Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Віталій Волочай на стріми висловив дуже слушну думку про те, чому саме падає інтерес до Dota 2, а турнірів стає все менше. Ми розібрали, чому саме так засмучується відомий коментатор.

Правила Доти для ком’юніті-стримів – гнилі. Саме тому турнірів з Доти практично немає, а є лише DPC. Раніше багато хто проводив свої турніри, зараз із них залишилися одиниці.

І цих турнірів буде дедалі менше. Неможливо це зараз виправити. Ці правила має змінити Valve. Поки Valve їх не поміняє – турнірів буде дедалі менше. Буде тільки DPC, на який звертатимуть увагу багато ком’юніті-стримерів.

Мені здається, що Дота досить давно рухається не туди.

Коментар Gameinside: В Кіберспорті турнірна система у будь-яку гру будується за двома варіантами:

  1. Перша з якої починався кіберспорт — це «Відкрита система» коли переважають турніри від сторонніх організаторів. При такій системі розробник гри не лізе в незалежні турніри, або мінімально втручається у справи незалежних організаторів. Часто розробник наймає таких організаторів для проведення офіційних турнірів, допомагає найкращим додатковими бонусами для просування їх турнірів. Саме по такому шляху йшла Valve. 
  2. Друга система — це «Закрита система». По цій системі розвитком кіберспорту у своїх проєктах займаються фактично всі розробники ігор за виключенням Valve. При такій системі будується чітка структура змагань протягом року, а всіма правилами та організацією займається розробник гри. 

Колись ми напишемо статтю, та детально розглянемо переваги першої та другої систем, але якщо коротко, то саме за рахунок Відкритої системи ігри Valve набули такої високої популярності, особливо у нашому регіоні. Їх популярність базується на незалежних організаціях, як то HLTV, турнірні оператори, інформаційні портали та інфлюенсери. 

В Закритих системах як у League of Legends немає багатьох з цих ланок, тому ком’юніті повністю залежить від розробника гри і він може вбити кіберспорт в грі одним рішенням. Так, наприклад сталося з дисципліною HoTS, по якій розігрувалися мільйони на рік, а потім турніри звернули й дисципліна вмерла за один день. 

Так чому так засмучується Вілат? Тому, що Valvе намагається перетворювати відкриту систему в закриту. Вона намагається регулювати роботу незалежних турнірних операторів, впливати на них і це робить їх зусилля економічно не ефективними. Простіше кажучи немає сенсу робити сторонні турніри, бо вони не окупаються. 

Дивлячись на розвиток LOL можна було б припустити, що Закрита система краще. Можливо це так і є, але лише у випадку, коли у руля сидять люди, які серйозно займаються кіберспортом у грі й самою грою, чого не можна сказати про Valve. 

Висновок дуже простий. Або сам серйозно займайся справою, або не заважай іншим. Valve ж весь час займається тим, що і сама нічого не робить і диктує іншим, що їм треба робити. 

Материалы по теме

Як дивитися IEM Cologne 2022: трансляція, розклад, команди та цікаві факти

Починається IEM Cologne 2022 — одна з найцікавіших подій року у CS:GO. Пропонуємо нашим читачам разом спостерігати за цим надзвичайно цікавим турніром, який завершує перше півріччя у змагальному CS:GO найвищого рівня.

Рейтинг найкращих команда світу з CS:GO. Підбиваємо підсумки першого півріччя та відмічаємо значний прогрес українських команд

Після турнірів у вихідні сталося чергове оновлення світового рейтингу CS:GO, проте перша десятка майже не зазнала змін, бо великих турнірів не відбувалося, а грали в основному команди поза топом.

Віталій v1lat Волочай показав пікап для боротьби з російськими окупантами, на який він зібрав гроші на стрімі

Коментатор студії Maincast Віталій v1lat Волочай показав вже підготовлений до бойових дій пікап, на який він зібрав гроші на стрімі. Вже найближчим часом автівка поїде на фронт допомагати ЗСУ захищати незалежність України.

BLAST анонсували фінал сезону на острові Яс в Абу-Дабі. Вісім команд розіграють 1 мільйон доларів США

Вісім найкращих команд світу з Counter-Strike зустрінуться в Абу-Дабі в грудні на найбільшій події року BLAST Premier. Щорічний турнір, що проводиться в партнерстві з ADGaming, відбудеться на Etihad Arena на острові Яс перед живою аудиторією. Цього року турнір пройде з 14 по 18 грудня.