Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Все більше і більше традиційних спортсменів щодня залучаються до кіберспорту або просто визнають його існування. Тепер кіберспорт зареспектив легенда американського баскетболу Шакіл О’Ніл.

У нещодавній розмові з Джейком Лакі з Full Squad Gaming чотириразовий чемпіон НБА висловив свою думку щодо професійних кіберспортсменів. Він, всупереч думці багатьох, вважає, що кібератлетів дійсно слід вважати спортсменами.

«Я [вважаю професійних кіберспортсменів спортсменами]. Я хочу похвалити вас, хлопці, і я пишаюся вами», – сказав Шак. Він пояснив, що слово спортсмен «означає різні речі», але в основному воно зводиться до мислення.

Шак пояснив свою думку, навівши кілька прикладів з минулого, коли він брав участь у шоу під назвою Shaq Vs. Сенс серіалу, який складався з 10 епізодів, полягав у тому, щоб зірка НБА кинула виклик популярним спортсменам у їх профільних видах спорту, включаючи Майкла Фелпса, легендарного плавця та найвизначнішого олімпійця всіх часів.

Шак описав серіал як «найважче лайно, яке я коли-небудь робив у своєму житті». Він використав ці приклади, щоб проілюструвати, що бути спортсменом – це не лише фізуха, а й правильний менталітет.

«П’ятнадцять відсотків гри – це фізика… все інше – розум», – сказав Шак. «Якщо ви говорите, що ви спортсмени, я вам вірю, тому що я не можу повторити те, що ви робите».

Шак порівняв кіберспорт із традиційним спортом й за параметром короткотривалості кар’єри, сказавши, що спортсмени з обох екосистем мають обмежений період часу, протягом якого вони можуть показувати видатні результати. «У вас, хлопці, насправді немає довгого терміну піку форми, я думаю, що це три-п’ять, п’ять-шість років. Знаєте, те ж саме з НБА, і ви знаєте НФЛ, так що так, ви спортсмени», – сказав він.

Шак був одним із перших зірок традиційного спорту, який залучився до кіберспорту. У 2016 році він інвестував у NRG Esports. Він також брав участь у ELEAGUE Street Fighter 5 Invitational Celebrity Showdown у 2018 році разом з Джиммі Роллінзом з бейсболу та Євою Марі з WWE.

Читайте також про першу профспілку в ігровій індустрії, яка виникла в компанії Activision Blizzard на тлі постійних скандалів навколо харасменту, гендерної наревності тощо.

Материалы по теме

NAVI оголосили новий склад з Dota 2. До клубу приєдналися два казахи, які під час війни грали в лізі D2CL, яку спонсорує олігарх Путіна

NAVI оголосили оновлений склад, який буде змагатися у сезоні DPC 2023. Український клуб обійшовся без несподіванок, у порівнянні з минулим сезоном змінилися тільки два гравці Solo та No[o]ne, про вихід яких зі складу чорно-жовтих повідомлялося ще після завершення The International.

Riot оголосили дати та місце проведення VCT LOCK//IN Brazil — наймасштабнішого турніру в історії VALORANT

Riot Games розповіли про перший турнір, що відкриє новий сезон Valorant Champions Tour. Турнір знаменуватиме перехід гри з відкритого формату до формату франшизних ліг і відбудеться у Бразилії на арені на 10 000 місць.

Експеримент наочно довів, що сексизм повсюдно присутній у кіберспорті і відлякує жінок від нього

Організація Жінки в іграх Аргентини, яка займається створенням більш інклюзивного простору для жінок в іграх у країні, провели дуже цікавий  експеримент, який показує, з якими складнощами стикаються дівчата, коли намагаються конкурувати в іграх та кіберспорті.

Riot Games показали нове відео та розповіли про свій кіберспортивний файтинг Project L

Не секрет, що Riot Games вже давно розробляють файтинг за мотивами всесвіту League of Legends під кодовою назвою Project L, проте щойно  вони порадували нас новою порцією інформації.