Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Riot Games підбили підсумки першого року франшизних ліг VCT і анонсували розширення на окрему лігу для Китаю. Така експансія в разі вдачі майже гарантуватиме розробникам розгром головного суперника – гри CS2 за кількістю глядачів на трансляціях найбільших кіберспортивних турнірів.

Якщо раніше між VALORANT і CS2 існував майже повний паритет за кількістю глядачів і годин перегляду основних турнірів року, більш того CS мав невелику перевагу, тепер все може змінитися. CS традиційно має слабкі позиції в Китаї, що дає можливість Riot здобути перемогу на цьому величезному ринку. 

Підсумовуючи 2023 рік, коли Riot перевела VCT на франшизну модель, видавець гри зазначає, що VCT Americas стала найпопулярнішою кіберспортивною лігою в Америці. Лига EMEA потужно зростала протягом року (але тут CS явно попереду, примітка редактора), а ліга VCT Pacific перевершила всі очікування, ставши найуспішнішою лігою FPS у регіоні. 

Також у 2023 році турнір з VALORANT вперше досяг планки у 1,5 мільйони глядачів онлайн – це відбулося на турнірі в Сан Пауло, а на Мастерсі в Токіо вдалося встановити рекорд VALORANT за кількістю глядачів в залі – 13 000.

CHAMPIONS встановив ще потужніший рекорд, зібравши у екранів одночасно 1,8 мільйона глядачів, а загалом за турніром слідкувало майже 10 мільйонів уболівальників з усього світу. 

Також Riot вдалося розвинути найкращі в кіберспорті турніри для жінок. Жіночий чемпіонат світу з VALORANT збирає більше глядачів ніж чоловічі турніри з CS з аналогічним призовим фондом. 

У 2024 році розробник планує удосконалювати та покращувати свої турніри всіх рівнів. А найближчим найбільшим турніром анонсовано Мастерс на Мадрид-Арена, де зустрінуться 8 найсильніших колективів, які розпочнуть змагання зі швейцарської системи і продовжать з Double Elimination. 

Також у 2023 році команди-партнери отримали 33 мільйона доларів з продажу цифрових предметів в середині гри – це понад 1 мільйон на команду в середньому. Звісно більшу частину отримали команди, які пройшли на CHAMPIONS. З цієї чималої суми гравці та тренери отримали приблизно третину. Дві третини отримали саме клуби, крім того, вони отримували фінансову підтримку від Riot. В якості призових компанія розіграла 4,5 мільйона доларів, 70% з яких отримали гравці та тренери і це не рахуючи зарплати. 

Вже на початку 2024 року в гру додадуть командні набори, купуючи які вболівальники зможуть додатково підтримати улюблені команди і ще більше збільшити дохідність клубів. 

З усього видно, що Riot дуже успішно будує здоровий, не залежний від букмекерів та різних шахраїв кіберспорт VALORANT. Нажаль те саме не можна сказати про CS2 від Valve, де повністю панують БК, в більшості ще й з Росії. 

Детальніше звіт Riot можна прочитати тут. 

Материалы по теме

s1mple показав, як він знімав свій навчальний курс з Counter-Strike

0

Вийшов другий влог навчального проекту Олександра s1mple Костилєва, в якому можна побачити, як проходили зйомки навчальних відео, як виглядала студія і що відбувалося за кадром.

Україна вдвічі обігнала Росію за кількістю проведених великих турнірів з Counter-Strike. Статистика по всім країнам

В мережі з’явилася цікава інфографіка, в якій підраховано, скільки великих турнірів, так званих S-Tier відбулося в різних країнах за весь час існування ігор серії Counter-Strike.

“Сподіваюся, тобі сподобається смак російського члена”, – Олексій yxo Малецький розкритикував виступ smooya за російську команду Forze

Відомий український коментатор Олексій yxo Малецький жорстко пройшовся по професійному гравцю в CS smooya. Нещодавно британець, який начебто підтримував Україну, грав в команді з українцями і навіть виставляв на фейсіті український прапор, повідомив про те, що зіграє на EPL за російську команду Forze, яка належить російській нафтовій корпорації Лукойл.

NAVI VALORANT Ukrainian Saga – оголошено формат і призовий фонд всіх турнірів серії

NAVI анонсували деталі своєї серії турнірів з VALORANT – NAVI VALORANT Ukrainian Saga, які спрямовані на розвиток українського ком’юніті гри. Перший турнір серії вже відбувся навесні, ще два турніри відбудуться влітку та восени, а взимку серія завершиться великим фіналом.