яка згодом відкрила осередки на тимчасово окупованих територіях України і провела там свої змагання, а також величезного порталу, який десятки разів на день розказував про приклади аполітичності кіберспорту і єдності народів колишнього совка. 

Цей величезний комбайн ESForce, на який витратили десятки мільйонів доларів, мав наглядно доводити кожному думку, що кіберспорт поза політикою, а українці, росіяни та інші народи, що розуміють російську, єдиний народ.

На відкритті турніру лунав гімн Росії у виконанні Білана. Сам турнір рекламували провідні блогери та впливовці Росії.

Сьогодні ми сповна пожинаємо плоди своєї дурості і сліпої віри в лідерів думок, в першу чергу українських, які тоді стали інструментом путінської пропаганди. 

Але повернемося до Ігор майбутнього. Тож як пройшло відкриття турніру, цього пропагандистського заходу найвищого рівня, який увійде в історію, як єдиний кіберспортивний турнір, який відвідало одразу шість діючих президентів?

Візуально відкриття було на рівні з найбільшими світовими кіберспортивними подіями, от тільки на трибунах Мейджорів не сидять президент Росії Володимир Путін, президент Білорусії Олександр Лукашенко, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, президент Киргизстану Садир Жапаров, президент Узбекистану Шавкат Мірзієєв, президент Таджикистану Емомалі Рахмон та навіть президент Сербії Мілорад Додік. 

На відкриттях Мейджорів Білан не співає гімн Росії на тлі 50-ти метрового триколору і трибуни не забиті чиновниками і навіть попами.

Серед гостей можна було помітити навіть представників духовенства (в лівому верхньому куті). Ймовірно таке відбувається вперше на великих кіберспортивних турнірах.

На Мейджорах не аплодують тирану і вбивці Путіну і там не виступають з вітанням президенти шести країн, серед яких і президент російського кіберспортивного анклаву в Європі, мова про Сербію.

На турнір до Путіна завітав і президент Сербії, що демонструвало світу відсутність єдності думок в Європі.

А ще на Мейджорах не розігрують призовий фонд, майже рівний призовим фондам всіх мейджорів в історії CS – гроші, за які скупили всі топові команди в MLBB і чимало топів в інших дисциплінах. 

Не дивлячись на відмінності Мейджорів від путінського турніру в них є одна спільна риса. Іноземні гравці на всіх турнірах в більшості за те, що “кіберспорт поза політикою” і демонструють це тиснучі руки росіянам, відвідуючи їх турніри і підписуючи любителів малювати “Z” у свої склади.

Ця зараза “поза політикою” дісталася і до них, тому що цей наратив не лише повторювали тисячі разів, а і підтверджували на власному прикладі NAVI, коли під час війни продовжували грати з росіянами і набирати їх в склад, підтверджували українці Mira та Yatoro, коли продовжували грати за Spirit і мовчали на сцені The International, обнімаючись з “російськими братами”, підтверджувала і мегазірка s1mple, коли постив фоточки з російськими реперами і жалівся про звільнення Бумича. Наратив про братні народи підтверджували всі, хто не захотів вийти з зони комфорту і усвідомити, що своєю поведінкою підіграє ворогу. 

В результаті щодня ми бачимо “експертні думки” з заходу про те, що Cloud9 мають підписати s1mple, чи headtr1ck, а NAVI мають найняти чергового росіянина.

Президенти Казахстану і Узбекистану запропонували провести Ігри майбутнього у 2025 та 2026 роках в їх країнах.

Чи зміниться щось, коли “маски зірвано”, бо турнір в Казані перетворив кіберспорт на найполітизованіший вид спорту, який є надзвичайно важливим, якщо не ключовим напрямком російської пропаганди і ключовим елементом для відбілювання іміджу країни-терориста на міжнародній арені?

Думається, що ні, бо, як і у 2014 році, українці все добре розуміють, але кожен робить свій свідомий вибір і часто це вибір міцно заплющити очі. Європейцям же просто байдуже і ліньки розбиратися, бо для них Росія і Україна один народ, що підтверджується купою прикладів, коли росіяни і українці грають в одній команді, розмовляючи російською мовою.

Своєю чергою після Казані росіяни ще більше будуть пишатися своїм “сильним” президентом, малювати Z, писати “кіберспорт поза політикою” і, як це було споконвіку, спиратися на українців, грати з ними в командах, а за очі поблажливо називати хохлами. 

Материалы по теме

Team Spirit взяли в партнери російського букмекера, який платить сотні мільйонів податків, які йдуть на війну в Україні

Російський клуб Team Spirit змінив головного спонсора з неліцензійного російського букмекера 1xbet на російського букмекера, який не просто має ліцензію в Росії і платить збори і податки в російський бюджет, а і відкриває філіали в тимчасово окупованому Криму.

Новачки рвуться в бій. Як пройшов другий етап Warm Up League Spring Cup 2024

Між другим і третім етапом Warm Up League Spring Cup 2024 була незвично довга перерва – цілих три тижні. Тому давайте напередодні нової гонки, згадаємо як пройшла і чим завершилась попередня зустріч пілотів.

FaZe розгромили MOUZ в фіналі IEM Chengdu 2024

0

FaZe розгромили MOUZ в фіналі IEM Chengdu 2024 і заробили титул та 100 тисяч доларів. Таким чином європейський колектив, який вже тривалий час займає першу сходинку світового рейтингу, перервав свою серію програних фіналів і здобув важливу перемогу.

n0tail видав автобіографічну книгу “Notail. Характер перемагає талант”

Легендарний дворазовий чемпіон The Internatioonal Йохан «n0tail» Сундштайн видав автобіографічну книгу про своє життя і карколомну кар’єру в Dota 2. Кника називається “Notail. Характер перемагає талант”.