Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Хедлайнер української студії Maincast Віталій v1lat Волочай прокоментував інформацію про те, що права на російськомовну та українськомовну трансляції PGL Arlington Major 2022 викупила невідома російська студія.

За словами Волочая, інформація про російськомовну трансляцію відповідає дійсності, якась студія заплатила значно більше ринкової ціни, тому Maincast вийшов з тендеру. Водночас Волочай підтвердив чутки про те, що трансляція може бути не на Twitch, а на іншій російській платформі. 

За словами Вілата, боротьба за українськомовну трансляцію все ще триває. Maincast сподівається отримати можливість транслювати Мейджор рідною мовою. Далі пряма мова Вілата без виправлення помилок. 

Мажор проводять PGL, і вони продавали права на нього на різні мови. Ми брали участь в тендері, але сума, яку запропонувала одна з російських студій є бізнесово і економічно абсолютно сюрреалістична (приблизно в 2.5 дорожче ринкової ціни) тому ми вийшли з тендеру. Платити великі гроші за турніри по Доті нині немає сенсу, це не КС, в якому чіткі правила розповсюдження контенту, зацікавленість спонсорів і так далі. Турніри з КС з точки зору економіки в 5-10 разів цікавіші і дорожчі і привабливіші за турніри по доті. Тому Мажор російською ми транслювати не будемо, використаємо цей час щоб таланти нарешті відпочили після марафону майже в 8 місяців нонстоп ефірів.

Ми продовжуємо перемовини щодо трансляції Мажору українською мовою, це для нас є набагато цікавішим вектором розвитку на даний момент. Буду тримати в курсі.

P.S. Я точно не впевнений, але може бути таке що не буде офіційної трансляції російською на Твічі, а буде вона на іншій руснявій платформі. Хоча, так як це дота, то десяткам піратів з спонсорами рулетками і букмекерами це не завадить робити якісний контент, тому не переживайте.

Також один з керівників холдингу ESForce Марк Овербух виклав у своєму телеграмі пост, в якому йдеться про можливий тендер, та називається сума за права на трансляцію. З тексту зрозуміло, що права купують в обхід санкцій через ТОВ у Казахстані. 

“Добрий день, колеги! Наша ТОВ у РФ хоче придбати за договором комісії через ТОВ в Казахстані права віддаленого доступу до трансляції кіберспортивного турніру у компанії яка знаходиться в Англії. Сума контракту 280 тис. $., сума комісії ТОВ в Казахстані 5 000 $. Питання : потрапляємо ми ТОВ РФ на сплату ПДВ як агенти?”

На думку Овербуха, ціна є середньою, а не завищеною. Можливо, своїм постом представник ESForce, куди входить конкурент Мейнкасту студія RuHUB, хотів підколоти Віталія Волочая. 

Додатково підлив масла у вогонь стрімер finargot. Він підтвердив, що буде окрема трансляція на платформі WASD з запрошеними стрімерами, проте назвав це додатковою трансляцією окрім основної. Також інсайдер відмітив, що у Maincast є великі проблеми з трансляцію The International і взагалі справи студії кепські.

Згідно з моїми інсайдами у МК ще й усе погано з шансами на сам Інт, та й взагалі погано справи йдуть. Але й у Рухаба їх небагато. Нагадаю, що цього року вперше Вальв віддають тендер на висвітлення The International, а не самі запрошують талантів. Тож, швидше за все, на нас чекатиме якась нова студія, яка об’єднає в собі таланти з різних кастів. 

Щодо касту Мейджора, там буде відома багатьом студія, але як ви вже знаєте не МейнКаст. Але крім оф каста ще буде каст від WASD із запрошеними стрімерами. Якими? Незабаром дізнаєтесь.Коментар Gameinside:
Права на трансляцію історично розподіляються по регіонах, тобто раніше права завжди продавали на регіон CIS з розрахунком на трансляцію російською мовою, а інші мови регіону йшли як бонус. Скоріше за все з того часу нічого не змінилося і зараз Maincast бореться за те, щоб Україну відділили від російськомовного пакета і продали українській студії окремо. 

Також очевидно, що жодна з російських студій крім RuHUB не могла купити права за 280 тисяч доларів і, скоріше за все, за цією угодою стоїть ESForce, або пов’язані з ним структури російських олігархів, які діють через посередників. Можна з впевненістю припустити, но від якої б студії не була трансляція, в ефірі ми побачимо ведучих студії RuHUB. 

Очевидно і те, що Російським олігархам, які курують кіберспорт у РФ, набридло дивитися на проукраїнські трансляції російською мовою від Maincast і вони вирішили забрати права за будь-яку ціну, додатково відібравши в українців і українськомовну трансляцію.

Залишається відкритим питання, чи зможе Maincast відстояти українськомовну трансляцію, спираючись на обставини, які змінилися з початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну.  

Материалы по теме

Організатори Esports World Cup вимагають від працівників не носити короткі сукні та не критикувати уряд і королівську сім’ю Саудівської Аравії

Від працівників мультичемпіонату світу Esports World Cup 2024, який проходить в Саудівській Аравії, вимагають не критикувати державу і дотримуватися ряду правил, деякі з яких можна вважати дискримінуючими.

Valve опублікували правила, за якими розвиватиметься кіберспорт в CS2. Детально розбираємося в змінах і робимо висновки

Valve опублікували план і правила, за якими, починаючи з 2025 року, вони беруть під повний контроль весь кіберспорт в Coounter-Strike 2.  Нова система правил чітко розділить всі турніри на рейтингові і нерейтингові, тим самим сепарує важливі турніри від другорядних, а також побудує чіткий розклад найважливіших змагань, який буде відомим на два роки вперед.

Анонсовано перші Олімпійські ігри з кіберспорту. Згідно з угодою з МОК Саудівська Аравія контролюватиме їх 12 років

Міжнародний Олімпійський Комітет оголосив, що перші Олімпійські ігри з кіберспорту відбудуться в Саудівській Аравії.

Оновився рейтинг Valve, через який команди проходять на Мейджор. В рейтингу враховуються українські турніри серії ROG CUP

0

Valve оновили свій рейтинг, який є ключовим для потрапляння команда на RMR і, відповідно, на Мейджор. Враховуючи те, що на найближчий Мейджор взагалі не буде жодних відкритих кваліфікацій в Європі, рейтинг Valve стає надзвичайно важливим для кожної команди.