Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Щоденні сирени, тривога, вибухи не входили в буденне життя більшості українців, але повномасштабне вторгнення Росії в Україну 24 лютого змінило цей стан речей. Багатьом українцям довелося знаходити можливості зберігати фізичне та ментальне здоров’я у відносній безпеці.

Спортсмени української кіберспортивної команди віком 55+, Ageless Shooters розкажуть, як популярна комп’ютерна гра та підтримка колективу допомогла не зламатись під час війни, стабілізувати емоційний стан та зберегти оптимізм. 

Ageless Shooters — перша українська кіберспортивна команда із Counter Strike: GO віком 55+, яка була створена у 2019 році компанією Lenovo та благодійним фондом «Життєлюб». Допомогав відібрати та тренувати гравців Gameinside.ua 

Серед усіх охочих організатори відібрали десять учасників віком від 55 років, які володіли базовими комп’ютерними навичками, показали найкращі результати тестів й були готові протягом шести тижнів інтенсивно тренуватися по 2-3 години на день. Вісімка найкращих увійшли до основного складу команди “Ageless Shooters”.

Вже після двох місяців тренувань новостворена команда “Ageless Shooters” змагалася  зі шведською командою “Silver Snipers” в шоу-матчі на Comic Con Ukraine та перемогла досвідчених суперників із рахунком 16:1. Зараз зіркова команда продовжує надихати українців триматись і не здаватись попри тяжкі обставини. 

Гравців команди Ageless Shooters, як і багато сімей в Україні розкидало по різних куточках країни та за її межі. Команда друзів, яка вже давно стала великою родиною, опинилася далеко один від одного та втратила можливість повноцінно тренуватись. Проте вони не втрачали зв’язок ні на день і ті, в кого був доступ до комп’ютера — продовжували грати.

Зараз команда знову разом в онлайні й вмотивована на перемогу України на всіх фронтах. Компанія Lenovo продовжує підтримувати команду у цей непростий час, а гравці команди Ageless Shooters продовжують ламати стереотипи про старших людей.  Одним з таких прикладів є наймолодший учасник колективу Павло Бондарчук, який за власним бажанням вирішив змінити поле бою гри на реальне поле бою в лавах ЗСУ, проявивши неабияку сміливість та витривалість.

З командою ми спілкуємось регулярно, але звісно не можу з ними тренуватись. Ми завжди були єдині, війна цього не змінила, я підтримую їх, а вони підтримують мене. Коли команда дізналась про моє рішення, то були одразу ж готові шукати все необхідне для моєї безпеки на полі бою, — згадує Павло Бондарчук, в онлайні “ArCherP”. — Я дивлюсь у майбутнє з оптимізмом і вже планую повернення до улюблених тренувань. Переживати будемо потім, зараз потрібно діяти. Прийде час і Україна буде вільна.”

Більшість гравців Ageless Shooters вже повернулись до повноцінних тренувань в CS:GO і навіть якщо нема можливості зібратись всім разом у комп’ютерному клубі  — доєднуються до гри віддалено. Спільна справа та набутий з роками досвід допомогли команді швидше адаптуватись до нових умов. Менеджер команди Денис розповів, що за останні 3 місяці гравці стали ще ближче один одному. Ранок кожного дня тепер починається з “переклички”, щоб впевнитись у безпеці кожного та налаштувати один одного на хороший день. Якщо комусь була потрібна допомога — питання вирішують спільно. 

Тетяна Бірюкова, яка грає під ніком “Taskor” знайшла час і сили на щоденні тренування у CS:GO, а також активно займалась волонтерством. “З самого початку війни я була в Києві, мені не хотілось нікуди виїжджати. Спочатку була тривога, страх, злість, неприйняття ситуації, але завжди була віра у наші ЗСУ. За кілька днів після вторгнення я хотіла поїхати в більш безпечні регіони, але побачила кількість людей на вокзалі й вирішила переїхати у свій будинок за містом, — говорить Тетяна. — Волонтерка, з якою ми разом опікувались котами, допомогла мені перевезти мої речі, ПК з монітором і аксесуарами й моїх домашніх улюбленців — двох котів. Також я підготувала тривожну валізку із найнеобхіднішими речами: ліками, документами, плиткою шоколаду, пляшкою води, переноскою для котиків”. Тетяна згадує, що гра допомогла відволіктись, знімала стрес та захоплювала увагу. 

