Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Все більше і більше традиційних спортсменів щодня залучаються до кіберспорту або просто визнають його існування. Тепер кіберспорт зареспектив легенда американського баскетболу Шакіл О’Ніл.

У нещодавній розмові з Джейком Лакі з Full Squad Gaming чотириразовий чемпіон НБА висловив свою думку щодо професійних кіберспортсменів. Він, всупереч думці багатьох, вважає, що кібератлетів дійсно слід вважати спортсменами.

«Я [вважаю професійних кіберспортсменів спортсменами]. Я хочу похвалити вас, хлопці, і я пишаюся вами», – сказав Шак. Він пояснив, що слово спортсмен «означає різні речі», але в основному воно зводиться до мислення.

Шак пояснив свою думку, навівши кілька прикладів з минулого, коли він брав участь у шоу під назвою Shaq Vs. Сенс серіалу, який складався з 10 епізодів, полягав у тому, щоб зірка НБА кинула виклик популярним спортсменам у їх профільних видах спорту, включаючи Майкла Фелпса, легендарного плавця та найвизначнішого олімпійця всіх часів.

Шак описав серіал як «найважче лайно, яке я коли-небудь робив у своєму житті». Він використав ці приклади, щоб проілюструвати, що бути спортсменом – це не лише фізуха, а й правильний менталітет.

«П’ятнадцять відсотків гри – це фізика… все інше – розум», – сказав Шак. «Якщо ви говорите, що ви спортсмени, я вам вірю, тому що я не можу повторити те, що ви робите».

Шак порівняв кіберспорт із традиційним спортом й за параметром короткотривалості кар’єри, сказавши, що спортсмени з обох екосистем мають обмежений період часу, протягом якого вони можуть показувати видатні результати. «У вас, хлопці, насправді немає довгого терміну піку форми, я думаю, що це три-п’ять, п’ять-шість років. Знаєте, те ж саме з НБА, і ви знаєте НФЛ, так що так, ви спортсмени», – сказав він.

Шак був одним із перших зірок традиційного спорту, який залучився до кіберспорту. У 2016 році він інвестував у NRG Esports. Він також брав участь у ELEAGUE Street Fighter 5 Invitational Celebrity Showdown у 2018 році разом з Джиммі Роллінзом з бейсболу та Євою Марі з WWE.

Читайте також про першу профспілку в ігровій індустрії, яка виникла в компанії Activision Blizzard на тлі постійних скандалів навколо харасменту, гендерної наревності тощо.

Материалы по теме

ESL FACEIT Group звільняє 15% персоналу по всьому світу

ESL FACEIT Group, яка є дочірньою компанією Savvy Games Group, яка, своєю чергою, належить суверенному фонду державного капіталу Саудівської Аравії, Public Investment Fund звільнила 15% свого персоналу. 

Monte звільнили sdy. Що буде з командою і гравцем

Неочікувано для всіх  сьогодні український клуб Monte звільнив свого лідера Віктора sdy Оруджева. В офіційній заяві клуб повідомив, що контракт гравця не подовжено за згодою обох сторін. Проте з заяви гравця стає зрозумілим, що ініціатором звільнення була команда.

“Кіберспорт поза політикою”, або як президенти шести країн відкривали “Ігри майбутнього” в Казані

Коли у 2014 році Росія анексувала Крим і розпочала війну на Донбасі, переважна більшість українських кіберспортсменів і кіберспортивних діячів продовжили грати в російських командах, на російських турнірах і їздити на заробітки до Москви, облаштовуючи студії і виступаючи зі сцени міжнародних змагань, чи коментуючи матчі цих змагань, організованих путінським олігархом для відмивання репутації вбивць і загарбників.

Кінець казки? Monte не пройшли на Мейджор і ось основні причини, чому так сталося

Український клуб Monte, який здійснив революцію у CS:GO і в українському кіберспорті, не зміг пройти на перший Мейджор з CS2. Ця поразка може привести команду до швидкого згасання на тлі проблем, з якими вона стикається прямо зараз.