Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Стало відомо за скільки російська група компаній VK продала головний російський клуб Virtus.pro вірменським інвесторам. Російське видання “ВЕДОМОСТІ” повідомило, що згідно з фінансовим звітом VK, клуб було продано за суму в 174 мільйони рублів (2,27 мільйона доларів США). 

У звіті йдеться про те, що сума майже відповідає балансовій вартості активу у 161 мільйон рублів, тобто номінально VK заробили на угоді 13 мільйонів рублів. Клуб було продано інвесторам з Вірменії, які ніколи раніше не мали жодного відношення до індустрії кіберспорту і займалися готельним бізнесом.

Нагадаємо, що клуб Virtus.pro був головним активом  холдингу ESForce, якій пізніше було приєднано до групи компаній VK. Всі названі активи належали путінському олігарху Алішеру Усманову. Свого часу власник команди Антон Черепенніков отримав інвестиції в тому числі на розвиток клубу в десятки разів більші ніж сума угоди з продажу, а саме 100 мільйонів доларів США. 

Більшість експертів ринку, принаймні в Україні, вважає, що продаж VP є маніпуляцією, спрямованою на вивід клубу з під міжнародних санкцій, які обмежили використання назви і логотипу клубу на міжнародних турнірах, заборону просування спонсорів тощо. Непрямим підтвердженням цієї думки є і те, що тепер VP очолює Ніколай Петросян, який пішов на пониження з посади голови холдингу ESForce до посади голови клубу VP, що не виглядає логічним, а скоріше нагадує введення зовнішнього управління у лише номінально вірменський клуб.

Про те, що клуб залишився російським говорить і його позиціювання. В клубі грають майже тільки російські гравці, на всіх аналітичних порталах він позиціюється як російський, а всі акаунти у соціальних мережах клубу ведуться російською мовою. Клуб тісно взаємодіє з іншими юнітами холдингу ESForce – просувається в інформаційному полі, бере участь в турнірах холдингу.

Питання викликає і сума продажу клубу, до якого входить сім складів у кількох дисциплінах. Навіть враховуючи всі обставини, пов’язані з війною в Україні, кіберспортивною зимою та фінансовою кризою, сума у 2,27 мільйона доларів виглядає сильно заниженою. Вона не надто мала, щоб вважати угоду фейковою, проте вочевидь занижена, можливо у кілька, а може і кілька десятків разів. 

Іншу думку, мабуть, мають основні турнірні оператори та розробники ігор. Після виведення Virtus.pro з холдингу Алішера Усманова, клуб позбувся майже всіх міжнародних санкцій. На сьогодні склади клубу виступають без обмежень майже у всіх дисциплінах і тільки чоловічий склад з CS:GO продовжує виступати під тимчасовою назвою Outsiders, проте, за чутками, турнірні оператори вже розглядають питання зняття і цих останніх обмежень.

Читайте також: Рік тому українські кібердіячі зробили спільне звернення, намагаючись зупинити війну. Розповідаємо, як трансформувалася їх позиція протягом року.

Материалы по теме

The International остаточно захопили російські БК. Визначилися всі учасники TI 2024

Визначилися всі учасники The International 2024. Нажаль Україна буде представлена на турнірі тільки перебіжчиками, які виступають за чисельні російські команди, а домінувати за кількістю, як і в попередній рік, будуть росіяни.

Гравець у Football Manager став аналітиком футбольного клубу з Національної ліги Британії і допоміг команді досягти найкращих за останні 132 роки результатів

XBox створили одну з найкрутіших колаборацій в історії кіберспорту. До 20-ї річниці гри Football Manager в XBox провели конкурс, через який кожен віртуальний футбольний аналітик мав можливість стати справжнім професійним аналітиком футбольного клубу Bromley FC, який грає в національній футбольній лізі Британії. 

Українські клуби заробили за пів року майже мільйон доларів. Шосту частину цієї суми виграли клуби, які ніколи не грали на ТІР-1 турнірах

Канал Вісті CS2 підрахував, скільки українські клуби заробили за перший сезон 2024 року. Вражають навіть не цифри, а прогрес українського Counter-Strike.

BLAST Premier: Spring Final 2024 – NAVI провалили фінал, але довели, що не випадково виграли Мейджор

0

Natus Vincere не змогли здолати дракона і завершили перше півріччя 2024 року другими після Spirit, але з планами повернутися з відпустки ще сильнішими.