Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Вже завтра стартує найепічніша подія другої половини року у CS:GO. Звісно, мова йде про неймовірний IEM Rio Major, на який всі покладають величезні очікування, бо проходити він буде у Бразилії, де Counter-Strike надзвичайно популярний.

Тож перед тим, як розпочнеться турнір з призовим фондом в 1,25 мільйона доларів, поговорімо про 24 команди, які братимуть участь у події, та складемо їх рейтинг від останньої до першої, яка має найбільші шанси на перемогу. 

Звісно, цей рейтинг наша абсолютно суб’єктивна думка і, як завжди, знайдуться команди, які здивують і займуть набагато кращі або набагато гірші місця, ніж їм пророкують експерти. 

№24 Grayhound

Австралійська команда пройшла через найпростіший RMR і не є найсильнішою навіть у своєму дуже слабкому регіоні. Нещодавно вона втратила підтримку організації ORDER, яка вирішила піти з CS:GO. 

В останній раз команда щось показувала аж на рідному ESL Challenger Melbourne, де потрапила у шістку кращих. Загалом всі дуже здивуються, якщо австралійці зможуть вийти в другу стадію, бо зараз вони виглядають, як головні аутсайдери турніру. 

№23 IHC

Команда з Монголії хоч і була кращою за Grayhound і на RMR і на попередньому Мейджорі, але складно повірити, що клуб з мертвого регіону може щось протиставити потужному європейському регіону. 

Саме сила регіону визначає силу команд, тому IHC будуть просто статистами в Ріо. 

№22 9z

Південноамериканський мікс гравців з Аргентини, Чилі, Бразилії та Уругваю знову увійшов в історію, пройшовши кваліфікацію на другий Major цього року.

Після PGL Antwerp Major клуб змінив двох гравців і 9z продемонстрували, що мають мотивацію проявити себе на Мейджорі, перегравши на відбіркових Imperial та 00Nation. Хоча ця команда знаходиться знизу рейтингу, вона ще може здивувати. 

№21 00Nation

Мікс дуже досвідчених ветеранів Coldzera та TACO та молодих амбіційних гравців нарешті пройшли на Мейджор, причому домашній. Те, що це все ще молода команда без жодних титулів відсуває їх на одне з останніх місць, проте те, що вони будуть грати в рідній країні дає додатковий бонус до шансу вистрілити та вийти в легенди. 

№20 Evil Geniuses

EG з легкістю пройшли кваліфікацію на IEM Rio Major після замін, зроблених у другій половині сезону. У перші місяці 2022 року, коли в команді ще грав Джейк Stewie2K Іп, команда була просто ніякою, але зараз демонструє стабільний прогрес, хоча все ще має труднощі через погану гру снайпера CeRq.

Якщо гравець зможе привести гарну форму на Мейджор, то команда має всі шанси пройти в легенди на IEM Rio.

№19 Bad News Eagles

Ще одні цікаві аутсайдери, які не перестають дивувати. Команда з маленького Косово знову пройшла на Мейджор і теоретично може встановити нову для себе планку. Навесні в Антверпені косовари вже здивували, зробивши здавалося б неможливе — вийшли в легенди. З тих часів вони не втратили міці і в гарний для себе день можуть дати бій навіть грандам. 

№18 Imperial

Є підозра, що ця команда заслуговує більш високого місця, бо в ній грають легенди Fallen та fer і грають вони на рідній землі, проте об’єктивно імператорським «пенсіонерам» буде дуже складно скласти конкуренцію молодим командам з Європи. 

Чесно кажучи, для них гарним є вже те, що вони вийшли на домашній Мейджор, але ці бразильці вміють боротися, тож теж мають не погані шанси вийти в легенди, а от далі, мабуть, ні. 

№17 GamerLegion

GamerLegion увійшли в історію, коли знищили G2 на європейському RMR, хоча були стовідсотковими аутсайдерми та ніхто нічого від них не очікував. Та головне не це, насправді команда дала бій не тільки G2, вони зіграли на додаткових з FaZe та Spirit — двома командами, що вийшли на Мейджор у статусі легенд. 

Якщо новачки не розслабляться і не перегорять на своєму першому Мейджорі, то мають гарні шанси потрапляти в легенди, а може й пройти далі. 

