Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Стало відомо за скільки російська група компаній VK продала головний російський клуб Virtus.pro вірменським інвесторам. Російське видання «ВЕДОМОСТІ» повідомило, що згідно з фінансовим звітом VK, клуб було продано за суму в 174 мільйони рублів (2,27 мільйона доларів США). 

У звіті йдеться про те, що сума майже відповідає балансовій вартості активу у 161 мільйон рублів, тобто номінально VK заробили на угоді 13 мільйонів рублів. Клуб було продано інвесторам з Вірменії, які ніколи раніше не мали жодного відношення до індустрії кіберспорту і займалися готельним бізнесом.

Нагадаємо, що клуб Virtus.pro був головним активом  холдингу ESForce, якій пізніше було приєднано до групи компаній VK. Всі названі активи належали путінському олігарху Алішеру Усманову. Свого часу власник команди Антон Черепенніков отримав інвестиції в тому числі на розвиток клубу в десятки разів більші ніж сума угоди з продажу, а саме 100 мільйонів доларів США. 

Більшість експертів ринку, принаймні в Україні, вважає, що продаж VP є маніпуляцією, спрямованою на вивід клубу з під міжнародних санкцій, які обмежили використання назви і логотипу клубу на міжнародних турнірах, заборону просування спонсорів тощо. Непрямим підтвердженням цієї думки є і те, що тепер VP очолює Ніколай Петросян, який пішов на пониження з посади голови холдингу ESForce до посади голови клубу VP, що не виглядає логічним, а скоріше нагадує введення зовнішнього управління у лише номінально вірменський клуб.

Про те, що клуб залишився російським говорить і його позиціювання. В клубі грають майже тільки російські гравці, на всіх аналітичних порталах він позиціюється як російський, а всі акаунти у соціальних мережах клубу ведуться російською мовою. Клуб тісно взаємодіє з іншими юнітами холдингу ESForce — просувається в інформаційному полі, бере участь в турнірах холдингу.

Питання викликає і сума продажу клубу, до якого входить сім складів у кількох дисциплінах. Навіть враховуючи всі обставини, пов’язані з війною в Україні, кіберспортивною зимою та фінансовою кризою, сума у 2,27 мільйона доларів виглядає сильно заниженою. Вона не надто мала, щоб вважати угоду фейковою, проте вочевидь занижена, можливо у кілька, а може і кілька десятків разів. 

Іншу думку, мабуть, мають основні турнірні оператори та розробники ігор. Після виведення Virtus.pro з холдингу Алішера Усманова, клуб позбувся майже всіх міжнародних санкцій. На сьогодні склади клубу виступають без обмежень майже у всіх дисциплінах і тільки чоловічий склад з CS:GO продовжує виступати під тимчасовою назвою Outsiders, проте, за чутками, турнірні оператори вже розглядають питання зняття і цих останніх обмежень.

Читайте також: Рік тому українські кібердіячі зробили спільне звернення, намагаючись зупинити війну. Розповідаємо, як трансформувалася їх позиція протягом року.

Материалы по теме

CEO NAVI порівняв Virtus.pro з білоруськими креветками та відмітив, що ця історія пахне гірше білоруського сиру

0

CEO Natus Vincere Євген Золотарьов у своєму твіттері прокоментував ситуацію зі зняттям санкцій з російського клубу Virtus.pro. Золотарьов порівняв клуб Алішера Усманова з білоруськими креветками і висловив думку, що ця історія пахне гірше білоруського смердючого сиру.

Кіберспорт — що пішло не так? Переклад статті колишнього працівника ESL

Публікуємо переклад цікавої статті з поглядом з «середини» кіберспорту. Автор статі 15 років пропрацював в індустрії, дев’ять з яких провів в лавах найбільшого турнірного оператора ESL. Ми неодноразово поверталися до головних проблем кіберспорту, проте думка Олівера Максфілда цікава насамперед своєю експертністю.

З російського клубу Virtus.pro зняли всі санкції

Російський клуб Virtus.pro зміг вийти з під міжнародних санкцій, які було на нього накладено через війну в Україні. В останні місяці клуб активно працював над тим, щоб знову грати під своєю історичною назвою, яку був вимушений змінити на Outsiders. Наразі фактично всі великі турнірні оператори зняли санкції з ведмедів і дозволили Virtus.pro виступати під своєю

Стали відомі всі пари першого туру RMR BLAST Paris Major. На B8 і Monte чекає складне випробування

0

Стали відомі всі перші пари турнірів RMR, через які команди будуть пробиратися до Мейджора в Парижі. Нагадаємо, що в трьох регіонах команди гратимуть швейцарку і система відбіркових досить складна, а от в азійському регіоні все просто, команди грають звичайну сітку Double Elimination.