Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Україна завжди була однією з помітних держав на сцені CS:GO і навіть зараз найсильнішим гравцем в грі вважається українець Олександр s1mple Костилєв. Проте сьогодні мова піде не про нього, а про іншого видатного гравця, який цілком міг би підсилити NAVI, та стати наступною легендою. 

Ті, хто грали проти Володимира Велетнюка часто підозрювали його в чітерстві, проте чисельні лани доводили, що Woro2k має видатний талант і декласує суперників власним скілом.

На відміну від s1mple та b1t, молодому гравцю не пощастило потрапити у топовий колектив на початку кар’єри та пограти під керівництвом «тренеру зірок» Blade. 

Велетнюку довелося прокладати свій шлях власноруч через київські лани та FPL, що нагадує шлях іншого українця Віктора sdy Оруджева, який все ж зміг потрапити у NAVI, хоч і у якості тимчасового гравця і через війну в Україні.

Це велике інтерв’ю про шлях Володимира Woro2k Велетнюка у великий кіберспорт. Ми сподіваємося, що цей шлях тільки починається, а закінчиться не раніше, ніж гравець досягне поставленої мети стати найкращим у світі. 

Привіт. Хотів би сьогодні з тобою поспілкуватися, та більше розкрити тебе для наших читачів. Розкажи про те, як ти починав і яким був твій шлях до того, як ти потрапив на просцену. 

Привіт. Все як звичайно, комп’ютерні клуби. Ще в шостому — сьомому класі я пішов до комп’ютерного клубу, там ще були квадратні монітори. Тоді просто грали з хлопцями та десь у 12-13 років я почав грати у CS 1.6 на сайті Кешкап і ми з командою тоді виграли 50 000 рублів. Мені тоді заплатили 2 000 рублів, хлопці були старшими, тому ділилися не порівну і мені дали трошки. 

В CS:GO я перейшов в той момент, коли fnatic зробили ленегдарний буст на Оверпасі. Перед цим я забив на гру на місяць і взагалі я часто закидував на кілька місяців чи навіть на пів року. 

Тоді ми збирали команди на двох сайтах — це був Старладдер, там був пошук команди, та сайт NAVI. Ми збирали склад по званню в CS, тоді глобали ще були рідкістю, грали ММ, програвали та потроху, потроху я перейшов на фейсіт, а потім поїхав на перший український турнір. Грав за команду з назвою Калюжка. 

Це був NCL (National Cybersport League, примітка редакції). Наша команда була в другому дивізіоні та ми, здається, зайняли друге місце, а по статистиці я вийшов MVP другого дивізіону.

Після того почав їздити на турніри, знайомитися з хлопцями. Коротко кажучи, на лані мій шлях почався з клубу Кіберзона і потім я частенько сюди їздив грати турніри. 

Я тебе добре пам’ятаю на фіналі іншого NCL у 2019 році. Він вже проходив в студії, а трансляція зібрала рекордні для тих часів 70 тисяч переглядів. У фіналі ти тоді буквально знищив суперників. 

Ми тоді пройшли у фінал з однієї з перших кваліфікацій і так вийшло, що грали з хлопцями, двоє з яких взагалі закинули CS. Фактично ми приїхали як мікс та виграли на досвіді ну і пощастило звісно. 

Тоді побували в офісі NAVI (старий офіс. примітка редакції) Прикольний офіс. 

Чи була в тебе мрія, як це буває у багатьох гравців в нашій країні, потрапити в NAVI? 

Так, як тільки я познайомився з CS, я одразу начитався про склад з CS 1.6 від 2010 року, легендарний склад і так, в мене була мрія потрапити в NAVI.

Взагалі-то мотивація була просто стати найкращим, але так, найбільше хотілося потрапити саме в NAVI. 

Коли ти вперше почув про те, що NAVI збирають академію чи подавав ти туди заявку, намагався туди потрапити?

Так, подав заявку, але перед цим я пів року не грав в CS, був на навчанні та жив в общазі. Я подав заявку, в мене була стара статистика на фейсіті, піврічної давнини й мене взяли на тест. 

