Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

У США завершився головний турнір року з Apex Legends – Apex Legends Global Series 2022 Championship. На турнірі було розіграно призовий фонд у розмірі 2 мільйони доларів США.

Призи розподілялися між усіма учасниками турніру, тобто серед 40 найкращих команд світу. Навіть останнє місце отримало виграш у розмірі 9 тисяч доларів. 

Коли ми чуємо про занепад північноамериканської сцени CS:GO потрібно розуміти, що кіберспорт у США розвивається потужними темпами, просто там постійно змінюються тренди, а гравці часто переходять у нові дисципліни у той час, як сцена Європи, особливо Східної Європи залишається дуже інертною та стабільною, бо в нас не звикли змінювати дисципліну, більшість спортсменів, що змагаються, все життя грають у щось одне. 

Водночас на Чемпіонаті Світу з Alex Legends більшість гравців (26%) були громадянами США. Також багато гравців було з Азійського та Тихоокеанського регіонів. Європу було представлено дуже слабо, найбільша кількість гравців була з Великобританії (7) та Росії (5). 

Країни, в яких добре розвинено CS, були майже відсутні на турнірі, так з Данії, Німеччини та Швеції було лише по 2 представники. Нажаль з України у турнірі не брав участь жоден гравець.

На відміну від CS:GO, де команди поступово вибувають, в Apex команди грають групами по 20 команд у висадці та поступово заробляють очки у таблиці, мабуть, тому турнір не розтягується на 10+ днів, а пройшов усього за три дні з 7 по 10 липня. Також нагадаємо, що в Apex грають командами по три гравці. 

Як проходив турнір

Спочатку, протягом трьох раундів групової стадії, команди розподілилися на сітку вінерів та лузерів, потім, зігравши по 8 раундів у групах вінерів, лузерів та лузерів другого туру визначилося 20 команд – фіналістів.

У фіналі було зіграно 9 раундів (висадок), які й визначили фінальний розподіл місць. Кожен раунд кожна команда набирала бали за зайняте місце та кіли, сума балів і визначала фінальне місце. 

Для прикладу чемпіони турніру команда DarkZero Esports перемогла лише в одній з дев’яти фінальних висадок, у той час, як Alliance перемагала двічі, проте провали у першому та сьомому раунді перекреслили їх виступ і команда посіла лише 8 місце у загальному заліку. 

Результати фіналу

Чемпіонами турніру стала австралійська команда DarkZero Esports, за яку навіть не було заявлено тренера.  Проте майже весь топ турнірної таблиці зайняли команди з США, довівши, що в Apex північноамериканська сцена не має рівних у світі. 

Розподіл призового фонду першої десятки

Дивіться записи матчів турніру

Перший ігровий день

 

Другий ігровий день

 

Третій ігровий день 

 

Фінали 

Читайте також про підтримку України єдиним білоруським кіберспортсменом на турнірі. 

Материалы по теме

Анонсовано перші Олімпійські ігри з кіберспорту. Згідно з угодою з МОК Саудівська Аравія контролюватиме їх 12 років

Міжнародний Олімпійський Комітет оголосив, що перші Олімпійські ігри з кіберспорту відбудуться в Саудівській Аравії.

Оновився рейтинг Valve, через який команди проходять на Мейджор. В рейтингу враховуються українські турніри серії ROG CUP

0

Valve оновили свій рейтинг, який є ключовим для потрапляння команда на RMR і, відповідно, на Мейджор. Враховуючи те, що на найближчий Мейджор взагалі не буде жодних відкритих кваліфікацій в Європі, рейтинг Valve стає надзвичайно важливим для кожної команди.

Збірні України в шести дисциплінах розпочали європейські кваліфікації на Чемпіонат світу WEC24

Федерація кіберспорту України UESF повідомила, що розпочались Європейські кваліфікації на Чемпіонат світу від IESF. В усіх перерахованих дисциплінах братимуть участь українські збірні, які було визначено на національних кваліфікаціях навесні цього року. 

Батальон Варшава. Монте підписали dycha⁠ і hades⁠ і перетворилися в клуб з польським ядром, орієнтованим на ЄС

Monte фактично переїжджають до Польщі, принаймні тепер на HLTV ми будемо бачити у команди саме польський прапор, що виглядає вкрай дивно з огляду, що логотип Монте зроблено на базі українського тризубу.