Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Через проблеми зі світлом ми не встигаємо висвітлювати всі новини кіберспорту, але не можемо пропустити найважливіші, які напряму впливають на ситуацію в країні.

Пару днів тому колишній гравець Astralis данець Лукас Bubzkji Андерсон написав у своєму твіттері, що хотів би, щоб NAVI дали шанс російському гравцю Forester, якщо клуб вирішить не продовжувати співпрацю з українцем Віктором sdy Оруджевим. 

Якщо NAVI вирішать не продовжувати контракт з sdy, я б дуже хотів, щоб Forester отримав шанс. Відчувається, що його недооцінюють і не помічають, що це справжній талант і він має мету. Сторони СТ він грає на опорниї позиціях (де і sdy) Сторони Т він також грає на зовнішніх позиціях (як і sdy).

Використано перекладач гугл

Пост данця викликав зрозумілий гнів українців, які здивувалися пропозиції данського гравця взяти в NAVI росіянина тоді, коли в Україні йде війна і кожного дня Росія обстрілює мирні міста десятками ракет.

Олександр Петрик взагалі знайшов інформацію про те, що родич гравця є військовим і, ймовірно, прямо зараз може воювати в Україні на стороні РФ. 

У відповідь Лукас Андерсон продемонстрував дуже показову думку, про яку ми говоримо вже дуже давно. Вона яскраво ілюструє, що саме українці винні у тому, що росіян все ще нормально сприймають на міжнародній кіберспортивній арені.

У відповідь на допис Петрика колишній гравець Astralis написав наступне: 

Так, він чудовий гравець, я не вивчав його ВК або його політичні погляди. Це моя помилка, але Na’Vi дізналися б про це, перш ніж підписати будь-якого гравця. 

Я знаю, що він росіянин, але наразі в Na’Vi вже є 2 росіяни, і кілька днів тому вони підписали ще 2 для свого складу з Valorant.

Перед нами дуже показовий приклад того, чому український кіберспорт не зможе домогтися санкцій проти росіян поки вони будуть грати в українських командах. Коли європейці бачать, що NAVI можуть не тільки тримати росіян, а й наймати нових під час війни, вони це розуміють як сигнал від авторитетнтої організації про те, що українці та росіяни залишаються братніми народами, а кіберспорт все ще поза політикою. 

В світі таких дій провідного українського клубу будь які зусилля домогтися дискваліфікації всіх росіян на міжнародній кіберспортивній арені зазнають поразки, так як медійний вплив NAVI набагато потужніший ніж вплив всіх інших діячів кіберспорту України та усього ком’юніті разом узяті. 

Ситуація з Bubzkji на прикладі показує, що міркування, про які ми неодноразово писали на сайті — це не просто вигадки, а реальність. Поки росіяни будуть в NAVI, росіяни будуть в кіберспорті. Тільки виключення всіх росіян з NAVI та бойкот росіян всіма українськими організаціями, дозволить нам добитися того, щоб їх прибрили з міжнародної кіберспортивної арени. Досягти цієї мети цілком реально, але починати потрібно з себе. 

Материалы по теме

Митець з Канади створює шедевральні копії героїв Dota 2, прагнучи відтворити 120 персонажів. Відео процесу створення

У 2021 році стример Кейт ThePaindog Гловер розпочав свій неймовірний «120 Dota Challenge», челенж, у якому художник вирішив створити складні реалістичні скульптури усіх героїв Dota 2.

Україна та ще дві країни бойкотують Чемпіонат Світу IESF через допуск до турніру збірної Російської Федерації

Збірна України з CS:GO буде бойкотувати Чемпіонат Світу серед збірних команд від міжнародної всесвітньої федерації кіберспорту IESF. Причиною бойкоту стала відмова IESF дискваліфікувати збірну Росії з Чемпіонату Світу, як представника країни-агресора Російської Федерації.

Після невдалого виступу NAVI на Мейджорі в Ріо b1t встановив кілька цікавих досягнень

Не дивлячись на невдалий виступ на Мейджорі в Ріо український гравець NAVI Валерій b1t Ваховський встановив три досягнення.

WePlay Academy League: історія виникнення головного турніру для молодих кіберспортсменів

WePlay Academy League проект, який став рушійною силою у розвитку сучасного CS:GO, бо саме ця ліга створила унікальну екосистему для змагання академічних складів відомих клубів, фактично обгрунтувавши основу їх існування.  Зрозуміло, що академічні склади створюють для вирощування нових гравців, проте самі гравці не виростуть, а брати участь у великих турнірах, де грають основні склади, їм