Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Англомовний коментатор та аналітик Dota 2 Кайл Фрідмен написав у своєму твіттері, що за його даними Valve віддала права на організацію та трансляцію однієї з ліг DPC наступного року російському букмекеру BetBoom.

BeyondTheSummit є незмінною частиною спільноти вже більше десяти років. Це абсолютно жахлива новина для Dota 2. Також чув, що Fissure (AKA BetBoom) отримав лігу.

Не знаю, хто сьогодні керує Dota 2, але це жахливо.

Судячи з усього, офіційно права передадуть «казахстанській» студії FISSURA, проте зрозуміло, що заплатить за все російський букмекер BetBoom. 

Днями ми писали про розслідування, яке провів Kyle з колегами і яке вказує на зв’язки BetBoom з людьми з уряду Російської Федерації. Також раніше в багатьох попередніх розслідуваннях викривалися прямі зв’язки між BetBoom та студією FISSURA, а також надавалися неспростовні докази того, що FISSURA є лише прокладкою, створеною російською студією UCC для оминання антиросійських санкцій, введених через агресію проти України.

Ситуація навколо BetBoom, FISSURA та UCC максимально прозора і зрозуміла не тільки в Україні, а і на заході та звісно Valve теж. Проте Valve, вочевидь розуміючи маневри російської сторони, піклується тільки про те, щоб по документах все було добре. 

Як не прикро це констатувати, але фактично розробник доти допомогає росіянам обходити санкції, бо боїться втратити російський ринок, який займає понад 20% загального ринку гри. 

Розуміючи, що українські студії займаються антиросійською риторикою на російськомовних трансляціях, чим руйнують російську сцену, Valve не знайшла альтернативного варіанту окрім як почати співпрацювати з росіянами через казахстанську студію-прокладку. 

Така ситуація склалася з трьох причин: 

  1. Потужна антиросійська пропаганда на російськомовних трансляціях з Dota 2 від всіх українських студій;
  2. Відсутність реальних альтернативних російськомовних студій за межами Росії та України;
  3. Небажання втрачати величезний російськомовний сегмент Доти, який складає майже чверть користувачів гри.

Рішення Vavle хоч і здається зрадницьким з точки зору українців, проте є цілковито очікуваним і прогнозованим після попереднього продажу за такою самою схемою прав на останній Мейджор та на The International 11.

Судячи з усього у Valve не має власного бажання припинити співпрацю з окупантами, тож українцям залишається тільки сподіватися на підсилення санкцій та закриття лазівок у майбутньому.

З іншого боку можливо нарешті вже настав час, коли українські клуби та гравці мають зробити вольовий вчинок і припинити будь-яку співпрацю з росіянами. Також вони можуть бойкотувати лігу DPC, яку проводить компанія з країни-агресора, бо просто не вкладається в голову те, що українці на найвищому рівні можуть грати в турнірі, який організують окупанти.

Читайте також про те, що Valve не продовжила співпрацю з англомовною студією BTS, через що одна з провідних студій Dota 2 скоріше за все припинить існування.

Материалы по теме

У 2023 році кіберспорт League of Legends матиме найбільший бюджет за час існування гри

Riot Games збільшили бюджет League of Legends напередодні наступного року. В інтерв’ю Konbini 27 листопада генеральний директор Riot Ніколо Лоран повідомив, що виділені кошти на кіберспорт League of Legends у 2023 році зростуть.

Royal Never Give Up оголосила новий склад з Dota 2

Китайський кіберспортивний клуб Royal Never Give Up оголосив оновлений склад з Dota 2 до сезону Dota Pro Circuit 2023. Інформація про це з’явилася на офіційному сайті реєстрації команд від Valve.

Розчарування та захоплення. Результати Blast Premier Fall Final

Андрій Присяжний в авторській колонці ділиться враженнями від турніру Blast Premier Fall Final 2022.  Авторська колонка Андрія Присяжного, автора тг-каналу 16 раунд.  Instagram: @OfficialMr_Jury twitter: @OfficialMr_Jury Якщо ви також хочете розвивати українську спільноту та ділитися думками з широкою аудиторією, пишіть у телеграм @incybersport   За що мені подобаються турніри від данського турнірного оператора — це максимум

Інтерв’ю з cadiaN після перемоги Heroic на BLAST Premier Fall Final 2022

cadiaN провів багато років своєї кар’єри, як один з недооцінених гравців на професійній сцені. Йому часто дорікали за ексцентричну поведінку і в нього не вірили.  Гравцю довелося боротися за місце у вищому дивізіоні Counter-Strike, але після приєднання до Heroic він поступово заслужив повагу багатьох.