Я грав тест з Кіберзони причому навіть не на своїй, а на клубній мишці, по статистиці я зіграв не гірше за інших, але по комунікації будо дуже тяжко, бо не грав пів року. Плюс тоді дуже сильно переживав, бо дуже сильно хотілося потрапити в команду. 

Наскільки я пам’ятаю, мені навіть не відповіли, просто нічого не сказали. 

А як взагалі проходив цей тест? Як саме вас тестували? Разом з гравцями Наві, чи просто з кандидатами? Хто вас тестував?

Наскільки я пам’ятаю, нас тестував Аміран та Блейд, ми грали Overpass. Десять гравців, які потрапили на тест, поділили на дві команди і ми зіграли дві карти от і все. 

Після міксів і українських ланів як ти потрапив у свою першу професійну команду? 

Ми виграли український турнір Get in Pro, мали представляти Україну і мені написав Максим Беднарський (засновник EC Kyiv, примітка редакції), що він створює українську організацію і хоче мене потестити, а я йому запропонував взяти увесь наш склад. 

Він погодився, я там пробув місяць, троє зі складу залишилися у команді. 

А чому ви розійшлися? Не зійшлися характерами? 

Так, в мене був важкий характер, на той час так точно. 

Я чув від людей в NAVI, що тебе не хотіли брати в NAVI саме через твій характер, а в них вже є один зірковий гравець зі складним характером і більше одного їм не потрібно. Що ти про це думаєш? Чи ти змінився, чи можливо вважаєш, що складний характер — це невіддільна частина топового гравця. Всі говорять про те, що характер має бути позитивним, але ми знаємо приклад найкращого гравця світу, про якого всі знають, що він дуже токсичний, проте це йому не заважає. 

Я думаю, що це не є суперпроблема і тяжкий характер для кожного це різне. Я теж можу бути дружнім, наприклад ми грали з Вітею (sdy) в MAD Lions і в нас ніколи не було ніяких особливих суперечок і до цього часу ми підтримуємо один одного, списуємося. 

У випадку Сімпла, мені здається, що це дає йому superconfidance (супервпевненість, примітка редакції). Мені здається зірковому гравцю важливо мати якесь внутрішньоігрове ЧСВ (українською ВВВ — відчуття власної величі, примітка редакції). 

Завдяки такому характеру гравець має впевненість і у важливих моментах не так хвилюється, не сумнівається у своїх діях. В цьому є свої плюси, але також є мінуси. В мене часто були суперечки з тренером, чи капітаном, але я гадаю, що до цього часу у мене не було гарного капітану та тренера, можливо тільки Кубен (легендарний гравець легендарної польської п’ятірки, примітка редакції), він гарний тренер. 

А гарного капітану не було, бо потрібен той, хто відчуває баланс. Мені здається NAVI стали ТОР-1 через те, що досягли балансу у складі. У них були й агресивні гравці й пасивні і воно так зміксовано, що вийшло супер. 

Тобто має бути певний баланс гравців, а капітан не має їм заважати та нав’язувати свою думку завжди? 

Так, він повинен розуміти кращі сторони своїх гравців, він повинен розуміти, коли їх потрібно використовувати, а коли ні, і також, що головне, він повинен розуміти гру.

Є думка, що Електронік є саме таким капітаном. Команда грає по розробленим Блейдом технологіям, Електронік колить основні моменти, а потім не заважає гравцям відігравати самостійно. Вважаєш так воно і є? 

Думаю, так воно і є, бо, як на мене, якщо гравці досвідчені та дуже сильні індивідуально, то вони розуміють, як відіграти після розмінів, вони можуть самостійно взаємодіяти, робити гарні мідколи. 

Я вважаю, що капітану не обов’язково в середині раунду робити мідкол, бо він не завжди може побачити всю ситуацію на карті, як би йому це не хотілося. Буває, що гравець на якійсь позиції може по інформації, яку він зібрав, краще вказати напрямок, куди треба піти. 

Який вплив на тебе, як на професіонала роблять рейтинги HLTV? Рейтинг команд, твоя статистика — це тебе турбує? Стимулює чи навпаки тисне? Цікаво, як це впливає на професійних гравців. 

