Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Відомий журналіст Річард Льюїс написав велику статтю про екосистему псевдовідкритих ліг ESL та BLAST у CS:GO. Льюїс поділився інсайдом про те, що поточна ситуація дуже не подобається Valve і розробник CS:GO планує змінити її з виходом CS2.

За даними журналіста, Valve поставили ESL та BLAST перед фактом, що турнірним операторам потрібно зробити їх ліги більш відкритими, інакше вони не отримають ліцензій на проведення змагань. 

Пропонуємо вашій увазі повний переклад статті.


Згідно з багатьма джерелами, знайомими з ситуацією, Valve зажадала від двох найбільших організаторів турнірів CS:GO структурні зміни. Зокрема, вони повідомили сторони про свої бажання змінити формат роботи їхніх ліг, які базуються на роботі з кіберспортивними організаціями, які заплатили за теоретично постійне місце у цих лігах.

Мова йде про найбільших операторами турнірів у CS:GO, ESL та BLAST, обидва з яких використовують систему, за якою «команди-партнери» платять за те, щоб залишатися постійним учасником цих ліг. Така система задушила конкуренцію і забрала можливості у менш багатих та відомих команд. Ця ситуація також спотворила світові рейтинги до такої міри, що вони втратили сенс, бо багато команд навіть не мають можливості змагатися з іншими, які займають вище за них місце. Цей поділ на заможних і бідних призвів до того, що обидва турнірних оператори зазнали критики з боку команд, які не потрапляють в їх ліги і від вболівальників.

Valve не залишила поза увагою цю ситуацію. Під час нещодавнього BLAST.tv Paris CS:GO Major їх співробітники відвідали подію у Парижі, щоб обговорити з керівниками BLAST та ESL деякі їхні плани щодо майбутнього запуску CS2. Під час цих зустрічей Valve висловила занепокоєння щодо поточного стану змагань і сказала, що потрібно щось зробити з нинішніми партнерськими лігами, якщо вони хочуть отримати ліцензію на проведення турнірів з CS2.

«Остаточна форма змін ще не визначена», — повідомило нам джерело, знайоме з перемовинами, «але в основному Valve хоче більш відкритого розподілу слотів для турнірів, не пов’язаних з Valve, щоб навіть менші команди мали можливість брати участь у великих турнірах на запрошення. Нині командам-партнерам було гарантовано місце на подіях, навіть якщо їхні рейтинги були низькими, тоді як команди, які не є партнерами ігнорувалися, навіть якщо вони мали вищий рейтинг».

Інше джерело, знайоме з ситуацією, повідомило, що ESL збирається залучити власників команд до майбутньої події Gamers8 в Ер-Ріяді, де група ESL FACEIT буде «продюсувати» подію CS:GO з призовим фондом $1,000,000 у серпні.

«Вони хочуть провести зустріч і знайти обхідний шлях», — пояснили вони. «В ідеалі вони хочуть створити нову організацію, яка збереже статус-кво, але також отримає схвалення Valve».

У минулому Valve кілька разів виступала проти «ексклюзивних» угод у CS:GO. У 2015 році ESL намагався домовитися про закриту лігу, коли Valve була у відпустці, однак таємна зустріч, що відбулася в офісі Twitch, була розкрита, і плани так і не реалізувалися. До 2016 року FACEIT, який на той момент був затятим суперником ESL, створив власну партнерську лігу у формі Esports Championship Series.

Того ж року ESL перепрофілювали частину свого попереднього ексклюзивного проекту та заснували майже забуту Всесвітню асоціацію кіберспорту (WESA), яка об’єднала багато тих самих команд, які брали участь у попередніх переговорах. На противагу цьому було створено Професійну кіберспортивну асоціацію, яка була спробою створити лігу виключно для північноамериканських організацій. Однак цей проект також розвалився, коли гравці колективно відмовилися грати на ексклюзивних засадах, оскільки хотіли брати участь і в турнірах ESL.

У 2019 році Valve звернули увагу на проблему і прямо написали про це у блозі:

Ексклюзивність

Нещодавно були зроблені спроби зробити турніри ексклюзивними, коли командам, які змагаються на певному турнірі, заборонено відвідувати події іншого турнірного оператора. Ця форма організації турнірів є експериментом, який може завдати шкоди у довгостроковій перспективі. Окрім придушення конкуренції з боку інших турнірних операторів, ексклюзивність запобігає іншим турнірам, які забезпечують функціонування екосистеми CSGO. Наразі ми не зацікавлені у наданні ліцензій на події, які обмежують команди відвідувати інші події.

Під час цієї публікації Valve, BLAST вів перемовини з клубами щодо проекту BLAST Premier, де всі команди були б діловими партнерами. Анонсований у грудні 2019 року, він включав дванадцять команд, які сплатили вступний внесок: MiBR, Na’Vi, Astralis, Team Liquid, FaZe, Vitality, Ninjas In Pyjamas, 100 Thieves, OG, G2, Evil Geniuses і Complexity.