№16 Team Spirit

Хоча Спіріти й вийшли в легенди, вони є самою молодою командою на турнірі і навколо їх снайпера точиться потужний скандал. w0nderful звинувачують в участі у підставних матчах і це однозначно має тиснути як на гравця, так і на всю команду, від якої вимагають звільнити снайпера.

№15 Sprout

Хоча Sprout і не мають досвіду, вони вийшли у Легенди, тож вже потрапили у 16 найкращих. Вони пройшли RMR з рахунком 3-1 і налякали чинних чемпіонів Мейджора FaZe, зігравши матч 2-1, а також обіграли Spirit. Шанси вийти у Play-off у команди мінімальні, проте чого тільки  не буває на мейджорах. 

№14 BIG

Ці хлопці люблять гарно грати онлайн і зливатися на лані, до того ж останнім часом німці програють все, що тільки можна і ледь вийшли на Мейджор. Ми ставимо їх умовно вище Sprout тільки завдяки досвіду, але щось підказує, що цього разу він їм не допоможе. 

№13 MOUZ

Мауз повністю переродилися і тепер за п’ятірку грає три гравці з академії, а керує її тренер. Потужною зброєю команди залишається Frozen, проте чи буде це аргументом в стадії легенд? Скоріше за все у Play-off мишки не вийдуть. 

№12 Fnatic

Легендарні Fnatic нарешті повертаються на Мейджори після того, як пролетіли поміж три попередні турніри найвищого рівня і хоча іноді команда виглядає дуже не погано не складається враження, що вона може вийти у Play-off Мейджора. 

Гарно, що Фнатіки повернулися на найвищій рівень, погано, що вони все ще не конкурентноспроможні проти ТІР-1 команд.

№11 OG

OG досить впевнено пройшли європейський RMR, проте команда не здолала нікого особливого. Більш того команда вперше потрапила на Мейджор і це може як додатково замотивувати гравців, так і дезорієнтувати. 

Команда точно має шанси вийти у Play-off, але ми гадаємо, що цього не станеться. 

№10 FURIA

FURIA є головною силою Бразилії на IEM Rio Major. Вони мають стабільний склад та великий досвід, хоча в останній час показують не найкращі результати.

Ці бразильці грають дуже просто і їх рівень дуже далекий від грандів, особливо останнім часом, проте вдома і стіни допомагають. 

№9 Outsiders

Російська команда нещодавно виграла чималий турнір і знаходиться у гарній формі, проте це все ще не та сила, що була за часів Єкіндара. Ймовірно росіяни мають добрі шанси вийти у Play-off, але ми сподіваємося, що цього не станеться. 

№8 Cloud9

Американізовані росіяни показали свою міць у грі проти FaZe у півфіналі ESL Pro League 16, проте на RMR вони не демонстрували нічого особливого і, хоча команда займає аж п’яту позицію світового рейтингу і має гарні шанси вийти у Play-off, далі їм буде складно, принаймні ми на це сподіваємося. 

№7 ENCE

Після того, як з команди пішов Spinx та заміни hades на теоретично набагато кращого та стабільнішого снайпера SunPayus, було незрозуміло, чого слід очікувати від ENCE. Минулого сезону команда дійшла до фіналу IEM Dallas 2022 і півфіналу останнього мейджора, ставши однією з найсильніших у світі.

Зі зміною складу команда сильно втратила, але тепер здається, що справи покращуються. ENCE виграли з рахунком 3-0 на Європейському чемпіонаті RMR B і завоювали друге місце на ESL Challenger Rotterdam 2022. Схоже на те, що форма ENCE гарна і вони є однією з найсильніших команд в Rio.

№6 Heroic

Хоча останні результати команди й не вражають: IEM Cologne (топ-16), BLAST Premier Fall Groups (топ-9) і ESL Pro League сезон 16 (топ-12), ця команда показала сильні результати на RMR проти сильних команд, а також перемогла на BLAST Premier Fall Showdown, що свідчить про її потенціал. 

Вони точно вийдуть у Play-off і цілком можуть позмагатись навіть за подіум.

