Мой кабинет

Для активации аккаунта, перейдите по ссылке, отправленной на Ваш электронный адрес

При изменении почты на Ваш текущий адрес будет отправлено письмо для подтверждения изменения.
Новый адрес не будет активирован до подтверждения со старого адреса.
Выйти

Пропонуємо вашій увазі переклад великого аналітичного матеріалу видатного кіберспортивного журналіста Річарда Льюїса для порталу Dexerto.


Як слово “день” закінчується на «ь», так само точно відомо, що у CS:GO відбуваються договірні матчі. Не багато видів кіберспорту настільки пронизані цим так, як Counter-Strike, і немає жодної спільноти, яка, здавалося б, менше піклується про цю проблему.

Навіть як людина, яка писала про це роками, я справді ніколи не думав, що проблема досягне такого рівня, як зараз, коли не лише більшість турнірів другого рівня регулярно підіймають галас щодо підозрілих ставок, а на сайтах азартних ігор скасовують матчі, але тепер у нас навіть є змагання, здавалося б створені з єдиною метою – забезпечити договірні матчі ареною, де їх можна було б проводити. Хтось про таке мріяв у 2015 році, але тепер це вже реальність.

У звіті, опублікованому в березні органом з контролю за ставками Sportradar, за кількістю підозрілих матчів кіберспорт поступається лише футболу зі смішно низьким показником 1 до 384. CS:GO зробив найбільший внесок у кількість підозрілих матчів, проте цифра є до смішного низькою для тих, хто вивчав проблему так довго, як я.

Незалежно від специфіки у CS:GO є реальна проблема, яка з’явилася та існує протягом певного часу. Любительська сцена заповнена не лише гравцями-початківцями, але й дегенеративними гравцями, людьми, які захопилися ставками ще в ті часи, коли нерегульовані азартні ігри вважалися не лише нормальним явищем, але й невід’ємною частиною екосистеми CS:GO. Близькість до професійних гравців і впливових кіберспортивних діячів дала зелене світло, і величезній частині кіберспортивної піраміди не знадобилася багато часу, щоб усвідомити, що на договірних матчах можна заробити більше ніж від чесної перемоги в грі.

Раптом кожен любитель ставок зі знайомим гравцем у Steam Friends, перетворився в агента, який почав виступати у ролі посередника і торгувати інформацією в різних часових поясах, щоб забезпечити максимальний прибуток від підставних матчів. Чийсь інвентар почав служити візитною карткою для їхніх зв’язків, і за відсутності будь-яких наслідків з боку веб-сайтів або самої Valve це стало неконтрольованим. Навіть коли у таких людей з’являлися проблеми з кешем та банківськими обмеженнями, на допомогу прийшла крипта. 

При цьому дехто таки залишив сцену, але більшість покинули тінь, щоб продовжити те, що вони почали, і тепер ми опиняємося тут, у точці, коли майже напевно кожен ТІР-2 турнір і нижче з CS:GO на певному рівні пов’язаний з матч-фіксингом. Через це потрапити в коло договірних матчів нижчої ліги не складно. Вони скрізь, і щоб продемонструвати це, дозвольте мені розповісти вам про найсвіжіший приклад.

Я намагаюся якомога тісніше підтримувати зв’язок із масовим CS:GO, і майже щотижня зі мною зв’язуються щодо можливості «кидків» або підозрілих ставок. Оскільки я працював над серією статей, що стосувалися ESEA, цілком можливо, найпрестижнішого бренду, який був непоправно скомпрометований, останній контакт викликав інтерес. Гравець раптово надіслав мені повідомлення про те, що з ним зв’язалися з пропозицією включити його в коло договірних матчів для майбутнього 42-го сезону ESEA Advanced в Європі.

Йому запропонували зробити ставку на команду, яка зіграє підставними дві третини своїх матчів. За інформацію про те, які матчі будуть підставними, члени обмеженої групи платитимуть організатору близько 400 доларів США за матч. Потім вони робили ставки на кількох сайтах, використовуючи облікові записи не пов’язані зі сторонами, що грають, і ділили прибуток між собою та членами групи. Цей тип схеми стає все більш популярним, оскільки він гарантує прийнятну для команди віддачу від ризику, мінімалізує ризики та дозволяє максимізувати прибутки, а також заохочує людей у колі не ділитися секретами, оскільки це ставило б під загрозу всю схему і могло б призвести до скасування матчів.

