Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

В Данській пресі серйозно порушили питання участі російських гравців на Чемпіонаті світу з CS2, який проходить цими днями в Копенгагені. 18 російських кіберспортсменів виступає за п’ять різних команд і це відбувається під час нечуваної для Європи війни, яку розв’язала Росія.

Видання Berlingske пише, що представники партій Консерваторів, Ліберальної партії та Данських демократів виступили з ініціативою посилити візові правила для російських спортсменів. Ініціативу підтримав і Якоб Енгель-Шмідт – міністр культури Данії. 

Він намагався вплинути на організатора турніру PGL, щоб росіяни не могли виступати на сцені Royal Arena, де має пройти фінальна частина першого в історії Мейджора з Counter-Strike 2. 

“Поки Росія продовжує свою незаконну загарбницьку війну в Україні, я не вважаю, що російських спортсменів можна допускати до міжнародних спортивних змагань. Це, звичайно, також стосується кіберспорту.

Незважаючи на те, що організатор румунський (PGL), я б все одно закликаю його заборонити участь росіян. Я також наполегливо закликаю Royal Arena більш критично ставитися до того, кого вони приймають”, — написав Якоб Енгель-Шмідт у листі до видання Berlingske.

Актуальну тему підняли і на Reddit, де думки розділилися. Як завжди було чутно голоси тих, хто вважає, що кіберспорт поза політикою. Чимало європейців казали, що росіяни не мають відповідати за дії своєї влади. 

Водночас більшість була за те, що росіян мають покарати і що вони мають відповідати за свої дії, тим більше 87% голосів на нещодавніх виборах було віддано за Путіна.

Проте щирість позиції данських партій і міністра викликає певні сумніви. Річ у тім, що Мейджор далеко не перший турнір, який проходить в Данії після початку повномасштабної війни і де грають росіяни, більш того Данська держава є співвласником турнірного оператора BLAST, який зовсім нещодавно підписав партнерську угоду з кількома російськими командами – Team Spirit, Virtus.pro і Cloud9. 

На папері ці команди мають юрисдикцію інших країн, але це не скасовує той факт, що в них грають росіяни. Дві з цих команд спонсорують російські букмекери, до того ж саме ці команди і має на увазі данський міністр, бо саме вони грають на Мейджорі в Копенгагені. 

Можливо міністр просто не підозрює про конфлікт інтересів? Інакше його можна запідозрити у звичайному популізмі. 

Скандал, що спалахнув, стосується не тільки Мейджора з CS2. Наприкінці року країна має приймати фінал BLAST, на якому так само будуть росіяни, а восени на тій самій Royal Arena має відбутися The International з Dota 2, де Росія напевно буде представлена дуже великою кількістю гравців. 

Консолідація данських політиків ставить ці турніри під удар і може змусити Valve замислитися про перенесення своєї головної події. На редіті вірно підмічають, що ми живемо в часи, коли росіяни становлять основу аудиторії CS та Dota 2. 

Нажаль для України в цьому скандалі Росія має сильну протекцію в міжнародній кіберспортивній спільноті. Іноді складається враження, що європейці страждають на стокгольмський синдром, бо будь-які невдачі росіян з візами чи спроби заборонити їх участь в турнірах завжди викликають співчуття у західних кіберспортсменів і талантів. 

Скріншот взято в одному з російських пабліків, де він зібрав сотні вподобайок.

Так сталося і цього разу, коли один з найвідоміших англомовних талантів Метью Sadokist Тріветт висловив думку, що кіберспорт поза політикою. 

 

Коментарі український кіберспортивних діячів не змусили на себе довго чекати. Зрозуміти те, що відчувають українці можна тільки побувавши в шкурі українців. 

“Приїжджайте в Україну та дивіться політику в реальному часі. Ракети, смерті, вибухи кожен довбаний день. Через Росію і росіян. Не через політику. Я не граю в CS вдома, а замість цього мені потрібно захистити себе та свою сім’ю від росіян, а не від політики”, – написав колишній коментатор Starladder Олег Скаржинський, який зараз захищає Україну в лавах ЗСУ.

“Як не втручатися в політику, коли мій друг, який був фанатом CS і любив слухати ваші коментарі, загинув від російської ракети? Його маленька донька втратила обох батьків у той день, коли ракета влучила в житловий будинок у Дніпрі. Будь ласка, допоможи мені зрозуміти, як це зробити”, – написав відомий тренер Іван Шевцов.

“Давай поговоримо про політику, коли росіяни вбивають українців, коли щодня росіяни стирають українські міста, коли через російську агресію багато українців закатували на окупованій території. Без слів Садо. Ти такий до біса дурний”, – відреагував Олексій Малецький.

 

Обурення українських діячів і бажання данського міністра напевне ніяк не змінять ситуацію з російською експансією в кіберспорт CS і Dota 2. Головною причиною є зацікавленість Valve в російському ринку, бо саме серед росіян головні ігри Valve мають шалену популярність. За два роки війни ми бачимо лише розквіт російських команд на міжнародній арені і Valve це цілком влаштовує. 

Відсутність консолідованої позиції ЄC щодо заборони в’їзду росіян на територію Євросоюзу завжди залишатиме для росіян лазівки для в’їзду на змагання до того ж Valve завжди будуть шукати місця, де зможуть забезпечити безперешкодний приїзд росіян, бо від цього залежать перегляди турнірів і популярність CS і Dota 2 загалом. 

Водночас те, що данський міністр культури публічно озвучив проблему і зайняв настільки жорстку позицію, дає нам певні надії. Про актуальність проблеми росіян говорить той величезний суспільний резонанс, який викликала ініціатива Якоба Енгель-Шмідта. Проте українцям потрібно усвідомити, що починати треба з себе, не чекаючи на Європу. Після двох років повномасштабної війни в Україні у нас все ще є команди, в складі яких грають росіяни, все ще є студії, які працюють на російську аудиторію і все ще є гравці, які грають на російських турнірах і в російських командах. 

Поки ми не викорінимо весь цей безлад годі й сподіватися, що в Європі зрозуміють біль українців і заборонять росіян в кіберспорті. Треба це нарешті усвідомити і починати з себе. 

Материалы по теме

Гравець українського клубу IKLA пішов захищати Україну до Третьої Окремої Штурмової Бригади

0

Гравець українського клубу IKLA, який ще у 2023 році виступав за команду на турнірах, які в тому числі проводив наш портал, пішов захищати Україну в лави Третьої Окремої Штурмової Бригади.

Перемога UESF. Міжнародна федерація кіберспорту IESF допускатиме на турніри росіян тільки під нейтральним прапором

Стало відомо, що після розгляду скарги Федерації кіберспорту України UESF, Міжнародна федерація кіберспорту IESF прийняла рішення дозволити росіянам виступати на їх турнірах в тому числі на майбутньому Чемпіонаті Світу в Ріяді виключно в нейтральному статусі під нейтральним прапором.

s1mple виступив на концерті Моргентшерна. Лише пів року тому росіянин обіцяв подумати над пропозицією виступити на окупованому Донбасі

s1mple в черговий раз засвітився в просуванні російської культури. Найкращий гравець світу відвідав концерт російського репера Моргенштерна у Варшаві і навіть піднявся на сцену і виступив з фристайлом.

Гравець Monte повідомив, що британець smooya задонатив 25 тисяч доларів на ЗСУ

0

Гравець команди Monte DemQQ повідомив про те, що скандальний британець smooya, який грав за російську команду Forze, ще у 2022 році пожертвував на ЗСУ 25 тисяч доларів.