За лаштунками ESL також намагалися створити «партнерську лігу» в рамках чогось під назвою угода Lanxess. Чернетка цього документу була оприлюднена, і там були пункти, які дозволяли ESL застосовувати права ексклюзивності проти будь-яких турнірів, що імітують формат ESL Pro League.

«Починаючи з 1 січня 2020 року всі команди-учасники Професійної ліги не гратимуть в інших лігах Counter-Strike, маються на увазі всі змагання, які не спонсорує Valve, де перший день змагань (за винятком відбіркових) і день великого фіналу тривають більше чотирнадцяти (14) днів».

Згодом це формулювання було пом’якшено і переформатовано у широко відому Луврську угоду, яку ESL оголосив «історичною» у лютому 2020 року. Цю угоду підписали такі команди, як: Astralis, Complexity, Evil Geniuses, ENCE, FaZe Clan, Fnatic, G2 Esports, Mousesports, Natus Vincere, Ninjas in Pyjamas, Team Liquid, Team Vitality та 100 Thieves, причому остання команда незабаром пішла з CS:GO. Варто пам’ятати, що ESL фактично забрала слоти Pro League у команд, які пройшли кваліфікацію, а саме HAVU, Team Spirit, Riot Squad і Triumph, перш ніж продати їх партнерам.

У BLAST відбулися деякі зміни: BIG приєднається у 2021 році, а Heroic придбали слот MiBR у 2022 році. Кількість команд Луврської угоди ESL розширилося, додалися Furia та BiG, а контракти було подовжено до 2025 року.

У той час, як існування двох надійних турнірних операторів створювало ілюзію відкритого кіберспорту, все більше ставало очевидним, що багато команд, які здатні змагатися на найвищому рівні, не могли потрапити на турніри через відсутність грошей. Попри те, що на це не звертали уваги понад три роки, реалії франчайзингових ліг, замасковані під іншими назвами, стали очевидними, особливо у світлі недавнього мейджору, де багато «недостойних команд» демонстрували виступи краще, ніж у організацій, що беруть участь у партнерських схематозних лігах.

Система BLAST надає перевагу командам-партнерам до такої міри, що командам, які не є партнерами, майже неможливо заробити достатньо очок, щоб потрапити на основні турніри. Бласт критикували за це навіть на їх власному Мейджорі. Капітан ENCE Марко Snappi Пфайффер у післяматчевому інтерв’ю підкреслив, що його команда довела, що є достатньо конкурентоспроможною, щоб виступати на Бластах.

Хоча втручання Valve у ситуацію, швидше за все, буде вітатися фанатами та прихильниками відкритої системи, якою Counter-Strike користувався протягом більшої частини двох десятиліть своєї історії, власники організацій, які заплатили мільйони, щоб стати частиною цих закритих схем, наврядчи зрадіють перспективам майбутніх змін. Одне з попередніх джерел додало, що «власники команд не скаржаться на ситуацію публічно, бо це може вплинути на їх репутацію, повпливати на ціну акцій клубів, а слоти у лігах є важливими активами».

Проте думка команд навряд чи вплине на Valve, чиї погляди на це питання висловлювалися як приватно, так і публічно протягом багатьох років. У цьому сенсі випуск CS2 може бути новим початком у багатьох відношеннях.

Материалы по теме

Монгольські команди виграли три з чотирьох перших місць на Чемпіонаті Світу з PUBG Mobile. Підсумки турніру

Монгольські команди повністю домінували на PUBG Mobile Global Championship 2023, фінальна частина якого відбулася в Стамбулі. 50 команд з усього світу боролися за престижний титул і три мільйони доларів США, проте саме гравці з Монголії увезли в безкрайні степи основну частку призового фонду.

Nigma Galaxy розгромили NAVI Javelins в фіналі ESL Impact League Season 4. Турнір дивилося в 10 раз менше людей, ніж рівнозначний чемпіонат з VALORANT

0

Nigma Galaxy стала переможцем ESL Impact League Season 4 Finals, у фіналі російська команда розгромила польський склад NAVI Javelins.

Відбулася церемонія The Game Awards 2023. В усіх п’яти кіберспортивних номінаціях перемогли ігри Riot Games

Відбулося церемонія нагородження премією The Game Awards 2023. Церемонія проводилася вже в десятий раз, на відміну від Esports Ewards дана премія охоплює не тільки кіберспорт, а насамперед ігрову індустрію, проте включає в себе і кілька кіберспортивних номінацій.x

Дати і локації турнірів RMR на PGL CS2 COPENHAGEN MAJOR 2024. Посилання на відкриті кваліфікації

PGL оголосила місця і дати RMR турнірів, через які можна буде потрапити на перший в історії Мейджор з CS2, який відбудеться в Копенгагені з 17 по 31 березня 2024 року.