Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Росіяни продовжують експансію в Європу, намагаючись залишитися у світовому кіберспорті попри війну в Україні. Схоже, одіозний холдинг ESForce і російські олігархи, які за ним стоять, стали розумнішими і тепер не кладуть всі яйця в одну корзину.

На відміну від колишньої монополії у вигляді ESForce, Росію тепер представлено кількома командами, парою студій, а тепер і турнірним оператором, які базуються в різних країнах і фінансуються ще нещодавно нікому не відомими російськими букмекерами, які неочікувано зацікавилися кіберспортом саме в момент, коли він переживає найбільшу в історії кризу.

Сьогодні стало відомо про створення у Сербії компанії Pari Entertainment, яку очолив колишній директор Virtus.pro Сергій Гламазда. Нова компанія буде займатися організацією турнірів, таким чином легалізуючи російський кіберспорт за межами Росії в обхід міжнародних санкцій. 

Відтепер можна констатувати, що російський кіберспортивний гігант ESForce остаточно розкинув свої щупальця по Європі у вигляді, на перший погляд, нічим не зв’язаних компаній.

Так колись головний російський клуб Vitrus.pro змінив прописку на вірменську, після чого його “несподівано” очолив колишній директор холдингу ESForce Петросян. Таким чином клуб залишився під повним контролем росіян, але зміг вийти з під міжнародних санкцій і вільно виступає на міжнародних кіберспортивних турнірах. 

Інший підрозділ ESForce – компанія RuHUB, змінила прописку на Німеччину. Хоча офіційно студія Paragon начебто немає нічого спільного з ESForce, проте за нею стоять люди, які працювали в RuHUB, до того ж Virtus.pro і Paragon об’єднує один і той самий головний спонсор – російський букмекер Winline

Створити ілюзію конкуренції і точно монополізувати ринок російськомовних трансляцій, щоб на нього випадково не зайшли українці, росіянам допомагає студія FISSURE, яка розташована у Вірменії. За нею стоїть інший російський проект UCC, а спонсором студії є інший російський букмекер BetBoom, який також володіє “резервною” одноіменною російською командою. Ще нещодавно нікому невідомий букмекер придбав права на трансляцію міжнародних турнірів за деякими джерелами за десятки мільйонів доларів, що складно пояснити з фінансової точки зору. 

Обидві студії номінально знаходяться за межами Росії і тому не підпадають під міжнародні санкції, але користаються лазівкою і працюють саме на російський ринок, а всі спонсори студій не мають нічого спільного з Вірменією чи Німеччиною – все це так чи інакше російські компанії. 

Третьою складовою у цьому синдикаті російських БК стала компанія PARI, яка утримує команду 9Pandas, а тепер ще й створила турнірного оператора з європейською пропискою на чолі якого знову стоїть колишній топовий співробітник ESForce. 

З боку може здатися, що всі ці російські команди і студії ніяк не пов’язані між собою, проте вочевидь це не так. Всі вони створені чи спонсоруються трьома російськими букмекерами, які було створено або вони стрімко злетіли вже після початку повномасштабної війни в Україні. Кожен з цих трьох букмекерів має відношення тобто пов’язаний як зі студією трансляцій чи ТО, так і з кіберспортивною командою. Так Winline об’єднує команду Virtus.pro і студію Paragon, BetBoom об’єднує команду BB і студію FISSURE, а PARI об’єднує команди PARI Vision та 9Pandas і ТО Pari Entertainment. 

Що об’єднує всі ці псевдоєвропейські утворення, так це те, що їх поголовно очолюють вихідці з самої верхівки холдингу ESForce. Таким чином холдинг російського олігарха Алішера Усманова просто змінив маску, асимілювавшись в Європі під виглядом різних компаній, які очолюють всім відомі люди і які фінансуються через мутні букмекерські гроші. 

Ми продовжуємо наголошувати, що фінансування російського кіберспорту не є бізнесом, а є частиною великої російської машини пропаганди, яка працює не тільки на внутрішній, але й на зовнішній ринок кіберспорту, просуваючи у світі певні вигідні росіянам наративи. 

Прикро про це казати, але український кіберспорт програє на цьому інформаційному кіберспортивному фронті дедалі втрачаючи позиції і не маючи спільного консолідованого підходу і загального плану як зупинити виступи росіян на міжнародній кіберспортивній арені. 

Материалы по теме

Монгольські команди виграли три з чотирьох перших місць на Чемпіонаті Світу з PUBG Mobile. Підсумки турніру

Монгольські команди повністю домінували на PUBG Mobile Global Championship 2023, фінальна частина якого відбулася в Стамбулі. 50 команд з усього світу боролися за престижний титул і три мільйони доларів США, проте саме гравці з Монголії увезли в безкрайні степи основну частку призового фонду.

Nigma Galaxy розгромили NAVI Javelins в фіналі ESL Impact League Season 4. Турнір дивилося в 10 раз менше людей, ніж рівнозначний чемпіонат з VALORANT

0

Nigma Galaxy стала переможцем ESL Impact League Season 4 Finals, у фіналі російська команда розгромила польський склад NAVI Javelins.

Відбулася церемонія The Game Awards 2023. В усіх п’яти кіберспортивних номінаціях перемогли ігри Riot Games

Відбулося церемонія нагородження премією The Game Awards 2023. Церемонія проводилася вже в десятий раз, на відміну від Esports Ewards дана премія охоплює не тільки кіберспорт, а насамперед ігрову індустрію, проте включає в себе і кілька кіберспортивних номінацій.x

Дати і локації турнірів RMR на PGL CS2 COPENHAGEN MAJOR 2024. Посилання на відкриті кваліфікації

PGL оголосила місця і дати RMR турнірів, через які можна буде потрапити на перший в історії Мейджор з CS2, який відбудеться в Копенгагені з 17 по 31 березня 2024 року.