Віртуальний світ CS:GO на певний час занурював в іншу реальність та стабілізував емоційний стан. Там теж стрілянина, вибухи — здається, що має наводити ще більшу тривогу, але ні. Можливо це певна компенсація, бо якби я була молодшою, то сама б пішла воювати”, — впевнено говорить Taskor. Перебуваючи й досі за містом, жінка допомагала покинутим собакам: “Вони чули вибухи, не розуміли що відбувається і відчували сильний страх. Я відчувала у собі достатньо ресурсів, щоб допомагати, тому волонтерила разом з іншими мешканцями, які ними опікувались.”

Для Олега Перетяки, ігровий нік “UKR.OP”, це вже не перший досвід війни та адаптації до нових умов: “Я сам з Луганська і для мене це вже все вдруге. У 2014 році переїхав до Києва і перевіз свою сім’ю. На момент повномасштабного вторгнення я знаходився за кордоном, ми поїхали на відпочинок всією родиною. Всі рейси в Україну скасували й ми прийняли рішення тимчасово не їхати додому. До пенсії я був воєнним лікарем-психіатром і у 2014 році пішов у госпіталь, хотів бути корисним, — згадує чоловік. — Зараз майже кожен день я дивлюсь, як грають інші гравці моєї команди і уявляю як граю поряд з ними. Сам поки долучитися не можу, на жаль, але дуже чекаю цього моменту.

Олександр Лавриненко, його нік “Rocinrol”, як і колега намагався вступити до лав ЗСУ: “На другий день після вторгнення російських загарбників я пішов до свого військкомату та простояв там 2 години в черзі. Потім вийшов представник влади сказав, що чоловіки 60+ можуть йти додому. В мене на очах були сльози, адже відчуваю себе молодим.” Rocinrol  народився і все життя прожив у Києві, тому після вторгнення не збирався нікуди їхати. “Оскільки я був вдома, то ще з перших днів березня почав грати в CS:GO. Ми з Taskor тоді тренувались вдвох і разом звикали до нового формату — один навушник завжди у вусі, а інший знятий, щоб чути сигнали повітряної тривоги”. 

Ще один учасник  команди розповідає, що почав тренуватись одразу як повернувся до  Києва, а зараз грає регулярно, щоб скоріше повернути  навички. “Це не просто гра, це спорт, важка праця й постійний аналіз результатів. Мені вже не 16 років і я розумію, що будь-який результат потребує важкої праці. Хочеш не хочеш, але потрібно ставити перед собою ціль і декілька годин в день приділяти цьому час. Талант це лише 5 відсотків, а 95 відсотків — праця. Ми з командою вже кілька років наполегливо й успішно відточуємо навички”, — ділиться власними спостереженнями Павло Гнєдов, нік Silent Sleep. Павло також не вперше зіштовхнувся з війною, адже жив у Донецьку й у 2014 році був змушений переїхати до столиці.

Тривожна валізка з документами та їжею була напоготові, а машина завжди з повним баком на випадок далекої дороги, — згадує чоловік. — Збираючи найнеобхідніше, взяв  командну футболку, куртку та флешки із файлами з профілем в CS:GO.Це одночасно і згадка про улюблене хобі й символи єднання команди”. 

