Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

У той час, як українські кіберспортивні діячі їдко коментують рівень російськомовної студійної трансляції (забуваючи про те, що офіційної українськомовної студійної трансляції взагалі немає), в Європах фани доти та кіберспортивні ЗМІ обурюються надзвичайно низьким рівнем англомовної трансляції від PGL і в один голос говорять про те, що такий рівень не гідний Чемпіонату Світу з Dota 2, де розігруються десятки мільйонів доларів призових.

На думку переважної більшості, рівень трансляцій найбільшого у світі турніру і близько не дотягує до багатьох сторонніх подій з тієї самої Dota 2, які проводили ESL або WePlay. 

Фанати могли зрозуміти нижчий рівень продакшену на попередніх стадіях турніру, але очікували від PGL гарного рівня на основному турнірі, проте, дочекавшись групової стадії побачили, но нічого не змінилося на краще і були розчаровані. 

По-перше, PGL транслює ігри на власні канали, а не на звичні канали The International, де понад мільйон підписників, що не може не впливати негативно на відвідуваність стрімів. 

Картинка виглядає дуже погано, а реклама букмекера займає на екрані більше місця ніж обличчя талантів. Це при тому, що раніше на TI взагалі рідко була реклама тим більше букмекерів. Здається, що кіберспорт не потрібен нікому окрім них.

Реклама букмекера у порівнянні з обличчями талантів на трансляції GPL

Також потік страждав низьким FPS, а звук мікрофонів аналітиків і коментаторів був різним і це не фіксилося.

В офіційній англомовній студії абсолютно відсутнє якесь спеціальне оформлення. Перед глядачами просто вигнута стійка і розмитий задній фон. 

Студія на  The International 11

Студія на одному з турнірів ESL

Команди грають групову стадію прямо зі своїх номерів, що не гідно турніру такого рівня.

Будь-яка критика  PGL в чаті трансляцій карається баном.

Звісно, різні проблеми ми спостерігали на The International і в попередні роки, але ніколи їх не було так багато. Хоча всім зрозуміло, що все найкраще ми маємо побачити вже в Play-off, але ж різниця між цьогорічним TI та турнірами останніх років очевидна і це засмучує.

Попри те, що на словах Valve пообіцяли залишатися відданими Доті, на ділі ми бачимо зовсім іншу картину. Розробник гри просто віддав все в руки жадібних PGL, які, своєю чергою, намагаються заробити на турнірі якомога більше, витративши якомога менше. 

  • PGL зекономили на усьому, зробивши трансляції з номерів, щоб не облаштовувати ігрові локації;
  • Максимально спростили студію трансляцій та продакшен, щоб не витрачати гроші на оформлення;
  • Продали права на російськомовну трансляцію росіянам, скориставшись лазівкою в санкціях;
  • Настільки потужно інтегрували в трансляцію букмекера, що це виглядає навіть смішно. 

Підсумовуючи можна тільки сумувати з того, наскільки останнім часом деградує Dota 2. Цього року в найпопулярнішій в нашому регіоні MOBA засмучує майже все. Тут і загальне ставлення Valve до гри, і нейтральне відношення до росіян і російських студій та команд, тут і поганий Battle Pass, і значне зниження призового фонду, а на додачу ше й бідна організація турніру, який завжди називали турніром номер один у світі кіберспорту. 

Достятньо тільки поглянути на рівень Чемпіонату Світу з League of Legends, який іде паралельно і за Доту та її ком’юніті стає зовсім сумно. Складається враження, що з гарного в Dota 2 залишилася тільки сама гра, а все інше втрачено.

Слідкуйте разом з нами за The International 11 в репортажі у нас на сайті. 

Материалы по теме

Професіонали Dota 2 розкритикували призові TI, багато хто вважає, що призові треба перерозподілити

The International є головним турніром з Dota 2 і кожного року завдяки краудфандингу збирається величезний призовий фонд, майже половину якого отримує лише одна команда з п’яти гравців і не всі вважають таку ситуацію справедливою.

Четвертий влог Олсіора з The International 11

0

The International 11 завершився, а матеріали не закінчуються. Дивіться черговий блог Олсіора з TI11.

Порноактриса сфотографувалася з Аегісом та обрала самого красивого кіберспортсмена

Відома порноактриса Eva Elfie сфотографувалася з Aegis, який виграли Tundra Esports на TI11, та у новому відео обрала самого красивого кіберспортсмена.

Tundra Esports легко обігрує Team Secret і стає чемпіонами The International 11

Неділя, 30 жовтня і в Сингапурі Team Secret грають матч-реванш проти Tundra Esports у Гранд фіналі The International 11 за найбільший приз року в кіберспорті.