Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

У російському Бєлгороді пройшло імпортозаміщення кіберспорту. Замість змагання на міжнародних турнірах команди змагалися на Чемпіонаті Росії з комп’ютерного спорту. Турнір відвідали й дискваліфіковані з Мейджора по Dota 2 скандальні Virtus.pro

Чемпіонат проходив з 21 по 22 травня у багатофункціональному спорткомплексі «Бєлгород-Арена» де було розіграно 3,6 мільйона рублів у шести кіберспортивних дисциплінах.

Чемпіоном з Dota 2 стала команда Х3 з Мордовії, яка у фіналі обіграла збірну Челябінської області з рахунком 2:1. Бронзу отримав колектив cybermos NonTeachable із Москви. Переможці здобули 800 тисяч рублів.

Не новина, що кіберспорт в Росії давно став інструментом «патріотичного виховання» та пропаганди серед молоді. Так на турнірі виконували відомі ще з радянських часів та реанімовані в путінській Росії нормативи ГТО. 

Кубки переможцям зробили у вигляді ядерних ракет, які виглядають з ракетної шахти. Хтось ще думає, що кіберспорт поза політикою?

Нагадаємо, що Федерація комп’ютерного спорту Росії є фактичною частиною підсанкційного холдингу ESForce, вона знаходиться в тому самому приміщенні, що й офіси Virtus.pro та інших юнітів холдингу російського олігарха Усманова.

Саме ФКСР за підтримки EEE займається проведенням Чемпіонату Росії з комп’ютерного спорту і саме вона є частиною пропагандистської машини холдингу, яке несе «правильне» виховання в маси російської молоді.

Президент Федерації комп’ютерного спорту Росії Дмитро Сміт зробив заяву на турнірі

Упевнений, що чемпіонат Росії з комп’ютерного спорту 2022 року надовго запам’ятається глядачам та учасникам напруженим ритмом змагань та насиченою розважальною програмою. Величезний інтерес до цієї важливої ​​кіберспортивної події з боку людей різного віку та шквал позитивних емоцій у дні змагань свідчать про активний розвиток та зростання популярності комп’ютерного спорту в Росії.

За статистикою ресурсу esportscharts, трансляції турніру на піку дивилося 2 791 глядачів, а загальна кількість годин перегляду була зовсім мізерною — лише 19 221 година

Судячи з цифр, поки що імпортозаміщення в кіберспорті наших східних сусідів іде так само «за планом», як і війна в Україні, однак зараз вже абсолютно очевидно, що кіберспорт в Росії буде розвиватися лише за певними наративами, бо його перетворено на інструмент російської пропаганди та псевдопатріотичного виховання. 

Материалы по теме

Yekindar не зможе стати постійним гравцем Liquid. Детальний опис чому саме

Через санкції США введені через війну в Україні Yekindar не зможе приєднатися до Liquid у якості постійного гравця, навіть якщо дуже забажає, про це повідомив портал Dust2.

В Росії планують створити тактичний шутер про Росгвардію «з метою просування патріотичних цінностей, формування позитивного образу Росгвардії та героїзації відомства»

Росіяни планують ще більше зазомбувати молоде покоління, для цього вони планують створити нові або кастомізувати існуючі ігри, додавши туди Росгвардію. 

Лідер команди OG назвав фантастичну ціну, яку VP запросили за Yekindar. Європейський колектив просто не зміг дозволити собі такі витрати

0

Лідер команди OG, яка нещодавно оновилася двома молодими гравцями, розповів про те, що в першу чергу OG розглядали кандидатуру Yekindar, проте ціна на зіркового гравця Virtus.pro виявилася захмарною навіть попри те, що його перевели в запас.

Virtus.pro нарешті зможуть виступати під власною назвою, правда для цього довелося найняти новий склад по грі, яка належить їх же власнику

Російський пропутінський клуб Virtus.pro нарешті розкрив таємницю, де саме вони будуть виступати у власній новій формі, та під власною назвою. Враховуючи те, що кругом на команду накладені санкції через війну в Україні, ніхто не міг зрозуміти, про який турнір і яку гру каже команда в анонсах.