Сетап

Звісно, я попросив гравця, щоб він долучився до групи та задокументував усе, що може перш ніж вийти з неї. Це не тому, що я думав, що ми беремо участь у якійсь рідкісній важливій події. Цей вид діяльності настільки поширений, що я міг би робити це буквально щодня, і нічого в сцені суттєво не змінилося б. Швидше, я це зробив для непосвячених, бо думаю, що це буде гарним прикладом того, як виглядають сучасні договірні матчі у CS:GO.

Після того, як його контакт надіслав повідомлення, він був переданий людині, яка безпосередньо пов’язана з самою організацією. Вони виклали план на сезон.

«Команда називається FlashP0int, і вони зіграють 15 матчів протягом наступних 40 днів. Ми зробимо потрібний результат у понад 10 з них“, – сказали вони. «Ми розділимо 50% прибутку для обох сторін, надсилаючи гроші після виграшу в криптовалюті. Крім того, ліміти будуть не такими сильними, тому на одному БК, я думаю, ви можете заробити 500».

FlashP0int — це не той бренд, про який ви, напевно, чули, насправді їхня назва збігається з багатьма іншими кіберспортивними організаціями, і, швидше за все це таке маскування. Команда не має веб-сайту та практично не присутня в Інтернеті, крім сторінки ESEA та посилань на сторінки матчів на веб-сайтах ставок. Склад клубу включає ряд гравців-напіваматорів, переважно з Росії. Засновник зізнався, що раніше мав дві інші організації, але вони були внесені в чорний список букмекерів.

Це не довгостроковий проект, але це не важливо. Одного сезону буде достатньо, якщо вони правильно розіграють свої карти. І під «правильним» я маю на увазі, що їм доводиться ходити по хиткому канату договірних матчів у CS:GO, які вони програють, але не програють надто очевидно, гарантуючи, що ставки працюють таким чином, щоб не викликати зайвих підозр. Потім гравці виходять з проекту, зберігаючи репутацію, щоб включитися в іншу фальшиву команду наступного сезону. Це танець, яким у CS:GO займаються сотні команд.

Також слід зазначити, що кілька гравців команди були досить відомі у певні моменти своєї кар’єри. Роман «rommi» Голубєв був частиною ESPADA, по суті команди академії Team Spirit у 2018 році та Quantum Bellator Fire у 2020 році. Олексій «1uke» Зімін та Ілля «tr3vl» Глоба, відомий як «rhythm», також були з Голубєвим в одному складі ESPADA.

У будь-якому випадку, незабаром після того, як я погодився з умовами, мій контакт був доданий до закритої групи у Discord разом з вісьмома іншими учасниками. Там так званий власник і засновник FlashP0int повторив умови угоди для учасників групи.

«Всім привіт, мене звуть Excaliber і я власник організації FlashP0int. У нас завтра два матчі, і, швидше за все, в обох ми домовимося. Дочекаємося завтра. Залежно від того, скільки сайтів їх додасть, і з огляду на обмеження, ціна становитиме 890 доларів США за обидва матчі, якщо тільки один, вона буде 400 доларів США. Як сказав Depa, ви [всі] заслуговуєте довіри, оплата буде здійснена після завершення матчів.

Вам заборонено ділитися цією інформацією з будь-ким і вас виключать з групи, якщо ми дізнаємося про таке. Основною причиною є не лише безпека гравців, а й те, що якщо багато людей дізнаються, то сайти почнуть видаляти матчі через високі ставки на протилежні команди проти них, знижувати ліміти, коефіцієнти, це стане жахливим, і врешті на команду букмекери можуть перестати приймати ставки  (це вже траплялося з 2 іншими моїми командами раніше).

Дуже важливо зберегти інформацію для себе [sic] і не бути жадібним, щоб ми всі могли бути переможцями в довгостроковій перспективі».

Спробуємо розібратися у цій історії. Хто цей Excaliber? За межами облікового запису Discord, про нього немає інформації. Мене повідомили, що іншим людям у групі він казав, що є «інвестором» команди. Що ж, у кіберспорті нижчого рівня інвестор може означати що завгодно: від фінансування команди до подачок у вигляді кількох килимків для миші. Інвестиції у таких команд ніколи не бувають на папері, але це більше ніж є у більшості інших команд.

