Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Можливо найлегендарнішій грі в історії кіберспорту виповнилося 25 років. Саме чверть століття тому почалася історія легендарної серії Counter-Strike, яка вперше вийшла як мод до Half-Life, а з часом, завдяки неймовірно цікавому мультиплеєру, завоювала серця мільйонів.

Мінь Gooseman Ле і Джесс Cliffe Кліфф розробляли модифікацію до головного хіта комп’ютерних клубів того часу Quake 2 і мріяли створити власну гру. У 1998 році з’явилася Half-Life, а незабаром розробники виклали до неї SDK – набір для створення модів.

Взимку 1999 року Gooseman Мінь Ле почав розробляти мод до HL і в березні вже знав, що гра називатиметься Counter-Strike. Першу бета-версію CS було випущено 19 червня 1999 року, а через кілька місяців були запущені сервери онлайн.

Навесні 2000 року Valve придбали розробку разом з її авторами, а 8 листопада 2000 року відбувся реліз Counter-Strike 1.0.

В Україні в ті часи грати онлайн було нереально і все життя геймерів протікало на ланах в сотнях комп’ютерних клубів, де панували Quake III та Starcraft. Попри потужну конкуренцію з боку цих ігор, Counter-Strike за рік стала найпопулярнішою серед відвідувачів комп’ютерних клубів і вже у 2001-2002 роках в країні проходили десятки турнірів. 

В ті часи ніхто не вірив, що гра зможе протриматися 25 років. Тоді панувала думка, що з виходом нових ігор про старі геймери будуть швидко забувати. В реальності з часів першого CS змінилося кілька ітерацій гри, проте слід визнати, що гра залишила в собі все те основне, що було закладено ще в моді до HL. 

Так один з тисяч модів до популярної гри Valve перетворився в окреме унікальне явище, яке змінило життя мільйонів людей по всьому світу, в тому числі перевернуло з ніг на голову і життя автора цього посту. 

 

Материалы по теме

Counter-Strike програв. Турніри в жанрі MOBA посіли 9 з 10 перших місць за кількістю глядачів у 2023 році

Стали відомі найпопулярніші кіберспортивні турніри у 2023 році. До першої десятки найпопулярніших чемпіонатів за піковою кількістю глядачів потрапило чотири турніри з League of Legend, п’ять турнірів з мобільної МОБИ Mobile Legends і один турнір з Counter-Strike, яким став BLAST Paris Major, який опинився лише на дев’ятому місці.

В Австрії прирівняли кейси Counter-Strike до азартних ігор. Valve мають повернути гравцеві 15 тисяч доларів

Австрійський суд визнав кейси в Counter-Strike аналогом азартних ігор і ухвалив рішення повернути гравцеві 15 тисяч доларів, які він витратив на відкриття кейсів.

FaceIT поділився вражаючою статистикою платформи і назвав себе “Домом CS”

По завершенні ери CS:GO головна турнірна платформа з Counter-Strike поділилася статистикою, яка вражає. FaceIT не хочуть втратити позиції з настанням епохи CS2 і прямо називають себе “Домом CS”.