Я дивлюсь свою статистику. Там же не тільки статистика, скільки вбив чи вмер, там є така статистика, як імпакт. В MAD Lions ми дуже багато аналізували статистику по флешках, наприклад, якщо у нас лише 10 вбивств під флешку, а у суперників 20, значить у нас є проблема. Потрібно також дивитися демедж гранат, потрібно це аналізувати.

Відносно рейтингу команд, то так, хочеться бути повище, але це не грає такої великої ролі для гравців, особливо коли ви починаєте. Здається, тільки організація стає більш щасливою, коли гравці потрапляють у ТОР-20. 

Як ти потрапив у MAD Lions? 

Після команди Макса до MAD Lions пройшов рік. Я почав стрімити, пройшов у FPLC, на трансляціях почало збиратися багато глядачів. Коли грав в FPLC будо 500-600, а коли потрапив у FPL, то вже було мінімум 1000 онлайн. 

Ти якось монетизував ці стріми? 

Так, я навіть брав по 5-6 реклам (сміється). 

Тобто цим можна добре заробляти? Не йти кудись в команди, а просто стрімити?

Так, але в мене ціль була не стрімити, а грати. Я від стрімів не отримував задоволення. Після того ми зіграли та виграли NCL і мене покликали у команду Majesty, я поїхав на буткемп у Дніпро. 

Я пробув там тиждень і поїхав додому. Тяжкий характер (сміється). Проблеми були і з головним менеджером і з тіммейтами. 

Знову потрапив у FPL і грав там до зими, інколи в міксах грав турніри та навіть грав за Forze два тижні. Тоді познайомився з Ламичем (Сергій lmbt Біжанов) і він мені допоміг потрапити у MadLions. Він допоміг мені скласти контракт та все інше. Він займається розвитком гравців FPL.

Чим він тобі допомагав крім контракту? 

Ми в цілому спілкувалися про гру. Можна сказати, що ми потоваришували, я часто приїжджав на студію (Maincast) і ми спілкувалися про CS, він ділився своїм досвідом, бо він також колись був тренером MOUZ. 

Якщо не секрет, яку зарплатню вам платили? 

Поки в мене все ще контракт з MadLions, тому не можу сказати, але це гроші, на які можна жити. В мене все ще діє контракт, але ми домовилися, що якщо я знайду команду, то вони мене без проблем відпустять. А поки в мене ще три місяці контракту. 

Як так вийшло, що найкращих результатів ви досягли, коли почали називатися EX-MAD Lions?

Ми почали грати в зовсім інший CS, змінилися деякі гравці, спростилися позиції та ми просто почали грати у своє задоволення. 

У MAD Lions був шанс не закритися, на мою думку, але це було взимку. Зараз нам доречі дали 31 місце після останніх виступів.

Найвище місце у вас було 31? 

Найвище було ТОР-21 коли зробили правильні заміни та почали грати у п’ять гравців. 

На мою думку, від початку керівництво невірно створило склад. В нас було шість гравців, але підбір був поганий, капітан був не ефективний і в нас було три снайпери. 

Я прийшов, коли команду вже було зібрано, але мене взяли та поставили на AWP. В результаті одне наше AWP поставили на опорника, причому на різних картах були різні AWP. 

Ми всім програвали і я сказав, що хочу грати або мінімум, або всі карти, або взагалі садіть мене на банку і вони таки вирішили змінити капітана та грати не в шість, а в п’ять гравців.

SPELLAN був поганим капітаном і з ним втратили три місяці, взяли b0RUP, який був досвідченим, грав в Heroic і він приніс свіжину в команду і тоді ми, здається, виграли 15 матчів поспіль, виграли всі кваліфікації, які тільки були, виграли невеликі турніри та попали у фінал Бласту. Двічи виграли MOUZ, EG, G2, але програли Liquid в фіналі. 

Також попали на RMR у Швецію, але там програли три гри з п’яти й після цього почався спад, який вилився в конфлікти в команді між гравцями та тренером. 

Я дав слабину, в той момент я багато працював з психологом, намагався менше проявляти свій характер і мені здається, що це зіграло негативну роль. Мною стали більше командувати, люди вилізли на голову і почало виникати багато конфліктів. 