До повномасштабного вторгнення Тетяна Сіленко, в онлайні “Valkiriya”, була дуже активною пенсіонеркою. Вона часто зустрічалась з подругами, брала участь в різних соціальних проєктах, пробувала нові види діяльності. “Зараз я далеко від дому і друзів, тому довоєнне життя залишилось у  лютому, а кожна можливість спілкування з близькими стала особливо цінною. Проте з’явилось і нове захоплення — знаходжу заспокоєння у в’язанні, почала робити прикраси своїми руками. Таке хобі допомагає концентруватися і морально відпочивати”, — ділиться Тетяна. 

Ще одна можливість відволіктися для Valkiriya — CS:GO. “Ми завантажили гру на ноутбук доньки й в мене тепер є можливість виходити на тренування. Гра занурює в іншу реальність, все ніби як було раніше. Але ще більше хочеться повернути зустрічі з командою, за  3 роки ми стали сім’єю. Кожен знає особисту історію кожного, ми вже всі не молоді й за плечима великий життєвий досвід. Піклуємось один про одного як родина. Коли я поранила свій мізинець і мені зробили операцію, команда регулярно нагадувала мені про те, що мені не слід його навантажувати — це наче дрібниця, але дуже важливо”.

Віктор Жданов, нік якого “Hammer”, згадує як пройшов його перший місяць повномасштабного вторгнення: “Я живу в Броварах і коли поряд почались активні обстріли, ми сім’єю вирушили до Києва. До тривожної валізки взяв документи, цінні речі та командну футболку Ageless Shooters. Домашніх улюбленців довелось залишити в Броварах. Коли там стало спокійніше — я кожен день на велосипеді їздив з Києва у Бровари доглядати за своїми та сусідськими тваринами. Гладив кожного улюбленця, аби вони не сумували залишатись самі”.

За словами чоловіка спочатку йому було важко відновлювати тренування, адже подумки ти не у грі. Пізніше вже вдавалось абстрагуватись від реальності й Віктор навіть не помічав повітряні тривоги. “У людини завжди має бути захоплення та хобі. Після 24 лютого зрозумів, що CS:GO більше ніж гра — це спосіб спілкування. Справа, яка поєднує тебе із твоїм оточенням, дає заряд позитивних емоцій і певний терапевтичний ефект”.

За словами менеджера Ageless Shooters Дениса Добровольського, команда зараз активно тренується і вже повертається до рівня підготовки, який був до війни. Нещодавно команда зібралась у Києві майже в повному складі. Гравці нарешті привітали один одного у віртуальному поєдинку. Також у планах повернутись до змагань та зіграти зі шведською командою спортсменів 60+ Seniors with Guns. Але найбільше спільне бажання збігається із бажанням кожного громадянина — перемога України.

Материалы по теме

Визначилися всі фіналісти Чемпіонату України VALORANT WINTER CUP 2024 powered by Lenovo LEGION

На вихідних відбулися останні кваліфікації Чемпіонату України – VALORANT WINTER CUP 2024 powered by Lenovo LEGION. Загалом в турнірі взяло участь 55 команд з усієї України, чотири з них пройшли у фінальну частину турніру, а ще кілька колективів зіграють в турнірі за 5-8 місця.

PassionUA підписали вихованця NAVI – Радіона fear Смика, який веде школу CS на російському сайті і в січні створив команду з росіян

Клуб Олександра Зінченко PassionUA повідомив про зміну капітана. На лаву запасних сів marat2k, а новим капітаном несподівано став вихованець академії NAVI і великий любитель росіян Радіон fear Смик.

“Ігри майбутнього: смілива російська «кіберспортивна» подія, в яку держава вкладає 58 мільйонів доларів” – переклад статті Esports Insider

Авторитетне західне кіберспортивне ЗМІ Esports Insider опублікували статтю, присвячену турніру Путіна Ігри майбутнього, який незабаром розпочнеться в Казані.

Олександр Зінченко анонсував шоуматч з CS2, щоб зібрати 30 мільйонів для батальйону Айдар

Олександр Зінченко і Габріел Жезус разом із батальйоном «Айдар» анонсують великий благодійний шоуматч з CS2. В матчі братимуть участь футболісти, зірки кіберспорту та відомі українські діячі.