Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Навколо всесвітньої федерації кіберспорту IESF розгорнувся потужний скандал, тему підняла румунська преса, яка звернула увагу на корупцію в місті Яси, де має відбутися цьогорічний Чемпіонат Світу з кіберспорту.

Видання reporteris.ro провело розслідування, яке кидає тінь на головну світову федерацію кіберспорту IESF і її керівництво. Пропонуємо вашій увазі переказ його ключових моментів. 

Події розгорнулися навколо великих витрат з муніципального бюджету румунського міста Яси на проведення Чемпіонату світу 2023. IESF взяла з міста Яси “ліцензійний збір” у сумі одного мільйона доларів США, а загальний кошторис проведення турніру склав 7,35 мільйонів євро.

Голова IESF Влад Марінеску і мер міста Яси Міхай Чіріка

В мерії міста пояснили, що це ліцензійний збір, який надає Ясам право на організацію цього Чемпіонату. Голова IESF Влад Марінеску прокоментував сплату ліцензії наступним чином:«Щоб отримати привілей проведення Чемпіонату світу з кіберспорту, господарі мають купити ліцензію, у даному випадку за 1 мільйон доларів. Проведення Чемпіонату світу з кіберспорту дає місту переваги та вигоди, починаючи зі зростання галузі туризму та економіки до реклами міста на весь світ, що слугує чудовою можливістю вплинути на світ кіберспорту та створити гарний імідж для приймаючого міста».

Договір про сплату ліцензійного внеску в розмірі мільйона доларів США.

Загальна сума витрат на проведення турніру, включаючи ліцензійний збір та призовий фонд 200 тисяч доларів США склала 7,35 мільйонів євро. Виданню не сподобалося, що на проведення турніру витрачаються державні гроші. Посилаючись на анонімних експертів галузі кіберспорту видання стверджує, що на турніри мають виділяти гроші розробники ігор, а не місцеві бюджети. 

Головною зачіпкою розслідувачів стало те, що «Ліцензійний збір» за Чемпіонат світу з кіберспорту пішов не до офісу міжнародної федерації в Сеулі, а до нещодавно зареєстрованої фірми з Північної Македонії. Її зареєстрували лише за 7 тижнів до сплати першої частини ліцензійного внеску.

Цим документом голова IESF дозволив від імені федерації переказувати гроші на його власну фірму-прокладку в Південній Македонії. 

В основі підозр журналістів лежить той факт, що федерація IESF заснована та фінансується державою Південна Корея, а так звана македонська дочірня компанія знаходиться під контролем виключно президента IESF Влада Марінеску. Цікаво, що її офіс знаходиться у приватному будинку, де на першому поверсі знаходиться комп’ютерний клуб секретаря міжнародної федерації Бобана Тотовські та офіс федерації кіберспорту Південної Македонії, а на другому європейський офіс IESF. 

Вхід у комп’ютерний клуб Бобана Тотовські.

На запит журналістів Володимир Данілов, директор КП «Муніципальний спортклуб» через який сплачувався ліцензійний внесок, дав такий коментар: «На початку року через бюджет ми передбачили певну суму коштів. Потім почалася війна в Україні і долар подорожчав приблизно на 10%. Це було 500 000 доларів, різниця в 50 000 доларів. Гроші, які ми не передбачили в бюджеті. Федерація тиснула на мене, щоб я здійснив цей платіж, а потім, під час дискусій з ними, я сказав їм, чи немає у них банку, який має румунського банку-кореспондента. Я заплатив суму в леях за денним курсом BNR. Цього не можна було зробити в банку в Кореї. Потрібен був жорсткий міжбанківський аудит. Ми прийняли рішення створити свій обліковий запис у ЦВК. Вартість переказу була надзвичайно маленькою, 100 лей. Невелика комісія. Це було рішення, яке ми знайшли за спільною згодою з Міжнародною федерацією».

Марінеску також прокоментував підозри щодо себе в корупції: «Кошти були перераховані IESF. IESF є офіційно зареєстрованою організацією зі штаб-квартирою в Кореї та адміністративним офісом у Північній Македонії. У нас приблизно 20 співробітників, які працюють в офісі в Північній Македонії, куди входять відділ маркетингу, логістики та операційної діяльності, якими керує Генеральний секретар, який народився і живе в Північній Македонії.

Будучи глобальною та єдиною організацією, IESF залишається відданою своїм зобов’язанням, незалежно від географічного розташування її офісів, які можуть законно отримувати платежі. Оплата від Муніципального спортивного клубу була переведена до македонського офісу на основі спільної угоди з Місцевим організаційним комітетом Румунії, дотримуючись внутрішніх процесів оплати та політики приймаючого міста».

Після початку розслідування і запиту журналістів у штаб-квартиру IESF в Південній Кореї корейське міністерство фінансів заблокувало кошти для IESF і розпочало власне розслідування, через що співробітникам IESF у Європі перестали платити зарплати.

Масла у вогонь підливають і захмарні кошториси на проведення турніру з призовим фондом лише 200 тисяч доларів. За інформацією того самого румунського видання на Чемпіонат світу з кіберспорту в Ясах у серпні-вересні 2023 року мають витратити 7,35 мільйона євро, половина з яких піде на перельоти учасників, їх проживання та харчування, а інша половина піде на власне проведення турніру і його рекламу. 

У маркетинговому бюджеті передбачено 802 000 євро на рекламу, та просування через інфлюенсерів. На святковий концерт планують витратити  2,2 млн євро, а на місцевий Comic Con виділять 400 тис. євро, з яких 100 тис. надає банк-партнер.

Оренда арени Palas, де проходитимуть змагання, коштує 400 тис. євро, а на продакшн та трансляцію виділено ще 357 тис. євро. Лише на SSD диски для турніру в кошторисі виділено 15 000 євро.

За наводку на розслідування дякуємо чудовий телеграм-канал про кіберспорт Куточок троля.

Материалы по теме

Федерація кіберспорту Росії протестує щодо рішення IESF. Каже, що залишиться вірною прапору Росії

Федерація кіберспорту Росії на своєму офіційному сайті виклала хронологію подій і висловила протест щодо рішення міжнародної федерації кіберспорту IESF допускати російських спортсменів до своїх змагань виключно в нейтральному статусі і під нейтральним прапором.

Перемога UESF. Міжнародна федерація кіберспорту IESF допускатиме на турніри росіян тільки під нейтральним прапором

Стало відомо, що після розгляду скарги Федерації кіберспорту України UESF, Міжнародна федерація кіберспорту IESF прийняла рішення дозволити росіянам виступати на їх турнірах в тому числі на майбутньому Чемпіонаті Світу в Ріяді виключно в нейтральному статусі під нейтральним прапором.

Monte виграли українскі відбіркові з Dota 2 від федерації UESF і гратимуть на європейських відбіркових за путівку на Чемпіонат Світу

0

Dota 2 склад українського клубу Monte став переможцем українських кваліфікацій від Федерації кіберспорту України на Чемпіонат світу національних збірних, який відбудеться в Саудівській Аравії.

Всесвітня федерація кіберспорту IESF оголосила рекордний призовий фонд свого Чемпіонату світу і його розподіл

Цього року всесвітня федерація кіберспорту IESF розіграє найбільший призовий фонд у своїй історії, провівши 16-й Чемпіонат світу серед збірних країн. Турнір відбудеться в Саудівській Аравії.