Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Вчора Riot Games оголосила 30 команд- партнерів, які з 2023 року будуть брати участь у професійних франшизних лігах VCT, навколо який буде будуватися основний кіберспорт у VALORANT.

Звісно, окрім цих ліг Riot обіцяє чисельні регіональні ліги, та турніри претендентів, але зрозуміло, що всі ці турніри будуть аматорського рівня і навряд будуть цікаві іменитим командам, які вважають себе топовими організаціями. 

Скоріше за все більшість таких команд піде з валорант і в грі на 2023 рік залишаться лише ті, хто зробить ставку на турніри серії Challengers, через які будь-яка команда зможе на два роки потрапити у професійні ліги. 

Подивімось, кого саме з найкрутіших команд проігнорували Riot, коли обирали собі партнерів.

Optic Games

Найбільшим шоком стала відсутність серед партнерів команди Optic. По перше, цей бренд є одним з найпопулярніших в Америці і дуже впливовим у світі (не дивіться на CS і Dota 2). Більш того команда була в трійці найкращих на всіх трьох головних турнірах з VALORANT протягом останнього року, а на CHAMPIONS 2022 навіть грала в суперфіналі!

TSM

TSM є ще одним провідним американським брендом, який напевно мав бути в лізі від Riot. Команда одна з перших оголосила, що хоче бути партнером, зібрала академію і жіночий склад і все одно пролетіла повз контракт. 

Проте CEO організації вже заявив, що хоч вони й засмучені, бо партнери Riot з 2013 року і розраховували на партнерство і тут, але після відмови не планують опускати руки і й надалі будуть розвивати свої склади з VALORANT. 

XSET

Ця команда була однією з помітніших на сцені VALORANT і на останньому CHAMPIONS вони потрапили до шістки найкращих у світі. Одначе команда теж не отримала партнерства. За чутками, гравці не збираються продаватися тим, хто це партнерство отримав і планують проходити у про через відкриті турніри. 

G2 Esports

Кажуть, що ця команда не отримала партнерство через суперечливу поведінку її CEO, який засвітився у компанії з жононенависником Ендрю Тейтом і навіть був через це тимчасово відсторонений від роботи у власному клубі. 

NiP 

Легендарний кіберспортивний тег мав команду в Бразилії і навіть пройшов на турнір Masters в Ісландії, проте це не допомогло йому отримати партнерство Riot. 

FPX

Для Європи шоком стало те, що партнерство не отримала команда, що протягом усього року вважалася найсильнішою на континенті. Ці хлопці нещодавно виграли турнір Masters — аналог мейджора у дота чи кс, а зовсім недавно зайняли четверте місце на CHAMPIONS, який є чимсь типу The International тільки у VALORANT. 

Попри всі ці успіхи титуловану команду на чолі з українцем Кирилом Карасьовим залишили за бортом франшизної ліги. За останньою інформацією клуб FPX намагається продати свій зірковий склад командам, які отримали партнерство з Riot Games. 

Acend

Повз партнерство пролетіла і команда, яка виграла перший Чемпіонат Світу з VALORANT у 2021 році.

EDward Gaming

EDG — найсильніша команда Китаю, яка брала участь у цьогорічному CHAMPIONS, але і вона залишилася без партнерства. Більше того схоже, що в лігах Riot взагалі не буде китайських колективів, що виглядає дуже дивно. 

XERXIA

Потужна команда із Таїланду, яка брала участь у CHAMPIONS, також не зацікавила Riot, як партнер і залишилася за бортом професійного кіберспорту VALORANT.

BOOM Esports

Список завершує найкраща сингапурська команда, яка є однією з провідних в азійському регіоні, але цього виявилося недостатньо для того, щоб отримати партнерство від Riot. 

Загалом маємо картину, коли з TOP-6 Чемпіонату Світу з VALORANT партнерство отримало лише три команди, а з ТОР-5 команд Америки за рейтингом року партнерство отримала лише одна команда. 

Підсумовуючи можна зазначити, що обираючи партнерів, Riot Games перш за все орієнтувалися на медійність команд, на їх можливості залучити в гру якомога більше уболівальників, та ще якісь, невідомі широкій публіці фактори. Результати команд на професійній сцені були далеко не на першому місці. Цим можна пояснити присутність серед партнерів, наприклад NAVI та Sentinels — команд, які протягом останнього року показували дуже погані результати, а зараз навіть не мають повних складів, проте отримали партнерство. 

Riot будує потужну лігу і для збільшення її міці компанії потрібні міцні партнери, а не потужні склади. Ось головна ідея тих змін, які так не подобаються уболівальникам.

Читайте також про те, які саме команди потрапили до списку 30 партнерів Riot Games.  

Материалы по теме

Asus та Artline за підтримки NAVI зібрали більше мільйона гривен для допомоги України

Український офіс ASUS та вітчизняний збиральник ПК компанія  Artline за підтримки клубу NAVI провели благодійну лотерею, де розігрували потужний ПК у патріотичному дизайні та інші призи.

NAVI оголосили новий склад з Dota 2. До клубу приєдналися два казахи, які під час війни грали в лізі D2CL, яку спонсорує олігарх Путіна

NAVI оголосили оновлений склад, який буде змагатися у сезоні DPC 2023. Український клуб обійшовся без несподіванок, у порівнянні з минулим сезоном змінилися тільки два гравці Solo та No[o]ne, про вихід яких зі складу чорно-жовтих повідомлялося ще після завершення The International.

Riot оголосили дати та місце проведення VCT LOCK//IN Brazil — наймасштабнішого турніру в історії VALORANT

Riot Games розповіли про перший турнір, що відкриє новий сезон Valorant Champions Tour. Турнір знаменуватиме перехід гри з відкритого формату до формату франшизних ліг і відбудеться у Бразилії на арені на 10 000 місць.

Експеримент наочно довів, що сексизм повсюдно присутній у кіберспорті і відлякує жінок від нього

Організація Жінки в іграх Аргентини, яка займається створенням більш інклюзивного простору для жінок в іграх у країні, провели дуже цікавий  експеримент, який показує, з якими складнощами стикаються дівчата, коли намагаються конкурувати в іграх та кіберспорті.