№5 NIP

Трансфер Aleksib був максимально вдалим для Ніпів, що вони довели на нещодавньому турнірі RMR. Більше не скутий розбіжностями у погляді на гру з тренером, фін забустив нову команду, яка постійно програвала, аж у стадію легенд Rio Major з чудовим рахунком 3-0.

Однозначно NIP претенденти на Play-off і цілком можуть увійти навіть у четвірку найкращих в Ріо. 

№4 Team Liquid

Придбання Марека YEKINDAR Галінскіса дуже змінило цю команду, піднісши її у самий топ світового рейтингу. Здається, новачок зміг не тільки підсилити вогневий потенціал американців, а і зміцнити мораль, надихнути та побудувати гру з нуля. 

Не буде дивним, якщо ми побачимо вмотивованих Liquid не тільки у Play-off, а й у фіналі турніру. 

№3 FaZe 

Деградацію форми FaZe останнім часом складно не помітити, чого тільки коштує серія матчів, виграних на додаткових раундах на євро RMR. Хтось скаже, що команда просто не напружувалася і підготується до мейджора на іншому рівні, але ми так не вважаємо. 

Справжній претендент на титул чемпіона Мейджора має лускати суперників на RMR, як насіння. Хай FaZe нас здивують і переможуть, але ми зовсім не здивуємося, якщо не побачимо їх у фіналі.

№2 NAVI

Дехто розцінює NAVI, як головних претендентів на перемогу на Мейджорі й вони дійсно можуть це зробити, але команда не виглядає ідеальною і щось підказує нам, що вони не впораються. 

З іншого боку це гадання на кофейній гущі, бо зараз склався такий паритет сил, що будь-яка команда з ТОР-3 чи навіть ТОР-4 цього рейтингу може виграти Мейджор, якщо докладе більше зусиль для підготовки у порівнянні з іншими. 

№1 Vitality

Ці хлопці щойно виграли EPL 16, але вже встигли напрогравати на RMR та BLAST, що ставить під сумнів їх стабільність. Однак вони знаходяться на вершині світового рейтингу, тож очікування від них найвищі. 

На нашу думку, команда просто била байдики та не напружувалася на Бласті, бо і так мала перепустку у фінал року. На RMR їм також не потрібно було «палити тактики». 

За їх перемогу каже неймовірна форма Зайву, яка постійно покращується, а також те, що вони зігралися з зірковим Спінксом і це буде їх перший Мейджор з гравцем у складі. 

Коротко кажучи, якщо бджілки не збавлять обертів, то вони заберуть IEM Rio Major, але так само вони можуть програти NAVI, FaZe, Liquid на навіть NIP чи ENCE.

Читайте також: Шахраї, які мають ловити шахраїв або правда про компанію ESIC

Материалы по теме

NAVI оголосили новий склад з Dota 2. До клубу приєдналися два казахи, які під час війни грали в лізі D2CL, яку спонсорує олігарх Путіна

NAVI оголосили оновлений склад, який буде змагатися у сезоні DPC 2023. Український клуб обійшовся без несподіванок, у порівнянні з минулим сезоном змінилися тільки два гравці Solo та No[o]ne, про вихід яких зі складу чорно-жовтих повідомлялося ще після завершення The International.

Riot оголосили дати та місце проведення VCT LOCK//IN Brazil — наймасштабнішого турніру в історії VALORANT

Riot Games розповіли про перший турнір, що відкриє новий сезон Valorant Champions Tour. Турнір знаменуватиме перехід гри з відкритого формату до формату франшизних ліг і відбудеться у Бразилії на арені на 10 000 місць.

Експеримент наочно довів, що сексизм повсюдно присутній у кіберспорті і відлякує жінок від нього

Організація Жінки в іграх Аргентини, яка займається створенням більш інклюзивного простору для жінок в іграх у країні, провели дуже цікавий  експеримент, який показує, з якими складнощами стикаються дівчата, коли намагаються конкурувати в іграх та кіберспорті.

Riot Games показали нове відео та розповіли про свій кіберспортивний файтинг Project L

Не секрет, що Riot Games вже давно розробляють файтинг за мотивами всесвіту League of Legends під кодовою назвою Project L, проте щойно  вони порадували нас новою порцією інформації.