Попри його особливу версію написання назви легендарного меча короля Артура у нікнеймі, ви не знайдете нічого про цього персонажа в Інтернеті та кіберспорті. Неможливо сказати, чи пов’язаний він безпосередньо з гравцями, і це тому, що він або не пов’язаний з гравцями, або тому, що між сторонами існує навмисний ступінь розмежування. Все, що ми можемо сказати напевно, це те, що він заявляє, що він є інвестором, і що вони змогли точно назвати результати (крім перемог) за період активності групи. Я впевнений, що кожен з вас сказав би, що це просто один великий збіг і побажав би удачі в спробах довести протилежне.

Зібрані учасники, до яких він звертався, — це типова посередня мафія, яка складається з типстерів (досвідчених плюсових гравців), власників груп з прогнозами та гравців-любителів, які люблять грати в азартні ігри. Дуже небагато з цих типів груп у Discord мають когось серйозного та відомого.  Діскорд — не місце для приватних розмов. Зараз для цього  здебільшого використовується Telegram, через прихильність його засновника до ідеї конфіденційності. Групи Discord створені для болванів і позерів, і в них рідко засвітиться член злочинного синдикату чи мільйонер.

Однак ми бачимо дуже поширені симбіотичні стосунки між двома суб’єктами, які існують у нижчих ешелонах CS:GO. Власники груп з прогнозами на матчі люблять мати неймовірні записи про точність їх прогнозів, оскільки це заохочує більше людей реєструватися в їхній групі, публічно співати їм дифірамби та потенційно підписуватися на майбутню інформацію. Організатори матчів можуть фіксити матчі, а потім передавати цю інформацію тим, хто її продає. Один із найпоширеніших шляхів отримання потенційних клієнтів щодо потенційно фіксованих ігор – це люди, які ведуть або є членами цих спільнот кіберспортивних аналітиків.

Багато людей не проти перемогти букмекера за допомогою інсайдерської інформації, але вони відчувають гидливість, якщо думають, що роблять ставки на підставні матчі.

Перед кожною грою хтось з нікнеймом користувача Discord Depa (докладніше про нього пізніше) публікував повідомлення про майбутні матчі FlashP0int, наміри команди та поточні коефіцієнти. Їх передавали ширшій групі. Приклад одного прямого повідомлення з початку сезону:

Гей, хлопець! Сьогодні у нас матч проти 00prospects (Academy of 00nation). Ставити на нас це не найкраща ідея в першому матчі + небагато букмекерів роблять ставки, тому що 00prospects зробили чіткий матчфіксинг у своєму першому матчі, коли вони були фаворитами (вони програли 16-3). Тому ми вболіваємо за них у сьогоднішньому матчі, а наступна гра відбудеться 19 серпня, через 2 дні. Тільки терпіння! Доброго дня!»

Цей матч завершився поразкою FlashP0int з рахунком 16-13.

Ще один приклад групового повідомлення:

«Привіт, хлопці, сьогодні у нас матч о 18:00 за центральноєвропейським часом і о 20:00. Коефіцієнт на нас у першому матчі не найкращий (2,25), і ми спробуємо сьогодні перемогти. Однак у цьому турнірі 14 матчів, і ми збираємося зіграти другий, тому поспішати не варто. МИ ЦЮ МОЖЛИВІСТЬ СКІПНЕМО. Матчі публікуються на gamdom і 22bet, якщо хтось бажає випробувати свою удачу і зробити ставку на нас. Удачі!

Цей матч завершився поразкою FlashP0int від MayBe– 16-7.

Того ж дня в другій грі вони заявили про намір програти.

«Коефіцієнт 1,7 на Monad Esport. FlashP0int проти Monad Esport – Monad ML 1.7. Це тільки старт, ставки будуть кращими, не хвилюйтесь».

Цей матч завершився поразкою від Monad Esport 16-6.

З поточним рекордом у 3 перемоги та 7 поразок до кінця регулярного сезону залишилося лише два матчі, обидва з яких їм потрібно було б програти, щоб наблизитися до обіцяних десяти договірних матчів, які вони обіцяли членам закритої групи. Саме цікаве? 27 серпня люди почали залишати групу, включаючи двох учасників, які стверджували, що представляють організацію FlashP0int. Як я з’ясував, підприємство не виявилося таким прибутковим, як обіцяли спочатку, якщо воно взагалі було. Були звинувачення у спробах шахрайства з двох сторін.

