Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Перед тим, як ми дізнаємося ім’я нових чемпіонів The International, саме час згадати тих, хто ставав найкращими у попередні роки і закарбував свої імена на зворотньому боці величної Егіди.

Не дивлячись на те, що по Dota 2 проходить безліч турнірів, граються сезони DPC, проходять мейджори, проте всі вони сприймаються не тільки спільнотою, а й гравцями як щось другорядне і незначуще. Кожного року всі чекають тільки однієї події – легендарного найбільшого турніру в кіберспорті The International. 

За час свого існування TI встиг змінити весь кіберспорт, вплинути на екосистему вцілому, стимулювавши зародження маси кіберспортивних дисциплін і розвиток індустрії у щось більше, ніж стаки з п’яти людей, що називали себе командою. 

З 2011 до 2021 року призовий фонд The International виріс у 25 разів і турнір довгих 10 років залишався Святим Граалем, який прагнув виграти кожен кіберспортсмен світу. 

Тож давайте згадаємо всіх великих чемпіонів, які будували легендарну спадщину турніру. Ніхто не пам’ятає других і нижче, проте імена чемпіонів викарбувані не тільки на зворотньому боці Aegis, а і у наших серцях. 

Переможці TI1 Natus Vincere

TI1 відбувся на GamesCom у Кельні, Німеччина, де українська команда Natus Vincere виграла перший в історії The International у 2011 році, перемігши китайську команду EHOME з рахунком 3-1.

До команди увійшла легенда Dota 2 Клемент Puppey Іванов, який є єдиним гравцем в історії, який брав участь у кожному TI.

Na’Vi забрала головний приз у розмірі 1 мільйон доларів США з призового фонду TI1 у 1,6 мільйона доларів США. 

В ті часи Dota 2 була ще сира, а головні перемоги NAVI були досягнуті у CS 1.6. Підписання NAVI складу Пупея було своєрідною авантюрою, яка вдалася. Відтоді на найближчі три роки NAVI стали найпотужнішою командою в кіберспорті, бо мали провідні склади одразу у двох провідних дисциплінах, а в ті часи дисциплін кіберспорту було набагато менше, ніж зараз. 

Переможці TI2 Invictus Gaming

TI2 відбувся в Benaroya Hall у Сіетлі, штат Вашингтон, де китайська Invictus Gaming виграла The International 2012, перемігши минулорічних чемпіонів TI1, Natus Vincere з рахунком 3-1.

Invictus Gaming забрала з собою головний приз 1 мільйон доларів США з призового фонду TI2 у 1,6 мільйона доларів США.

Вже в другий рік існування Доти NAVI мали шанс увійти в історію як двократні чемпіони, проте китайці виявилися сильнішими. З того часу склалася мета, за якою китайці вигравали ТІ через рік, яка протрималася до 2018 року.

Переможці TI3 Alliance

На TI3 організатори турніру вирішили збільшити призовий фонд завдяки цікавій інновації. Вони запровадили Компендіум Dota 2, який збільшував базовий призовий фонд на 2,50 доларів США кожного разу, коли хтось його купував.

На наступному турнірі відбувся один із найзахопливіших гранд-фінальних матчів в історії між європейською командою Alliance та чемпіонами першого TI1  українським клубом Natus Vincere.

Цей матч ще довго будуть називати найкращим матчем в Dota 2, а протистояння NAVI та Alliance отримає назву дербі. Зрештою в матчі з рахунком 3-2 виграв клуб зі Швеції, а епічність події сильно вплинула на популярність Dota 2 у світі й особливо в Європі.

В тому фіналі NAVI встановили рекорд, за яким тричі поспіль виходили у фінал TI, цей рекорд так ніхто і не повторив.

За перемогу Альянс отримав головний приз у розмірі 1 437 190 доларів США з призового фонду TI3 у 2 874 380 доларів США.

Переможці TI4 Newbee

Dota 2 досягла такої популярності, що організатори перенесли подію на великий стадіон KeyArena в Сіетлі, штат Вашингтон.

Це був турнір повної домінації китайської доти, бо у фіналі зійшлися титани Піднебесної. Зрештою Newbee перемогли Vici Gaming у Гранд фіналі з рахунком 3-1.

Цього року призовий фонд TI дуже сильно виріс завдяки Компендіуму, що говорило про стрімке зростання популярності Dota 2 в світі. Завдяки такому зростанню переможці Newbee заробили більше, ніж раніше заробляли всі учасники TI разом – 5 025 029 доларів США із загального призового фонду TI4 у 10 923 977 доларів США. 

Переможці TI5 Evil Geniuses

Лише на п’ятому The International по грі розробленій в Америці змогли перемогти американці. Аегіс поїхав до Північної Америки після того, як Evil Geniuses перемогли китайську команду CDEC Gaming з рахунком 3-1 у фіналі турніру.

В цьому році, завдяки Компендіуму, призовий фонд зріс майже вдвічі у порівнянні з попереднім роком, але Valve так розподілила призовий фонд, що тепер всі учасники, а не тільки переможці, заробляли багато. Саме тому Evil Geniuses виграли 6 634 661 доларів США – не набагато більше, ніж Newbee роком раніше. Загальний же призовий фонд становив 18 429 613 доларів США. 

Пізніше Valve знову будуть змінювати розподіл призових і збільшать частку за перше місце. 

