Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Тільки вчора ми писали про те, що звільнення Миколи Петросяна з посту CEO пропутінського холдингу ESforce може бути лише ширмою, а вже сьогодні отримали цьому підтвердження.

Лише доба знадобилася Петросяну, щоб змінити роботу з голови величезного холдингу на голову “колишнього” юніту холдингу команду Virtus.pro

Сьогодні сайт Virtus.pro повідомив, що новим CEO “вірменської” команди став Микола Петросян, який замінить на цій позиції Арама Караманукяна.

Арам Караманукян, інвестор Virtus.pro:

Ми прийняли рішення, що нам потрібний досвідчений CEO, який зможе глибоко контролювати всі деталі та нюанси кіберспортивного бізнесу, щодня взаємодіяти з менеджерами кожної з дисциплін, займатися ефективним операційним управлінням. Вибір припав на Миколу.

Микола Петросян, CEO Virtus.pro:

Я радо прийняв пропозицію очолити Virtus.pro. Я добре вивчив механізми роботи клубу за час його знаходження у складі ESforce, і буду радий використовувати ці знання зараз, коли клуб, і я покинули периметр холдингу.

Окрема причина – це потенціал Virtus.pro для розвитку кіберспорту на території Вірменії. Я 31 рік прожив у Вірменії, тут починався мій особистісний та професійний шлях, тож я дуже радий повернутися до витоків. Наш гравець із прапором Вірменії на плечах цього року вже підняв над головою чемпіонський кубок — я вважаю це дуже символічним.

Нагадаємо, що після 24 лютого головний юніт російського кіберспортивного холдингу ESforce клуб Virtus.pro потрапив під міжнародні санкції, через тісні зв’язки його власника Алішера Усманова з Президентом Росії Володимиром Путіним. 

Через санкції клуб втратив можливість рекламувати спонсорів та виступати під своїм прапором та назвою на міжнародних кіберспортивних змаганнях. Перед The International 11 несподівано для всіх клуб оголосив про вихід з холдингу та переїзд до Вірменії. Нікому невідомий в кіберспорті Арам Караманукян повідомив про те, що викупив клуб. Після цього з Dota 2 складу клубу було знято міжнародні санкції і на TI клуб виступав під історичною назвою.

В інтерв’ю міжнародним виданням Арам Караманукян наголошував на тому, що ніяк не пов’язаний з холдингом ESforce, реально купив клуб і не має зв’язків з головою холдингу Миколою Петросяном. Також “інвестор” наголошував, що самостійно буде керувати Virtus.pro. 

Деякі кіберспортивні діячі, обізнані в ситуації, в тому числі Віталій Волочай не раз писали про те, що продаж Virtus.pro є фікцією. Насправді контракти гравців залишилися у власності ESforce, а Карманукяну, за його власними словами, було передано лише права на назву клубу. Призначення Петросяна на пост голови VP лише через день після звільнення з посту CEO ESforce підтверджує, що між холдингом Алішера Усманова та клубом Virtus.pro залишається тісний зв’язок, а офіційне звільнення та призначення на нову посаду необхідне лише для легітимізації Петросяна на світовій кіберспортивній арені.

Холдинг ESforce перебуває під міжнародними санкціями та може вести діяльність лише на території Росії, що зв’язує руки Петросяну. Virtus.pro навпаки виведено з під санкцій, що дає можливість його CEO офіційно комунікувати з розробниками ігор, ТО та іншими командами. Нове призначення розв’язує Петросяну руки та легітимізує його для світової кіберспортивної спільноти. 

Читайте також: Гейб Ньюелл підтримав Microsoft у її намаганні придбати Activision Blizzard

Материалы по теме

Гравець у Football Manager став аналітиком футбольного клубу з Національної ліги Британії і допоміг команді досягти найкращих за останні 132 роки результатів

XBox створили одну з найкрутіших колаборацій в історії кіберспорту. До 20-ї річниці гри Football Manager в XBox провели конкурс, через який кожен віртуальний футбольний аналітик мав можливість стати справжнім професійним аналітиком футбольного клубу Bromley FC, який грає в національній футбольній лізі Британії. 

Українські клуби заробили за пів року майже мільйон доларів. Шосту частину цієї суми виграли клуби, які ніколи не грали на ТІР-1 турнірах

Канал Вісті CS2 підрахував, скільки українські клуби заробили за перший сезон 2024 року. Вражають навіть не цифри, а прогрес українського Counter-Strike.

BLAST Premier: Spring Final 2024 – NAVI провалили фінал, але довели, що не випадково виграли Мейджор

0

Natus Vincere не змогли здолати дракона і завершили перше півріччя 2024 року другими після Spirit, але з планами повернутися з відпустки ще сильнішими.

Міжнародний Олімпійський Комітет анонсував створення Олімпійських ігор з кіберспорту

Виконавчий комітет МОК запропонував створити «Олімпійські ігри з кіберспорту». Питання вважається вже вирішиним і пропозицію буде проголосовано на 142 сесії МОК, яка відбудеться під час Олімпійських ігор у Парижі 2024 року.