Це ще одна життєво важлива річ, про яку слід пам’ятати, коли ви стикаєтеся з договірними матчами в кіберспорті. Ви рідко маєте справу з реальними організаторами підставних матчів, часто це люди, які взагалі не знають, що вони роблять. Хтось завжди все псує або через некомпетентність, або через жадібність, і, звичайно, коли справа доходить до збереження таємниць теж – як бачите, все стає явним.

Інтерв’ю з шахраєм

Після підтверджених повідомлень і залучених облікових записів у Discord, особою, яка запросила мого агенда та розповсюджувала інформацію в закритій групі, був хорват на ім’я Роко «Depa» Деполо, – чувак, чия сторінка у Steam рекламує невелику та вже неіснуючу кіберспортивну організацію на ім’я Doc Esport. На початку року вони трохи грали у CS:GO та Rocket League. З квітня по травень вони брали участь у кількох кубках ESEA, в основному програючи свої матчі. Їхня команда з CS:GO тепер перейменована в «NOPAYNOPLAY» і містить одного гравця з Doc Esport Steam Group. Крім того, у його Steam Friends є кілька гравців від аматорського до напівпрофесійного рівня, що викликає питання, але, очевидно, само по собі не є доказом злочину. Основний спосіб, за допомогою якого він зараз створює свою репутацію, — це група з аналітики ставок у Discord «AlphaBet 2.0»

Мій контакт сказав мені, що «Depa» спілкувався через кілька облікових записів у Discord залежно від того, з ким він спілкувався. Після того, як ця група матчфіксингу розбіглася, він створив ще один обліковий запис у Discord, щоб продовжувати надавати свої послуги “аналітики” без входу в обліковий запис, який він використовував для спілкування з росіянами. Я написав на новий обліковий запис, який він створив, та попросив коментар. З тих людей, з якими я намагався зв’язатися, він був єдиним, хто відповів. Я розповів йому, хто я і про що пишу. У його відповідях не було ні хвилини вагань.

«Я знаю деякі речі. Я можу розповісти вам про кожну деталь», — сказав він у відповідь на моє запитання про договірні матчі FlashP0int. «Якщо ви хочете опублікувати, я можу повідомити вам про кожен окремий сплачений платіж». А потім він додав. «Я можу розповісти тобі все, якщо ти заплатиш».

Я пояснив, що не можу платити йому за інформацію, оскільки це було б неетично. Він почекав, перш ніж відповісти.

«Їх забанять, якщо я розповім тобі щось? Якщо ні, то я можу розповісти тобі більше».

Я пояснив, що передам усю інформацію для подальшого розслідування, і що є шанс, що їх можуть забанити, але це залежатиме від інших людей, а не від мене. Здавалося, що без грошей він не хотів бути таким відкритим, як пропонував спочатку.

«Я координував команду з точки зору CS. Я ніколи не робив на них ставки. Я сказав своїм хлопцям (мається на увазі його друзі, яких він привів у коло), що матчі договірні, і ми розійшлися [sic]. Я багато ставлю. З ESEA Advanced ви не можете отримати великий прибуток, якщо у вас немає доступу до приватних сайтів. Жоден букмекер не запропонує хороші ліміти для єбучих росіян».

З цього моменту інтерв’ю вийшло трохи дивним, але не без сюрпризів. Він почав заперечувати, що обліковий запис Depa в групі насправді був його, попри всі його глибокі знання про команду FlashP0int, збіги, очевидні збіги, і його визнання про те, що він справді був у групі з ймовірними представниками з цієї команди.

«Я був у групі Discord, але не публікував там жодного матеріалу, пов’язаного з договірними матчами. У мене було кілька команд у минулому. У мене були можливості робити договірні матчі, але не в цій ситуації. Великий ризик, малі гроші… Ми [він та інвестори] мали кілька дзвінків від гостей з групи… Але ні, я не публікував інформацію про договірні матчі».

Я скинув йому його повідомлення про шанси та наміри, які він надсилав людям, і чекав його відповіді.

«Я такого ніде не бачу», — сказав він. «У мене багато зв’язків у CS. У мене були кращі можливості, ніж ця».