Переможці TI6 Wings Gaming

The International 2016 став третім роком поспіль, коли Valve проводила турнір на KeyArena. Цього року розробники Dota 2 вирішили відмовитися від Compendium і замінили його Battle Pass, який дещо відрізнявся за механікою і поповнював призовий не на фіксовані 2,5 долари, а вносив 25% від витрачених на нього грошей до призового фонду Чемпіонату Світу.

На TI6 вже втретє виграла команда з Китаю при тому, що від неї цього не очікували. Весь світ заговорив про те, що китайці завжди виграють через рік і це якась доля або сценарій від Valve.

У Гранд фіналі турніру команда Wings Gaming перемогла Digital Chaos з рахунком 3-1 і це був вже шостий фінал поспіль, який закінчувався з таким рахунком.

Компанія Wings Gaming виграла головний приз у розмірі 9 139 002 доларів США з призового фонду TI6 у 20 770 460 доларів США.

Переможці TI7 Team Liquid

У 2017 році Valve збільшила кількість учасників TI з 16 до 18. І знову у фінал пройшла китайська команда, але “за сценарієм” TI7 виграла європейська команда Team Liquid. Вони стали першими в історії TI, хто у фіналі продемонстрував повну домінацію, не програвши жодної карти і перемігши з рахунком 3-0. 

Team Liquid отримали головний приз у розмірі 10 862 683 доларів США з призового фонду TI7 у 24 787 916 доларів США.

Переможці TI8 OG

International 2018 відбувся у Ванкувері, Канада. Цього року Valve вперше ввела систему балів DPC, які нараховувалися за участь і Мейджорах та Мінорах. Саме ці очки давали можливість командам потрапити на TI8.

Завершення турніру виглядало, як класична історія про Попелюшку, якою стала команда OG. Колектив, від якого ніхто не очікував перемоги, дістався до фіналу, де на них чекали грізні PSG.LGD.

За статистикою в цей рік мала перемагати команда з Китаю, тож всі очікували перемогу LGD з нищівним рахунком, проте сталося так, що OG виграли 3-2, створивши казкову історію і поставивши крапку у перемогах китайців на TI аж до наших часів.

OG виграли головний приз 11 234 158 доларів США з призового фонду TI8 у 25 532 177 доларів США і стали мільйонерами.

Переможці TI9 OG

International 2019 став історичною подією, на якій Valve коронувала свого першого в історії дворазового чемпіона OG.

Йохан N0tail Сундштайн та його команда знову не вважалися фаворитами, проте всі нишком сподівалися, що вони знову вистрілять. Так і сталося, в європейському фіналі OG перемогли Team Liquid у Гранд з рахунком 3-1 і назавжди вписали своє ім’я в історію.

OG отримали головний приз у розмірі 15 620 181 доларів США з величезного призового фонду TI9 у 34 330 068 доларів США. Завдяки перемогам на двох TI поспіль деякі гравці OG відірвалися від всіх інших у списку найбагатших кіберспортсменів світу на космічну відстань.

Переможці TI10 Team Spirit

The International довелося пропустити 2020 рік через пандемію COVID-19 у всьому світі, проте він повернувся з рекордним призовим фондом, якого ще не було ніколи у кіберспорті. У порівнянні з TI1 та TI2 призові зросли у 25 разів. 

Щасливчиками, які відхопили левову частку від цього пирога стали нові “Попелюшки” Team Spirit, серед яких грало два українці, які за рік до того були маловідомі та змагалися максимум у студентських локальних лігах. 

У Гранд фіналі на Team Spirit чекало складне випробування від PSG.LGD і лише третій раз в історії фінал пройшов всю дистанцію, щоб завершитися з рахунком 3-2 на користь андердогів. 

Team Spirit виграла головний приз у розмірі 18 208 300 доларів США (у 18 разів більше, ніж виграли NAVI на першому TI), що стало левовою часткою призового фонду TI10 у 40 мільйонів доларів США, найбільшого в історії кіберспорту.

Хто стане переможцем TI11 і увійде в історію ми дізнаємося вже 30 жовтня після завершення турніру в Сингапурі. Читайте також про чотири цікавих можливих рекорди, один з яких точно станеться після завершення TI11.

Материалы по теме

flamie розповів скільки заробив граючи в NAVI і куди витратив більшу частину грошей

Колишній гравець NAVI росіянин Єгор flamie Васильєв дав півторагодинне інтерв’ю, де розповів чимало цікавого про часи свого розквіту в кіберспорті, який прийшовся на часи виступу за український клуб.

NAVI об’єднали два молодіжних склади і шукають нових гравців і тренера в наймолодший склад

0

NAVI переформатували свої академічні склади з CS2 і сформували єдиний склад NAVI Junior. В оновленій команді більшість знову представлено українцями, завдяки чому вона вже потрапила до національного українського рейтингу HLTV.

Team Spirit виграли перший мільйонник від PGL

0

Перемогою російської команди Team Spirit завершився мільйонник PGL Wallachia Season 1. За перше місце Спіріти отримали 300 тисяч доларів США.

FaZe вибили NAVI з ESL PRO League Season 19

0

FaZe розгромили NAVI в другому турі Play-off  ESL PRO League. На коронному Nuke лідери світового рейтингу віддали лише п’ять раундів. На другій карті гра була надзвичайно близькою і завершилася в додатковий час, проте команда Каррігана знову була сильнішою.