 Тоді я став наполягати на тому, щоб замінити пару гравців, або я йду на банку. Вони обрали варіант замінити гравців і посадити мене на банку. Вони взяли Вітю, про якого я їм казав ще за два місяці до того, я дуже хотів грати разом з українцем, плюс знав, що він дуже досвідчений та своя людина. Коли такий є, то набагато простіше і на буткемпі й скрізь. Крім Віті вони взяли MICHU і в них якось не пішло. 

Після того команду вирішили закрити. Кубен позвав мене зіграти, бо MICHU і b0RUP вже не хотіли грати, тому я прийшов як свіжа кров. Я дуже хотів грати, бо розумів, що ці турніри поки єдиний шанс себе показати та розумів, що потрібно пройти максимально далі, постаратися виграти та гарно відіграти індивідуально, щоб нагадати про себе. 

Як тобі виступ Віті (sdy) за NAVI? Як гадаєш, у нього добрі шанси закріпитися? 

Так, я гадаю у нього добрі шанси закріпитися. Я просто зараз не можу уявити іншого гравця, якого вони можуть взяти замість Віті на таку роль. В нього зараз більш складна роль, ніж була у MAD Lions, більш незвична, він давненько на ній не грав, але, я сподіваюся, що він впорається і його візьмуть в NAVI.

Безумовно він один з найкращих гравців України і я не бачу якого кращого гравця вони можуть взяти на цей момент. 

Я досить добре знаю Вітю і він приклад мегапозитивного гравця, який дуже розумний, дуже коректний. Ти його знаєш більше ніж я, що ти про це думаєш? 

Я з ним грав ще FPL і в MAD Lions ми так само дуже добре спілкувалися, в нас ніколи не було суперечок. В мене тільки гарні враження про нього. 

Колись я спілкувався з NAVI, тоді вони його тестували, але взяли Perfecto. Вони тоді сказали, що він грає «по скриптах» і їм не потрібен такий гравець і він не потрапить в NAVI. Вітя грає по скриптах? 

Це було досить давно, я не знаю як він тоді грав, але зараз він точно вміє адаптуватися. 

Нещодавно Олексій Кучеров в інтерв’ю Олсіору казав, що в Україні немає нормальних гравців і вони змушені брати в NAVI росіян. На його думку, немає можливості створити український склад. Як ти вважаєш, NAVI могла б бути повністю українською при тих умовах, які може надати клуб? 

Я думаю так. В NAVI вже є три топових українських гравця, знайти ще двох топових індивідуально, які зможуть потягнути ТІР-1 рівень і стати одними з кращих можна. В них тренер Блейд, для нього не було б особливою проблемою навчити, як грає NAVI, підтягнути розуміння гри тощо. 

Я гадаю, на даний час п’ять українських гравців вони могли б зібрати й так само бути ТОР-1.

Кого крім себе ти міг би назвати для цього?

Я знаю headtr1ck, хоч він ще і юний і я не знаю точно, як він грає, ще можу назвати Fear, який теж грав в NAVI. Можна потестити гравців EC Kyiv, гравців інших команд. Я думаю, ще одного точно можна знайти, потрібен гравець, який дуже гарно стріляє та має розуміння гри. 

Зрозуміло, що це буде не ТІР-1 гравець, але на мою думку, коли ти приходиш у колектив, де вже є три топових гравці, то ти дуже швидко все в себе вбереш, дуже швидко навчишся. Наприклад b1t. Він був сильний індивідуально, але теж не мав досвіду. Завдяки тренеру і підтримці команди він дуже швидко став зіркою CS.

Які в тебе найближчі плани, коли скінчиться контракт з MAD Lions? 

Поки не уявляю. У мене зараз є 4-5 пропозицій, але ще немає такої, яку я б хотів на мільйон процентів. Буду пробувати, може так вийде, що взагалі нікуди не піду. Проте я розумію, що мені потрібно мати команду, щоб показувати себе. 

А взагалі в тебе були якісь пропозиції від топових команд? 