Я знову запитав, чи це його обліковий запис у чаті.

«Це неправда… Цей акаунт опублікував це? Це в принципі неправда. Це не мій обліковий запис, перевірте ще раз».

Звичайно, це був інший акаунт. Очевидно, що його обліковий запис було забанено в цій групі після суперечки навколо двосторонніх звинувачень у шахрайстві. Насправді ж спростувати, що то був його акаунт було нереально. Мало того, що його акаунт був пов’язаний безпосередньо з його обліковим записом Steam, серед учасників групи договірних матчів були адміни з його групи з прогнозами Alphabet 2.0 у Discord, що говорить про те, що вони пов’язані з обома акаунтами Depa. Найважливіше, чого він не знав, полягало в тому, що я мав розмову, у якій він казав моєму контакту, що обліковий запис у групі договірних матчів є його і що йому потрібно створити новий, деталь, яку він сам підтвердив, як тільки я додав його. Попри все це та на той факт, що він одразу точно зрозумів, про що я говорю, наша розмова закінчиться тим, що він усе ще рішуче заперечував будь-яку причетність до ситуації. 

«Я можу допомогти вам покарати їх, але я справді божевільний, бо що кажу вам, що не маю нічого спільного з договірними матчами. Так, я багато знаю, у мене було багато можливостей. Їх слід покарати, але вони дрібна риба. Подивіться на Elisa (серія турнірів) та інші, де люди заробляють 100 тисяч. Я не хочу більше з тобою розмовляти і руйнувати свою репутацію… Навіщо мені ризикувати своєю репутацією заради 300 баксів. Якщо ви хочете перемогти договірні матчі, я можу підказати вам, з чого почати, навіть якщо я можу облажатися через це”.

Я знову повторив, що казати, що то був не його акаунт в групі договірних матчів просто безглуздо, і я був би радий вислухати будь-які історії, якими він захоче поділитися. Він сказав мені, що не хоче більше зі мною розмовляти. Справедливо. Потім він додав, що «було б нерозумно», якби я згадав про нього публічно. Після кількох коротких приємностей він вийшов з мережі.

Оце ще одна частина погоні за всім цим лайном. Я міг би цілий день потурати цьому хлопцеві, слухати його нісенітниці, вдаючи інтерес до його анекдотів і теорій змов, а потім запитати про докази, які за замовчуванням були б ненадійними. Навіть якщо перевірити кожну детально цього то знаєте, що ви отримаєте в кінці? Абсолютно нічого. Відмовки, дні, проведені Інтернеті в гонитві за привидами, байдужа спільнота, і навіть якщо покарання когось і знайде, двоє займуть місце покараного вже наступного дня.

Зрештою, я був радий дозволити цьому хлопцеві трохи понервувати. Здається, що він безсилий, некомпетентний і, можливо, насправді нездатний заробити собі на хліб, як би він не хотів дійсно бути залученим у договірні матчі.

Марна трата часу

Отже, якщо ви відчуваєте розчарування і вважаєте, що змарнували час, тоді я зробив свою роботу. Ця історія про практично анонімних людей, ледь пов’язаних у цифровому середовищі, які брешуть один одному, щоб трохи додатково підзаробити на своїх темних ставках, і видають себе за крутих злочинців – ось як виглядають договірні матчі у кіберспорті. І це те, через що журналістам доводиться пробиратися, щоб отримати достатньо інформації, щоб потім передати її слідчому органу, якому на це байдуже.

Тож дозвольте мені розповісти вам, що буде далі. Здебільшого нічого. Широка спільнота CSGO просто знизає плечима. Гравці недостатньо відомі, щоб про них хвилюватися, і якщо з якихось причин хтось інвестує у кар’єру будь-кого з названих гравців, вони просто стверджуватимуть, що все це фейк, а мені нема чим більше зайнятися у дощові вихідні перед відкриттям пабів. Інші негайно почнуть доводити, що ніщо з перерахованого вище не є справжнім доказом. Смішно думати, що в очах пересічного шанувальника кіберспорту стандарти журналістики виходять за межі будь-якого іншого типу діяльності, і що коли справа доходить до договірних матчів, щоб засудити когось у суді громадської думки кіберспорту, вам потрібен вищий рівень доказів, ніж потребує більшість цивільних судів. Саме через такий підхід те що відбувається ніколи не припиниться. Бо вболівальники насправді цього не хочуть, як би вони це не заперечували.

