Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Все більше і більше традиційних спортсменів щодня залучаються до кіберспорту або просто визнають його існування. Тепер кіберспорт зареспектив легенда американського баскетболу Шакіл О’Ніл.

У нещодавній розмові з Джейком Лакі з Full Squad Gaming чотириразовий чемпіон НБА висловив свою думку щодо професійних кіберспортсменів. Він, всупереч думці багатьох, вважає, що кібератлетів дійсно слід вважати спортсменами.

«Я [вважаю професійних кіберспортсменів спортсменами]. Я хочу похвалити вас, хлопці, і я пишаюся вами», – сказав Шак. Він пояснив, що слово спортсмен «означає різні речі», але в основному воно зводиться до мислення.

Шак пояснив свою думку, навівши кілька прикладів з минулого, коли він брав участь у шоу під назвою Shaq Vs. Сенс серіалу, який складався з 10 епізодів, полягав у тому, щоб зірка НБА кинула виклик популярним спортсменам у їх профільних видах спорту, включаючи Майкла Фелпса, легендарного плавця та найвизначнішого олімпійця всіх часів.

Шак описав серіал як «найважче лайно, яке я коли-небудь робив у своєму житті». Він використав ці приклади, щоб проілюструвати, що бути спортсменом – це не лише фізуха, а й правильний менталітет.

«П’ятнадцять відсотків гри – це фізика… все інше – розум», – сказав Шак. «Якщо ви говорите, що ви спортсмени, я вам вірю, тому що я не можу повторити те, що ви робите».

Шак порівняв кіберспорт із традиційним спортом й за параметром короткотривалості кар’єри, сказавши, що спортсмени з обох екосистем мають обмежений період часу, протягом якого вони можуть показувати видатні результати. «У вас, хлопці, насправді немає довгого терміну піку форми, я думаю, що це три-п’ять, п’ять-шість років. Знаєте, те ж саме з НБА, і ви знаєте НФЛ, так що так, ви спортсмени», – сказав він.

Шак був одним із перших зірок традиційного спорту, який залучився до кіберспорту. У 2016 році він інвестував у NRG Esports. Він також брав участь у ELEAGUE Street Fighter 5 Invitational Celebrity Showdown у 2018 році разом з Джиммі Роллінзом з бейсболу та Євою Марі з WWE.

Читайте також про першу профспілку в ігровій індустрії, яка виникла в компанії Activision Blizzard на тлі постійних скандалів навколо харасменту, гендерної наревності тощо.

Материалы по теме

BLAST анонсували фінал сезону на острові Яс в Абу-Дабі. Вісім команд розіграють 1 мільйон доларів США

Вісім найкращих команд світу з Counter-Strike зустрінуться в Абу-Дабі в грудні на найбільшій події року BLAST Premier. Щорічний турнір, що проводиться в партнерстві з ADGaming, відбудеться на Etihad Arena на острові Яс перед живою аудиторією. Цього року турнір пройде з 14 по 18 грудня.

Сходження нової зірки! Українець привів свою команду до перемоги над Fnatic у фіналі за 75 тисяч доларів

В Україні тепер вже офіційно з’явилася нова зірка CS:GO. Якщо раніше навколо Woro2k лише точилися розмови та розглядалися перспективи, сьогодні він на ділі довів, що може стати в один рядок з найкращими гравцями світу.

Відразу три українські команди з CS:GO вийшли у Play-off турніру Esport Tour 2022 Series 2

0

Відразу три українські команди пройшли у Play-off турніру Esport Tour 2022 Series 2. EC Kyiv, B8 та Iron Branch вийшли зі своїх груп у ТОР-8 міжнародного турніру з призовим фондом  5 тисяч доларів США.

Українська кіберспортивна академія The Champions відновила свою роботу

Відновили свою роботу наші друзі українська кіберспортивна академія The Champions. Це єдина в Україні академія кіберспорту з професійним підходом, де організацією та навчанням займаються справжні професіонали.