Є одна пропозиція від ТІР-1 організації, проте зараз вона не ТІР-1 команда. 

Наскільки тобі комфортно грати в міжнародній організації, де потрібно розмовляти англійською? 

Я думаю проблем не буде, але якби це була Америка, то там булоб питання. В них складна для мене англійська, вони ковтають слова, скорочують, їх важче зрозуміти ніж європейців. 

В Європі проблем би не було, бо я досить нормально підтягнув англійську завдяки практиці в MAD Lions, до того ж я весь час англійською спілкувався з психологом MAD Lions, ми про все спілкувалися тільки англійською. 

Якби ти збирав власну команду. Уяви себе Старіксом, до якого прийшов Арбалет і запропонував зібрати команду, збирав би ти її з українців, чи з європейських гравців і які умови ти б захотів на старті? Спробуй зібрати склад з вільних агентів і з невільних. 

В мене завжди була мрія зібрати п’ять українців, як було в NAVI 2010. Тому я б зібрав трьох з NAVI та добрав би п’ятого, наприклад Фіра на опорника. 

Якщо брати з вільних агентів, то я б збирав в Європі. В Україні поки не знаю п’ять гравців, щоб зібрати топову команду. 

Я б покликав BOROS, rallen, мабуть, REDSTAR та HooXi, на даний час він без команди. Якось так. 

По умовах — для мене найкраще, коли іде збільшення зарплати по рейтингу. Я розумію, що давати велику зарплатню без результатів ніякого сенсу немає. Це також має збільшувати мотивацію, проте я вважаю, що мотивація у професіонала і так має бути завжди. 

Свого часу про тебе вийшли різні відео і тебе звинувачували в тому, що ти чітер. Я не вірю, що ти чітер, але я свічку не тримав і завжди, коли тебе згадуєш, то з’являється хтось, можливо у коментах, хто каже, що Воро чітер. Ти якось можеш це прокоментувати?

Я думаю, що це круто для мене. Це мені приносить задоволення. Це піар, не скажу, що поганий, головне, щоб організації розуміли, що я чистий, а серед глядачів це дуже крутий PR, він дає мені ще більше впевненості. 

Наприклад ми грали з Eternal Fire, ми зіграли з ними три рази та три рази виграли і всі турки думають, що я чітер. Також я знаю, що коли грав FPL, то XANTARES на стрімі багато говорив, що я чітер і в мене вже була перевага над їх командою ще до гри, бо вони себе накручували. 

Як для тебе розпочалася війна та як вона змінила твоє життя і думки? Як вона на тебе вплинула? 

За пару днів до війни я приїхав з Києва додому у Монастирище і так склалося, що я був у більш безпечному місці, там живу і зараз.

Був шокований. Ця війна — це величезна трагедія для всіх українців. Дивився новини, переживав, забув про власні проблеми, думав тільки про те, як нам потрібно виграти цю війну. 

Материалы по теме

Razer і Dolce&Gabbana в колаборації створять колекцію одягу і девайсів для геймінгу та кіберспорту

Один з провідних виробників девайсів для кіберспорту компанія Razer оголосила про колаборацію з модним брендом Dolce&Gabbana.

Оголошені номінанти щорічної премії Esports Evards 2023. Дивитися весь список

Оголошено номінантів щорічної премії Esports Evards, яка є своєрідним оскаром у світі кіберспорту. Цього року статуетки будуть розігруватися у 28 номінаціях.

ESIC дискваліфікували колишнього гравця Monte Джоеля Joel Халмлунда за ставки у матчах проти власної команди

Комісія з доброчесності в кіберспорті ESIC дискваліфікувала колишнього гравця Monte та Godsent Джоеля Joel Халмлунда.  У повідомленні ESIC гравця звинувачують в участі у підставних матчах.

Стало відомо, які видавці заробляють найбільше на Steam

Аналітичний сервіс Gamalytic опублікував рейтинг видавців, які найбільше заробили на платформі Steam. Очікувано перше місце посіли самі розробники Steam компанія Valve, їх сукупний дохід склав 8,6 мільярдів доларів. Загалом до списку видавців, які заробили понад мільярд доларів в Steam увійшло 9 компаній.