Але як щодо покарань? Ви, напевно, жартуєте. Навіть якщо ESEA вирішить розслідувати цю ситуацію (спойлер: вони не будуть, а натомість вкажуть, що як партнер ESIC, це ПОВИННА робити ESIC) і знайде підтверджуючі докази, це лише питання часу, коли причетні просто повернуться під іншими іменами, змінять облікові записи і почнуть з початку. Вони зможуть вільно грати в лігах, ладерах і кубках, які не входять до ESEA, і займатися там своєю торгівлею. Тож ESIC їх забанить, правда? Ну, припустімо, що так… Але час очікування буде таким приголомшливо довгим, що це буде майже безглуздим, коли покарання прийде. Не кажучи вже про те, що громадська підтримка ESIC давно зникла, і майже напевно будь-яка спроба покарати будь-кого, незалежно від того, наскільки нахабними чи очевидними були протиправні дії цих осіб, розпалить людей, які втратили терпіння щодо ESIC.

І, чесно кажучи, що доводить це розслідування? Вони намагалися зробити якісь договірні матчі? Звичайно це можливо. Чи можемо ми довести, що були зроблені ставки? Не без співпраці з букмекерами, а публічно вони не можуть нічого підтвердити через закони про захист персональних даних. Чесно кажучи, ми не можемо на 100% відслідити навіть чіткого ланцюжка зв’язку з гравцями, а результати, звичайно, можуть бути випадковими. Щоб щось довести, хтось мав би взяти мою інформацію і використати інструменти, до яких журналіст ніколи не мав би доступу, але я не маю бажання це робити, як і в часи процвітання ставок на скіни. Нехай Люди докладуть зусиль, щоб покарати кількох великих злочинців, особливо якщо вони мають зв’язки з організованою злочинністю. Але факт в тому, що рядові плебеї, частина цієї жалюгідної компанії, просто підривають авторитет ліг, які покликані для того, щоб розвивати нові таланти.

Є спосіб зупинити це негайно, і це просто для букмекерів, перестати приймати ставки на ці молодіжні ліги, але вони не будуть цього робити, і ми всі знаємо, чому вони не будуть, тож це те, з чим ми маємо жити. Для бізнесу екосистема кіберспорту виглядає як місце, де панують паразити та зловмисники, які прагнуть урвати щось згори, де ідуть безглузді ігри, якім не можна довіряти, це спорт виключно для жадібних підлітків, азартних ігор і кіберзлочинців.

Вся система порочна, проте єдине, що хоч хтось хоче виправити – це договірні матчі.

Стаття Річарда Льюїса для порталу Dexerto. Англомовна версія матеріалу.

Материалы по теме

П’ять команд хотіли вийти з американської ліги з League of Legends. Двом, що вийшли, заплатили мільйонні компенсації

Річард Льюїс повідомив, що за його інформацією на спеціальних зборах команд американської ліги LCS з Ліги Легенд Riot були шоковані настроями команд-учасниць.

Три команди з китайських кваліфікацій на The International 2023 підозрюються у договірних матчах

Китайський стрімер JieChuGe опублікував відео з розслідуванням договірних матчів в Китаї на найвищому рівні. Стрімер звинувачує одразу три команди у підставних матчах причому його звинувачення базується на записі розмов між гравцями команд під час китайських відбіркових на The International 2023.

Як відбулося саудівське поглинання кіберспорту №1 – Переклад нової статті Річарда Льюїса

Відомий кіберспортивний журналіст Річард Льюїс написав чергову цікаву розгромну статтю про сучасні реалії кіберспорту, його поглинання Саудівською Аравією і причини, які до цього призвели. Пропонуємо вашій увазі переклад цього матеріалу.

“Дякую, Valve, але йди до біса” – переклад статті Річарда Льюїса про помилки Valve, шахраїв та злочини ESL за час історії CS:GO

До завершення ери CS:GO найвідоміший в світі кіберспортивний журналіст підбив підсумки десятилітньої епохи Великої гри. Річард Льюїс в першу чергу закцентував увагу на проблемах гри, хижій поведінці турнірних операторів, шахраях, яки ганьбили гру роками і Valve, які закривали на це очі. Пропонуємо вашій увазі повний переклад матеріалу.